Moja wielka miłość okładka

Średnia Ocena:


Moja wielka miłość

Izabela Czajka-Stachowicz po raz następny przenosi nas do lat międzywojennych. Tym razem omawia własny najtrwalszy związek z facetem - filozofem i lekkoduchem Franciszkiem Fiszerem. Jest rok 1930. Młoda Bella i jej mąż, architekt Jerzy Gelbard, wracają do Warszawy po kilkuletnim pobycie w Paryżu. Częsta nieobecność Jerzego sprawia, że kobieta nierzadko spędza czas w towarzystwie bywalców kawiarni Ziemiańska. Kiedy spotyka 70-letniego Fiszera, dynamicznie nawiązuje się pomiędzy nimi nić porozumienia. "Franuś" zaczyna regularnie bywać w domu Gelbardów. Z czułych i barwnych anegdot i opowieści Czajki wyłania się oryginalny obraz Fiszera - dzielnego dziedzica, który przejadł cały majątek i filozofa, który nie spisał ani jednej książki, wiernego przyjaciela poetów, który Lesmana uczynił Leśmianem.

Szczegóły
Tytuł Moja wielka miłość
Autor: Czajka-Stachowicz Izabela
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Moja wielka miłość w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Moja wielka miłość PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • arkadjan

    Wspomnieniowa opowiadanie o bardzo barwnej postaci międzywojnia- "Franzu" Fiszerze. Czajka-Stachowicz jest na półce "babskiej literatury", lecz ja pochłonąłem tą książkę ekspresowo ... może jakiś gender mi się objawia ..

  • Aniela Jasińska

    Następna idealna książka ebook Izabeli Stachowicz, która na moment pozwala się przenieść do międzywojennej Warszawy i świata artystycznej bohemy. Czajka-Stachowicz opowiada barwnie i z polotem, aż żal ściska, że te wspaniałe czasy dla polskich artystów minęły bezpowrotnie. Czajka-Stacjowicz maluje słowem :)

  • serana

    Fascynująca Bella znowu w akcji. W mojej wielkiej miłości opowiada o własnej wielkiej miłości, i jak zwykle jest to opowiadanie niebywale barwna i intrygująca. Sama postać Franciszka Fiszera wydaje się równie interesująca.. Mnie szczególnie urzekła atmosfera przedwojennej Warszawy, to było coś pięknego.

  • kunegunda

    Iza Bell to kompletna wariatka i takie są również książki o niej samej, pisane przez nią samą. Ubarwiona biografia. Ta książka ebook z dotychczasowych, które przeczytałąm podobała mi się najmniej. Wcześniej czytałam "Moje pierwsze małżeństwo", "Nigdy nie wyjdę za mąż", "Dubo... Dubon... Dubonnet" a także "Ocalił mnie kowal". Czytałam ją niejako do dopełnienia jej twórczości. Bardzo lubię tą autorkę. Trochę zazdroszczę jej tych szalonych myśli (wielokrotnie wcielane w życie) dzięki, którym tworzone w głowie przygody pozwoliły jej przetrwać nie tylko dobre czasy w latach 20 XX w, lecz również II Wojnę Światową i czasy powojenne.

  • BookkooB

    Ta niewielka książeczka Izabeli Czajki-Stachowicz to najlepszy sposób, aby, wraz z Autorką, cofnąć się w okresie do międzywojennej Warszawy, do świata literacko-artystycznej bohemy i jej mitycznej mekki - kawiarni Ziemiańskiej. To właśnie tam Bella, po powrocie z Paryża do stolicy, spotyka Franciszka Fiszera, przyjaciela poetów i artystów. Przyjaźń z tym filozofem, fanem życia, jedzenia i poezji, to świadectwo minionej epoki, a zarazem barwna i pełna humoru opowiadanie o człowieku, który swym życiem starał się dowieść, że „Śmierci nie ma!”. Przynajmniej dopóki żyjemy... Lekkość i swada, z jaką Czajka-Stachowicz przytacza kolejne anegdoty o Franzu sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak smakowały znane pączki i placek ze śliwkami z Ziemiańskiej, dlaczego pewne kiełbaski przeszkodziły Franzowi w podróży do Paryża a także jak i dlaczego został uwięziony w warszawskiej wannie na ulicy Złotej, koniecznie sięgnijcie po „Moją olbrzymią miłość".