Mój wróg, moja miłość. Pamiętnik dziewczyny z okupowanej Warszawy okładka

Średnia Ocena:


Mój wróg, moja miłość. Pamiętnik dziewczyny z okupowanej Warszawy

Historia pełnej życia nastoletniej dziewczyny, która mimo okupacji niemieckiej czerpie z życia pełnymi garściami.  Autentyczny pamiętnik 16-latki w okupowanej Warszawie. Cudowna i szalona Hanka buntuje się przeciwko wojnie, marzy o zwyczajnym życiu, chodzi na tajne komplety i flirtuje z niemieckimi oficerami. To prawdziwy, daleki od stereotypów portret młodej kobiety w okresie II wojny światowej. Od wydawcy:"Piszę ten dzienniczek, a raczej pamiętnik, w tym celu, że kiedyś w niezłych czasach po skończonej wojnie przypominac mi będzie on ciężkie chwile. (...) Ktoś obcy, nawet ktoś bardzo nieźle zaznajomiony wziąwszy mój (...) pamiętnik do ręki dostałby pewnie ataku apoplekcji. Nie chce nikogo na to narażać. Mój pamiętnik będzie mógł być tylko czytany jakiś czas po zakończeniu wojny. Mój stosunek do naszych największych wrogów nie był bynajmniej nigdyw rogi. Odwrotnie, miałam do nich zawsze słabość, szczególnie jednak po wybuchu wojny. Zdaję sobie sprawę, że w takich warunkach, o ile się nie zmienią, nie potrafię być dobrą Polką. Nie zapominaj, że jestem młodą i masz prawo do zabawy i śmiechu, podczas gdy starzy mogą tylko gadać na marne warunki życia i na Niemców. Możesz się śmiać, gdyż tylko tobie to wypada. Możesz śpiewać, mimo że jest żałoba narodowa, ponieważ kto ma 16 lat, to wszystko wypada".Hanka Zach"Zainteresowała mnie zupełnie niezgodna z naszą tradycją postawa i sposób myślenia bohaterki - dla mnie to było szokujące"Krystyna Janda"Ten pamiętnik jest dla mnie manifestem wolności"Krzysztof Lang"Jak postrzegam postać Hanki kreowany w jej pamiętniku? Jako walczącą o własne szczęście i coraz bardziej świadomą siebie i otaczającego ją świata osobę. Wyobrażam sobie, jak wstaje i mówi: «A właśnie, że będę szczęśliwa i żaden Hitler mi tego nie zabroni»".Sylwia Chutnik

Szczegóły
Tytuł Mój wróg, moja miłość. Pamiętnik dziewczyny z okupowanej Warszawy
Autor: Zach Hanka
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Poradnia K.
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Mój wróg, moja miłość. Pamiętnik dziewczyny z okupowanej Warszawy w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Mój wróg, moja miłość. Pamiętnik dziewczyny z okupowanej Warszawy PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • arellea

    Na pewno jest to książka, która odbiega własną fabułą od tych, które odnoszą się do czasów wojny. Główną bohaterką w książce pdf jest nastoletnia Hanka, która pomimo wielu nieszczęść, które ją otaczają marzy o idealnym dzieciństwie i wielkiej, szczęśliwej miłości. Z olbrzymim wzruszeniem wczytywałam się w historię Hanki, której doświadczenie i refleksje bardzo mnie wzruszyły. Szczególnie utkwiła mi w głowie jej ogromna chęć potyczki i czerpania z życia pełnymi garściami. Ja jestem pod dużym wrażeniem tej książki. Gorąco zalecam wszystkim!!!

  • anonymous

    Oto kiedy płonęło getto warszawskie ludzie bawili się tuż za murem na karuzeli. Oczywiście Miłoszowi chodziło o pokazanie czegoś więcej niż to z czym mamy do czynienia w tej książce, lecz tak mi się skojarzyło z tym wierszem ponieważ okazuje się , że obok tej całej hekatomby toczyło się zwyczajne życie. Ludzie się opalali , chodzili do kina " co to niby tylko świnie siedzą w kinie", jedli ciastka i w ogóle starali się jakoś żyć . Człowiek podobno jest w stanie do wielu rzeczy się przyzwyczaić i dużo znieść jeśli musi. No cóż przecież nawet w getcie warszawskim,( ponieważ np. w łódzkim tego praktycznie nie było ) były kawiarnie , wystawiano sztuki a z drugiej strony wysyłano ludzi na Umschlagplatz. Może dlatego ta książka ebook nie jest dla mnie szokująca. Prezentuje prawdopodobnie jednak ,że wielu naszych rodaków jakoś starało się żyć, a niektórym wiodło się całkiem znośnie, a postawy wielu były wręcz oportunistyczne. Może więc rację ma Pani Chutnik która we wstępie do książki wspomniała, że lepiej było, że niemieccy lotnicy romansowali na mieście z Hanią Zach niżby mieli mordować. Nie relatywizuję historii lecz uważam , że przecież po drugiej stronie również było wielu młodych ludzi, którzy całej tej wojny nie chcieli a wyboru nie mieli względem opresywnego państwa niemieckiego. Jak dla mnie ta książka ebook to w pewnym sensie próba życia na przekór czasom, pewno nie taka ponownie kontrowersyjna jeśliby pogrzebać w kilku innych pamiętnikach naszych rodaków z tamtych dni. Ciekawi mnie zdanie innych czytelników............