Czytaj więcej:
Mój przyjaciel zdrajca okładka

Średnia Ocena:Mój przyjaciel zdrajca

Życie pułkownika Kuklińskiego oczami jednej z najpoczytniejszych polskich pisarek. „Chcesz mnie omówić jako zdrajcę, zrób to, pragniesz przyznać rację mojej najbardziej tragicznej decyzji życiowej, będę się tylko cieszył" - mówi podczas spotkania w 1999 roku Ryszard Kukliński. Stawia przy tym tylko jeden warunek: książka ebook może się ukazać dopiero po jego śmierci.  Maria Nurowska uważnie słucha, pyta i spogląda na tego niewysokiego mężczyznę, którego życie było bardziej fascynujące niż jakakolwiek literacka fikcja. „Freedom Fighter" - jak nazwali go Amerykanie - lubił pracować w nocy. W Sztabie Generalnym panowała wówczas cisza i spokój, a on w mroku widział dalej i ostrzej. Chwilami czuł się jak Konrad na szczycie Mont Blanc, gdy z pełną jasnością uświadamiał sobie, że w przypadku inwazji wojsk radzieckich na Zachód, Polska będzie pierwszym miejscem, które NATO wyznaczy jako cel nuklearnego ataku. Dlatego w 1972 roku podjął próbę nawiązania kontaktu z przedstawicielami armii amerykańskiej i kilka miesięcy potem rozpoczął z nimi współpracę. By chronić żonę, przeobraził się w amanta i uwodziciela. Wiedział, że dziewczyny zawsze stanowiły najlepsze alibi.  Zanim jednak zaczął prowadzić tę niebezpieczną grę, w której ważyły się dzieje całego narodu, był zwykłym chłopcem, który wstąpił do szkoły oficerskiej, dostał we Wrocławiu mieszkanie tak duże, że można by po nim jeździć na wrotkach, zakochał się w chudej dziewczynce w niebieskiej sukience, która grała na rozstrojonym pianinie.

Szczegóły
Tytuł Mój przyjaciel zdrajca
Autor: Nurowska Maria
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mój przyjaciel zdrajca pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mój przyjaciel zdrajca Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mój przyjaciel zdrajca PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Iwona Czarnecka

  Bardzo niezła książka. Wspaniała. I taka prawdziwa. Przewidująca również przyszłość. Polecam.

 • Jacek Szulc

  Za sprawą interesującego pomysłu autorki książkę się czyta jak pamiętnik Kuklińskiego. Oczywiście jest to relacja bardzo subiektywna, lecz nikt tego w książce pdf nie ukrywa. Dla każdego kogo interesuje sprawa pułkownika Kuklińskiego to pozycja obowiązkowa.

 • Xenia

  Maria Nurowska przeważnie kojarzy się z zupełnie innym typem literatury. Lubię jej książki i zdziwiłam się gdy zobaczyłam jej nową ksiażkę. Okazało się że nieźle znała Ryszarda Kuklińskiego i w związku z tym postanowiła napisać o nim (i o sobie również) książkę. Niesamowicie interesująca opowiadanie osoby trzeciej lecz najbliższej do tego idealnej pisarki. Bardzo niezła ksiażka.

 • ajurak

  Nurowska przybliża nam postać Kuklińskiego w bardzo pomysłowej formie - mianowicie w narracji pierwszoosobowej, prezentuje człowieka, który dla niezła ojczyzny poświęcił dobro swojej rodziny i jak olbrzymią cenę za to zapłacił. Książka ebook jest niesamowicie ciekawa, wciągająca i pozwala dużo dowiedzieć się na temat pułkownika. Doskonały jest również sam jej tytuł. Zatem zalecam gorąco, ponieważ naprawdę warto!

 • Elwira Kowalczyk

  Bardzo interesująca książka, którą czyta się z olbrzymią ciekawością. Podoba mi się, to że autorka nie ocenia, nie krytykuje, a przedstawia same fakty z życia Kuklińskiego. Naprawdę fajnie się czytało i uważam, że "Mój przyjaciel zdrajca" jest lekturą obowiązkową dla każdego . Książkę warto przeczytać, żeby wyrobić sobie swoje zdanie na powyższy temat. Polecam!

 • markietanka

  Kukliński to niesamowita osobowość, inteligentny i dążący jak taran do celu, a przy tym chwilami zupełnie nieostrożny, taki typ antyszpiega. Jest tak ludzki, tak zwyczajny, a jednak nadzwyczajny. Nie potrafię słowami oddać jak duże wrażenie zrobił na mnie jako człowiek, lecz z całego serca zalecam Wam książkę Marii Nurowskiej. Bardzo osobistą, bardzo szczerą spowiedź człowieka, ktory dla Polski poświęcił wszystko i nigdy nie żałował własnej decyzji. Znajdzie się wielu, którzy będą go krytykować - ich prawo, jednak pamiętajmy, że dzięki niemu Polska jest wolna.

 • Yakas

  Czytając książkę miałem wrażenie że Pan Kukliński osobiście opowiada mi o własnych życiowych decyzjach i wydarzeniach, które je poprzedziły. Bardzo interesująca historia człowieka, któremu los ojczyzny nie był obojętny, który poświęcił dużo dla jej dobra. Lektura niedługa, przyjemna i z pewnością warta uwagi.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!