Czytaj więcej:
Mitologia słowiańska okładka

Średnia Ocena:Mitologia słowiańska

"Mitologia słowiańska” Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony zabiera czytelników w fascynujący świat pradawnych Słowian a także ich wierzeń. Autorzy, w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów i herosów, jak też postaci słowiańskiej demonologii. Tym, co wyróżnia "Mitologię słowiańską" spośród innych dostępnych tego typu ebooków jest przyjazny każdemu czytelnikowi mowa przedstawionych historii, pozbawiony naukowych, nierzadko ciężko rozumianych terminów. Publikacja ta jest zestawem fabularnych opowiadań ilustrujących treść słowiańskich mitów, jednak wszystkie kulturowo-historyczne składniki zawartych w niej tekstów – imiona bóstw i demonów, ich atrybuty i zachowania – zgodne są z wiedzą naukową. W połączeniu z atrakcyjną i przejrzystą formą narracji, czyni to niniejsza książkę atrakcyjną nie tylko dla badaczy historii Słowian, lecz także fanów literatury fantasy, gier komputerowych i wszelkich działań mających charakter rekonstrukcji przeszłości.Od wydawcy:Zakrawa na paradoks, że współczesny Polak dysponuje chyba znaczniejszym zasobem wiadomości na temat mitologii greckiej, rzymskiej, być może nawet egipskiej czy mezopotamskiej, niż mitologii słowiańskiej, bliskiej mu kulturowo. Z niej przecież wyrasta w ogromnej mierze polski folklor, obrzędowość ludowa, a nawet liczne zwyczaje obecne w kulturze ogólnonarodowej (...). Ze wstępu Mitologia słowiańska jest pierwszym literackim opracowaniem podań i legend słowiańskich. Autorzy, w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów, herosów a także postaci słowiańskiej demonologii. Publikacja jest zestawem fabularnych opowiadań ilustrujących treść słowiańskich mitów, wzbogaconym o oryginalne ilustracje autorstwa Magdaleny Boffito.

Szczegóły
Tytuł Mitologia słowiańska
Autor: Bobrowski Jakub, Wrona Mateusz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Bosz
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mitologia słowiańska pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mitologia słowiańska Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mitologia słowiańska PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • magdalena_czemiel

  Tego brakowało na polskim rynku :) 10/10

 • Summery

  Dużo się słyszy, i na pewno każdy z nas poznawał, mitologię grecką czy rzymską, jednakże rzadko mówi się o naszej słowiańskiej, a przecież jest ona równie interesująca jak ta grecka czy rzymska. Z książki dowiecie się pomiędzy innymi jak powstał świat a także jak to się dzieje, że mamy dzień i noc a także zmieniające się pory roku. Dla mnie była to bardzo interesująca propozycja. Napisana wyjątkowym językiem. Uważam, że każdy z nas powinien przeczytać tę książkę, a w szkoła warto by było zwrócić większą uwagę właśnie na naszą mitologię słowiańską. Polecam!

 • Discman

  Idealna a także inspirująca! ^^ Naprawdę warta własnej ceny! Krótko i na temat. Pozycja obowiązkowa!

 • anna dmitruk

  Kupiłam synowi,jest bardzo zadowolony. Mitologia przedstawiona w bardzo przystępny sposób. Należy traktować ją jako wstęp do dalszych poszukiwań i studiów. Zalecam

 • drunkenvik

  interesująca treść w formie opowieści. Nieźle się czyta. Polecam.

 • anonymous

  Książka ebook napisana przystępnym językiem, Interesująca

 • Anna

  Super książka, szczególnie ciekawa jest element II o biesach. Zalecam

 • Fantasy-Bestiarium

  „Mitologia słowiańska” autorstwa Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony jest ciekawym wydaniem poświęconym mitologii naszych przodków, w którym znajdziemy dużo przydatnych i interesujących informacji. W publikacji tej znajdziemy, chociażby szczegółowe streszczenie wielu mitów, drobiazgowe omówienie heroicznych bohaterów czy miejscami zawiłą problematykę związaną z nimi. Książkę czyta się dynamicznie i dużą ciekawością od pierwszej do ostatniej strony, niczym rasową opowieść fantasy. Mitologia słowiańska zawarta w niniejszej publikacji zabiera nas w fantastyczny i zapierający dech w piersiach świat pradawnych Słowian. Poznamy ich wierzenia, pradawne bóstwa a także licznych, potężnych herosów. Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona zaprezentowali swoim czytelnikom też ciekawie przedstawioną demonologię, która powinna zainteresować wielbicieli tematu. Całość została przedstawiona w przystępny dla przeciętnego czytelnika sposób, co sprawia, że całość czyta się w mgnieniu oka. Publikacja ta zawiera fabularne opowiadania pokazujące w ciekawy sposób treść słowiańskich mitów. Mitologia słowiańska kryje jeszcze dużo tajemnic, które czekają na odkrycie... Książka ebook zawiera dużo fragmentów kulturowo-historycznych ukazując czytelnikom: imiona bóstw, demonów, ich atrybuty, wady, jak i zalety. Wszystko zostało podparte wiedzą naukową, dzięki czemu lektura tej książki jeszcze bardziej wciąga. Historia Słowian zaczyna odkrywać coraz mocniej własne sekrety i ukazywać, że nasi przodkowie, przed nastaniem chrześcijaństwa też posiadali rozbudowaną, zaawansowaną kulturę. Niniejsza publikacja powinna przypaść do gustu w szczególności fanom historii, mitologii a także szeroko pojętej fantastyki. „Mitologia słowiańska” jest pozycją nietuzinkową, na pewno wartą uwagi i poznania, nawet jeżeli na chwilę obecną nie posiadamy zbyt wielu informacji na jej temat. W książce pdf znajdziemy dużo ciężko dostępnych ciekawostek i faktów, które mogą odmienić nasze myślenie na temat historii słowiańszczyzny. Historia Słowian kryje jeszcze dużo zagadek do odkrycia, dlatego z niecierpliwością oczekuję na kolejne zaskakujące znaleziska i artefakty, które przybliżą nam naszą zaskakującą historię. Polecam. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/12/mitologia-sowianska-jakub-bobrowski.html

 • qumka

  Idealnie się czyta! Tym bardziej, że to NASZA mitologia! Poza tym teraz przynajmniej wiem, skąd się wzięły niektóre powiedzenia.

 • Anonim

  trzeba poznac własne korzenie

 • Łukasz

  Idealna książka, gorąco polecam. W interesujący sposób omawia nasze zamierzchłe wierzenia, "Mitologia słowiańska" wciąga w lekturę głębiej niż wir pod wodę. Jestem bardzo dumny z jej zakupu, to były idealnie zainwestowane pieniądze

 • Sofokleja

  Wpaniale napisana, cudowne ilustracje.

 • Anonim

  Interesujaca fabula. Spisane zrozumiałym język. Idealne na upominek

 • Biedkov

  Jeśli interesuje Cię mitologia słowiańska w formie mądrych opowiadań - zalecam gorąco. Książka ebook dała mi olbrzymią satysfakcję i szczerze żałuje, że ma tylko 160 stron.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!