Czytaj więcej:
Mistrzowie opowieści. O miłości okładka

Średnia Ocena:Mistrzowie opowieści. O miłości

Czy miłość to uczucie tylko dla głupców? A może to uczucie tylko dla odważnych? Pod piórem najwybitniejszych pisarzy dylematy te zyskują dodatkowe, nieoczywiste znaczenia. Temat miłości brały na warsztat najbardziej błyskotliwe i niepokorne talenty literackie. Od XIX-wiecznych klasyków: Antoniego Czechowa czy Hansa Christiana Andersena, przez XX-wiecznych mistrzów: Jamesa Joyce’a i Trumana Capote’a, aż po przenikliwych obserwatorów codzienności XXI wieku: Margaret Atwood czy Etgara Kereta. Nobliści, klasycy literatury, pisarze warci odkrycia albo ponownej lektury opisują miłość w jej nieskończonych odcieniach. Walczącą do granic poświęcenia. Uległą, czułą i ufną. Odrzuconą, nieszczerą i potraktowaną jako interesowna. Krótką jak błahostka. Zmieniającą tory życia. Godną najwyższego podziwu albo tylko wzruszenia ramionami. Miłość spadającą jak grom z jasnego nieba lub przeciwnie – rodzącą się powoli, mającą za fundament spokojną i wypróbowaną przyjaźń. Lektura do czytania z miłością. „Kaj spojrzał na nią; była taka piękna, nie wyobrażał sobie mądrzejszej, piękniejszej twarzy, nie wydawała mu się już z lodu, jak wtedy, gdy machała do niego ręką zza szyby; w jego oczach była idealna (...)”. Hans Christian Andersen, przekład: Bogusława Sochańska „Chciałbym być schodami, długimi schodami, które ty czyścisz, pomyślał, i wiedział, że gdy ona się wreszcie odwróci, będzie piękna i że on będzie ją kochał”. Stig Dagerman, przekład: Justyna Czechowska „Musimy być dla siebie dobrzy, upomina się w duchu Wilma. Mamy już tylko siebie”. Margaret Atwood, przekład: Paweł Lipszyc Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Mistrzowie opowieści. O miłości
Autor: Keret Etgar , Atwood Margaret , Mishima Yukio , Capote Truman , Dagerman Stig , Lowry Malcolm , Lispector Clarice , Joyce James , Czechow Antoni , Shakespeare William , Andersen Hans Christian
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wielka Litera
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mistrzowie opowieści. O miłości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mistrzowie opowieści. O miłości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mistrzowie opowieści. O miłości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • ania7770

    „Miłości nie odmienią chwile, dni, miesiące: Ona trwa – i trwać będzie po sam skraj zagłady” Sześć. Z tylu liter składa się słowo „Miłość”. Proste do przeliterowania, jednak trudne do zdefiniowania. Miłość to uczucie, które każdy z nas inaczej postrzega, inaczej definiuje i inaczej przeżywa. Bez miłości świat byłby smutny i zagubiony. Jedni zakochują się od razu, inni potrzebują na to czasu. Każda miłość jest inna. Każda wyjątkowa. Niedawno nakładem Wydawnictwa Wielka Litera ukazała się książka, będąca zestawem opowiadań „Mistrzowie opowieści o miłości”. Znajdziemy w niej utwory dwunastu autorów, których różni praktycznie wszystko, od Williama Szekspira po Trumana Capote do Margaret Atwood. Jedne teksty są krótsze, inne dłuższe, lecz wszystkie niosą ze sobą dużo emocji i wielobarwny obraz miłości. Jest to cudowny zestaw słodkich emocji. Wszystkie opowieści miały własny urok, który dopełniły magiczne i delikatne ilustracje. Ta książka ebook jest przekazywana z miłością dla Nas, czytelników. Jest to książka ebook dla każdego. Dla młodego i starszego. Dla dziewczyny i mężczyzny. Dla zakochanego albo szukającego miłości. Nie jest to z pewnością lektura na jeden wieczór. Warto ją sobie dawkować. Czytać po jednym utworze i zatracić się w słowach płynących łatwo z serca do serca.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!