Czytaj więcej:
Miłość siłą przetrwania okładka

Średnia Ocena:Miłość siłą przetrwania

Wspomnienia autorki – swoista saga rodzinna, prawdziwa historia osadzona na podhalańskiej wsi. Opowieści łatwe i miłe, opowieści okrutne i raniące. Prawdziwe życie w intymnej odsłonie. W słowach autorki odżywają duchy przeszłości: waśnie sąsiedzkie, narodowościowe, ludzka głupota, chciwość, zazdrość. Historie wojenne, przemytnicze, opowieści o duchach i dziwacznych istotach. Jednym słowem – książka ebook o przeżywaniu, o świecie, który umiera, lecz i o cechach, które trwać będą zawsze. To też opowiadanie kobiety, żony, matki, córki, która potrafiła pokonać swoją słabość, doświadczenie bycia ofiarą i ruszyć przed siebie. Doświadczenie to może być silnym impulsem dla wielu dziewczyn stojących na rozstaju dróg, niepotrafiących podjąć decyzji, budujących relacje z ludźmi, z partnerem na niestabilnych fundamentach. To opowiadanie dająca siłę, pokazująca, że wszystko może się spełnić. Zaprzecza myśleniu, że dobrzy ludzie cierpią najmocniej. To opowieść-przebudzenie. To pełne refleksji spojrzenie wierzącej osoby na sprawy Kościoła i jego wpływ na społeczne i osobiste funkcjonowanie kobiet. Przemyślenia dla tych, którzy decydują się być razem. Czy wiedzą, co ich czeka? To książka ebook o pękających światopoglądach, których prawdziwy wymiar buduje się jedynie przez doświadczenie i otwartość na zmiany. Opowiadanie kobiety, która przez dużo lat żyła z mężem alkoholikiem, przedstawiająca życie od naiwności, przez uległość, niewiedzę, nabywanie świadomości, aż do wolności. To też opowiadanie o drodze do przebaczenia. „Nie mam gotowej recepty na życie; może być przecież ona różna dla każdej i każdego z nas. Na swoim przykładzie pokazałam moje zmagania z oceanem życiowych sztormów. Nie utonęłam, chociaż już mało brakowało, żeby fale porwały mnie ze sobą. Sama przejęłam ster. Nieważne, jaka była moja przeszłość i jak sobie wyobrażałam przyszłość. Nauczyłam się żyć chwilą i to mnie częściowo uwolniło od rozdrapywania ran a także bezsilności i pobudziło do działania. Wiosłem i siłą była miłość, która wypełniała i wypełnia moje serce i światło, które mnie prowadzi. Moje doświadczenia ukształtowały mnie taką, jaka teraz jestem. Urok istnienia odnalazłam w prostocie i zwyczajności”. Gabriela Azymut

Szczegóły
Tytuł Miłość siłą przetrwania
Autor: Azymut Gabriela
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Sorus
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Miłość siłą przetrwania pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Miłość siłą przetrwania Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Miłość siłą przetrwania PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • biochemik

    Fenomenalna książka! Muszę przyznać, że tytuł jak najbardziej adekwatny do treści i utwierdzający w przekonaniu, iż warto iśc przez życie z miłością na ustach. Książka ebook dzieli się niejako na trzy części, gdzie pierwsza przenosi nas na wieś, gdzie bohaterka się wychowywała wraz z rodzeństwem. W bardzo obrazowy sposób opisywane sytuacje, miejsca, zachowania tamtejszych mieszkańców co daje wrażenie w pewnym momencie jak byśmy sie tam znajdowali. Ukazuje jak ciężkie było życie jej rodziny, otoczonej ze wsząd fałszywymi twarzami co niejednokrotnie ma obicie w naszym życiu. Następny rodział to potyczka bohaterki już jako dorosłej dziewczyny o przeżycie u boku z alkoholikiem, zakochanym w butelce nad wszystko. Autorka pokazuje postawę dziewczyny walecznej, która w rezultacie zwyciężyła własne życie. Element trzecia to w głównej mierze refleksje na temat życia a także cenne porady niczym przepis na życie dla każdego człowieka. Niesamowicie poztywynie odebrałem tę książkę, mimo iż to nie są moje klimaty książek.

  • Baśka

    Bardzo urzekła mnie historia Gabrieli Azymut. Niekiedy bardzo osobista, ponieważ autorka decyduje się także na i takie wspomnienia. Ja jej historię odebrałam też jako opowiadanie o wyzwoleniu. Z pewnością książka ebook którą warto polecić każdej kobiecie, bowiem przykład pani Azymut prezentuje że zawsze trzeba wierzyć w naszą wewnętrzną siłę.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!