Czytaj więcej:
Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II okładka

Średnia Ocena:Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II

Po bestsellerowym "Najbardziej lubił wtorki" – książce pdf o codziennym życiu papieża Jana Pawła II, arcybiskup Mieczysław Mokrzycki opowiada Brygidzie Grysiak o tym, co działo się w papieskich apartamentach, kiedy nie było w nich gości, a przy stole zasiadali sami domownicy. Dwa kluczowe momenty w roku: Boże Urodzenie i Wielkanoc, były czasem, kiedy w Watykanie pojawiał się mały kawałek Polski – z jej świątecznymi zwyczajami, śpiewami, opowieściami. Ta książka ebook to opowiadanie o tym, jak Jan Paweł II przygotowywał się do tych dni. Czy odwiedzał go św. Mikołaj? Jakie potrawy pojawiały się na świątecznym stole? Obok opowieści lekkich, anegdotycznych, pojawiają się również sprawy poważne. Świadkowie ostatniego Dużego Tygodnia Jana Pawła II w przejmujący sposób opowiadają o tym, co działo się w papieskich apartamentach w ostatnim tygodniu życia Papieża. Wstrząsające relacje o bólu, cierpieniu, lecz przede wszystkim o wielkiej cierpliwości, z jaką Jan Paweł II podchodził do tego, co działo się w tym okresie wokół niego, w zupełnie świeżym świetle prezentuje czas, który dla wszystkich wierzących był szczególny. Swoim życiem spisał najładniejszą encyklikę – mówi abp Mokrzycki. Żadna inna encyklika nie przyprowadziła do Boga tylu ludzi.

Szczegóły
Tytuł Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II
Autor: Mokrzycki Mieczysław, Grysiak Brygida
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Gabrielka

  Nie ma prawdopodobnie dwóch jednakowych książek. Ta książka ebook ma moc - uspokaja, daje wytchnienie, podsuwa dobre myśli i wzniosłe refleksje. Pokazuje, jakim wspaniałym, dużym Człowiekiem był Jan Paweł II. Uczy, że każdemu jest dany czas, żeby starać się być lepszym. Nie ma znaczenia, czy czytasz o Bożym Narodzeniu w lutym, czy w marcu. Każdy czas jest dobry. Święta mogą trwać cały rok, kiedy pielęgnujemy dobre relacje z Ludźmi, kiedy dbamy o najbliższych, czy po prostu obdarzamy się dobrym słowem. To książka, do której się tęskni po jej przeczytaniu. ....bo każdy z nas tęskni prawdopodobnie w tym zabieganym, nierzadko groźnym świecie do normalności. Święci to nie tylko Ludzie, którzy żyli sto, czy dwieście lat temu. Ta książka ebook pokazuje, że święci to Ludzie, którzy żyją również w naszych czasach i nierzadko są blisko nas. Możemy od nich dużo się nauczyć, ponieważ świętość to miejsce dla każdego. Zalecam ją każdemu.

 • Agnieszka Biernacka

  Cudowna książka ebook o naszym Papieżu Polaku Janie Pawle II.

 • emik

  Idealnie napisana książka. Czyta się z rozrzewnieniem szczególnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia/Wielkie Nocy. Książka ebook ukazuje jak dla Papieża Polska, kultura i Polacy byli bliscy.

 • Robert Rothschild

  Książka ebook dla każdego kto chciałby poznać nieznane historie z życia Papieża Polaka. Napisana przystępnym językiem.

 • ebjesteb

  Upominek gwiazdkowy dla taty (lat 60+). Przeczytał i był zachwycony. Fajnie napisany, prezentuje zwykłe, codzienne życie Jana Pawła II. Dużo rzeczy o których nigdy nie słyszeliśmy, lecz takich całkiem przyziemnych. POLECAM

 • Magda

  Idealnie napisana książka. Czytając wspomnienia o świętach JP2 ma się wrażenie, ze było się obserwatorem omówionych wydarzeń. Czyta się z rozrzewnieniem szczególnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia/Wielkie Nocy.

 • Magda

  Transakcja bezproblemowa, książka ebook starannie zapakowana, miła i dynamiczna obsługa

 • Ekspert Empiku

  To nie jest następna biografia Jana Pawła II. To fantastyczna i niesamowicie ciepła opowieść, która przybliża nam papieża jako świętego i zarazem zwykłego człowieka. Jego bliski wieloletni sekretarz Mieczysław Mokrzycki wspomina Jana Pawła II, który cieszył się wyczekując na pierwszą gwiazdkę, przez telefon kolędował z przyjaciółmi z Polski i osobiście wysyłał kartki z życzeniami. Poza anegdotami jest również w książce pdf miejsce na sprawy poważne. Ostatni epizod to szczegółowa relacja z ostatnich dni papieskiej posługi. Nieoceniona jest więc wartość tej publikacji. Śmiało mogę ją polecić każdemu.Maria Magdalena Duszyńska, Empik Białystok

 • buster

  Niełatwą sztuką jest objaśnienie w zrozumiały dla każdego sposób, a przy tym nie strywializowany, prawd wiary dotyczących Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Brygida Grysiak i abp Mieczysław Mokrzycki należą do tych, którym to się udało. Wspominając w książce pdf „Miejsce dla każdego”, jak Jan Paweł II żył tymi świętami, wielokrotnie akcentują skąd wynikała taka a nie inna papieska postawa w przeżywaniu świąt, co może się przysłużyć tym, którzy zdecydują się sięgnąć po tę opowieść.

 • Pat

  Każdej książki która traktuje o Janie Pawle II oczekuję z radością i niecierpliwością. Ta książka ebook mnie wprost zachwyciła. Ponieważ z jednej strony prezentuje wyjątkowo świadectwo świętości naszego Papieża, a z drugiej - uwidacznia nam, że był normalnym, ciepłym człowiekiem z olbrzymim poczuciem humoru. Obowiązkowo, zalecam wszystkim.

 • Mira

  Ta książka ebook bardzo mnie wzruszyła. Ponieważ po raz następny mogłam się przekonać, jak wyjątkowym człowiekiem był Jan Paweł II. I jak bardzo jest stale obecny w naszym życiu poprzez nasze myśli, i że stale bardzo go brak.. Bardzo interesujący i wzruszający obraz zwykłego niezwykłego Papieża. W każdej biblioteczce.

 • sierpniowa

  Książka ebook ta powstała zapewne z okazji nadchodzącej kanonizacji Jana Pawła II i w ciekawy, lekki sposób pokazuje, jak Papież realizował własną świętość w życiu codziennym. Kreśli obraz Karola Wojtyły, który był człowiekiem zarazem niezwykłym, wręcz nieskazitelnym, i zwykłym, cieszącym się tym samym, co inni ludzi. Mieczysław Mokrzycki i Brygida Grysiak opowiadają o tym, jak Papież cieszył się z kolędowania, wizyt Polaków w Watykanie i kruchych ciasteczek pieczonych przez zakonnice. Piękna, ciepła, wartościowa książka.

 • LeoniMa

  Wierzę w to, że większość ludzi lubi święta Bożego Narodzenia (Wielkanocne już mniej, może lektura książki to zmieni). Coraz więcej uwagi poświęcamy przygotowaniom, kupowaniu prezentów, chcemy, aby było cudownie i ciepło. We wspomnieniach arcybiskupa Mokrzyckiego nie doszukamy się nawoływań typu „do kościoła chodzić trzeba”, nic z tych rzeczy – on opowiada wyłącznie o Papieżu i to właśnie on, gdzieś naokoło, cicho, zupełnie obok, tłumaczy nam sens Bożego Narodzenia. Jan Paweł II przygotowywał się do niego i świętował jak dziecko. To on jako wprowadził we Włoszech zwyczaj przyozdabiania choinek, budowania szopki na Placu św. Piotra, on jak nikt inny miłował kolędowanie, wysyłał kartki, cieszył się świątecznymi audiencjami i wigilią. Był radością. Cudowna książka, którą poleciłabym każdemu.

 • Tamara

  A ja w tej całej publikacji chciałabym wyróżnić autorów, którzy stworzyli książkę niezwykłą, pełną ciepła i miłości lecz również spójną i przyjemną w odbiorze. Nie było to proste zadanie, jak się domyślam, lecz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że podołali i stworzyli bardzo fajną lekturę o papieskich świętach w Watykanie.

 • Marek

  Bardzo przyjemna lektura, która prezentuje podejście Jana Pawła II do świąt i obrzędów z tym związanych. W opowieściach jego przyjaciół - współpracowników widać, jak bardzo był przywiązany do własnego państwie i jak bardzo ubolewał ponad tym, że nie może z nami spędzać wszystkich świąt. Fantastycznie zbliża do Papieża.

 • Cyber

  Jeśli chcecie, by z półki spoglądał na Was ten piękny człowiek to kupcie tę książkę. W jej treści znajdziecie anegdoty, które będą Wam jeszcze bardziej umilać wizerunek Jana Pawła, a dzięki nim również umocnicie własną wiarę i może oczyścicie z grzechów jakie nie chcą się od Was odkleić. Mnie na przykład ta książka ebook zmobilizowała do zmian.

 • Wanda

  Czytałam prawdopodobnie wszystko co wyszło i dotyczy Jana Pawła II. Szczęśliwie ludzie nie zapominają o tym wyjątkowym człowieku i stale publikują o nim książki. Ta mnie urzekła formą i wspominkami wokół świątecznego stołu. Anegdotki, których bez pomocy Brygidy Grysiak i abp Mokrzyckiego nigdy byśmy nie poznali. Dziękuję państwu.

 • Król

  Wszyscy mamy w sercu jakąś sentencję czy zdanie Jana Pawła II, a dzięki tej książce pdf możemy nosić również historyjki z jego najbliższego środowiska. Siostry zakonne przebrane za św. Mikołaja i sam Papież w roli darczyńcy to tylko dwie z tysiąca zamieszczonych w tej książce pdf cennych anegdot.

 • Makarska

  Brygida Grysiak i abp Mieczysław Mokrzycki w własną pierwszą książką pokazali, że potrafią - jak nikt inny - opowiadać o Janie Pawle II, jakby nie było on Papieżem, głową Kościoła, lecz ich najbliższym przyjacielem, z którym wielbi się przebywać i za którym się tęskni. Ich druga książka ebook potwierdza jak bardzo najbliższy dla nich jest Jan Paweł II, idzięki temu, że potrafią tak cudownie o nim mówić, staje się on bardzo najbliższy każdemu czytelnikowi. Święta, szczególnie Bożego Narodzenia, są czasem szczególnym dla znacznej liczby osób, dzięki książce pdf "Miejsce dla każdego", mogą się stać jeszcze piękniejsze.

 • AnnaM

  Wyjątkowo ciepła i wzruszająca książka ebook o tym jak Jan Paweł II przeżywał najistotniejsze święta w roku wraz z mieszkańcami Watykanu i przybyłymi gośćmi, którzy licznie odwiedzali go w tym czasie. Z książki można dowiedzieć się nie tylko co Jan Paweł II jadł na wieczerzę wigilijną, jakie dostawał prezenty, kto przebierał się za Mikołaja, lecz też w jakie sposób przygotowywał się do tych szczególnych dni, żeby jeszcze pełniej świętować Urodziny i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Obowiązkowa lektura, dla tych, którzy chcę lepiej przeżyć święta.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!