Czytaj więcej:
Między nami okładka

Średnia Ocena:Między nami

Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam,jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy.Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka.Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Dynamicznie przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać.Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, stale jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam z żołądekiem na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciakom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, później Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w własne ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie swój świat.Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o własne małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem nierzadko przypomina ostry rajd z przeszkodami, lecz ja zachowuję w tym wszystkim swoją przestrzeń.Teraz mam własny świat i – tak pomiędzy nami – nie zamierzam z niego rezygnować.

Szczegóły
Tytuł Między nami
Autor: Tusk Małgorzata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Między nami pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Między nami Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Między nami PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Olga Hart

  Książkę kupiłam dla Mojej mamy. Była zadowolona i podobała jej się.

 • Anonim

  Pani Małgosiu, jest Pani dla nas autorytetem. Czytając Pani książkę zmotywowała mnie Pani do walczenia o siebie i o własny świat. Dziękuję! Polecam.

 • mirka

  Bardzo ciekawa, ciepła książka.Można się wzruszyć w niektórych fragmentach.Opisane życie w dużym skrócie.Ciężkie chwile życiowe,zdobywanie , a nie kupowanie -dobrze to ujęte.Młode lata mi się przypominają.Książka napisana lekko,zwyczajnie,pewnie o to chodziło autorce,jest super.Całkiem inne spojrzenie na życie u boku Dużego Polityka.Polecam z czystym sumieniem.

 • beata halka

  DOŚĆ CIEKAWA KSIĄŻKA, FAJNIE SIĘ JĄ CZYTA. POLECANA DLA PAŃ JAK KTOŚ LUBI CIEKAWOSTKI

 • jewsy

  Literacko raczej przeciętna pozycja. Daje pewną wartość poznawczą domowego życia byłego premiera i oczywiście jego żony. Można chronologicznie przejść przez wydarzenia polityczne w Polsce w ostatnich kilkunastu latach, roli Donalda Tuska i tego, jaki to wpływ wywierało na życie rodzinne i samą Małgorzatę Tusk.

 • 77madzik

  interesująca ksiazka jednak Wałęsowej to ona nie pobije lecz wiadomo p. Walesa w innych czasach zyla.

 • Qualima

  Książka ebook "poprawna", lekka, komercyjna i właściwie tylko tyle.

 • Magdalena Paź

  Bardzo chciałam przeczytać tę książkę. W zrealizowaniu tego pragnienia pomogła mi Katarzyna. Pierwsze kilka stron to był dla mnie koszmar. Czytałam i zastanawiałam się jak infantylna musi być osoba, która to napisała. Bardzo prosty, czasem potoczny język, czytając odnosiłam wrażenie, że twórca pisze dla malutkich dzieci. Jednak z czasem było już tylko lepiej. Ze strony na stronę zaczęłam coraz bardziej się wciągać w lekturę. Poznałam bardzo wiele szczegółów z życia państwa Tusków. Od wczesnego dzieciństwa Pani Małgorzaty, przez jej młodość aż do czasu, gdy poznała męża. Pani Małgorzata bardzo wiele opowiada o swoim małżeństwie, o swoim mężu i dzieciach. Ujawnia strasznie wiele szczegółów. Jak na mój gust aż za dużo. Pewnych spraw nie powinno się ujawniać w świetle dziennym tym bardziej, że mąż autorki piastuje bardzo kluczowe stanowisko.Mimo wszystko książkę oceniam na plus. Jest taka trochę plotkarska okraszona mnóstwem zdjęć z prywatnych zbiorów państwa Tusków. Lecz czy warto ją kupić? Sama nie wiem.

 • Cornette

  Fajnie jest czasem spojrzeć na politykę przez pryzmat osoby z nią niezwiązanej, fajnie jest też spojrzeć na świat i życie kobiety, której najbliżsi są z polityką związani. Książka ebook nie nudzi, a to najistotniejsze w tego typu literaturze, jest dużo faktów, anegdot, smaczków. Po prostu fajna lektura do poduszki.

 • KAMILA CICHORACKA

  Cud, miód, i wspomnienie dzieciństwa. Ilustracje, które od dzidziusia miałam w pamięci-nagle odżyły. Polecam!!!

 • KAMILA CICHORACKA

  Książka ebook wspaniała, ciepła, pełna złotych myśli. Język, jakim posługuje się w książce pdf pani Magda jest cudowny, przyjemny, grzeczny, ciepły. Słowa cudownie dobrane, opis wielkiej miłości, urocze zdjęcia. Czyta się jednym tchem. Polecam!!!!

 • KAMILA CICHORACKA

  Książka ebook wspaniała, oddaje w 100% klimat Włoch a także mentalność mieszkańców. Pozycję czyta się jednym tchem zwłaszcza, że autorką jest Polka, a A. Fiore to tylko włoski pseudonim literacki. Polecam-szczególnie tym osobom, które spędziły kilka lat w tym pięknym kraju.

 • KAMILA CICHORACKA

  Kupiłam książkę z ciekawości. Jednak się rozczarowałam, jest to zwykła książka ebook o bogatej kobiecie, która spędza czas z koleżankami, przeżyła w życiu trochę więcej niż przeciętna dziewczyna w jej wieku. Warto przeczytać-by podyskutować, porównać z innymi biografiami. Szczerze-nie wiem w jakim celu została napisana. Jeden pozytyw- znalazłam tam kilka "złotych myśli" -to wszystko.

 • Julia Graj

  Nie wiem czy przeczytałam za wiele ebooków czy zdecydowanie za mało... Dla mnie książka ebook p. Małgorzaty Tusk to jedna z najmniej interesujących pozycji jakie było mi dane czytać. Porównując ją chociażby z D. Wałęsa albo Moniką Jaruzelską... Nie można ich stawiać "na tej samej półce". A podpisy takie jak "Donek bawi się z wnukiem, a ja przynoszę ziemniaki" są po prostu śmieszne. Nie jestem entuzjastą polityki Tuska, lecz ogarnia mnie zażenowanie czytając takie zdania o premierze. Nie polecam. Strata zarówno pieniędzy jak i czasu.

 • ruda

  Książkę idealnie się czyta. Przeczytaliśmy z mężem niemalże wyrywając ją sobie z rąk; nie podejrzewałam męża o zainteresowanie "babską opowieścią". Jest prostolinijna, rzeczowa, konkretna, bardzo taktowna. Wcale nie jest prosto napisać tak, aby nie napisać a jednak pomiędzy wierszami można było przeczytać.

 • Clea777

  Pomiędzy nami to książka ebook o kobietach, o niezależności, o swoim świecie i własnych pasjach. Napisana przez bardzo mądrą życiowo poukładaną kobietę, która wie, na jakim etapie życia się znajduje i bardzo jej z tym dobrze, która popełniła masę błędów i od których się nie odcina, a zamiast tego nauczyła się je akceptować, która pisze o niezależności w sposób pozbawiony jadu przez co nie wylewa gorzkich żali na męża, lecz bierze stery swojego życia we swoje ręce. Nie zwala bowiem na mężczyzny tego, co jej się w życiu nie powiodło. Usiłuje za to zrozumieć i uczy się pokory. Uczy nie-czepialstwa codziennego, walczy z chęcią przywalenia złośliwością ukochanej osobie, choć każdy, kto jest w związku dłużej niż 3 lata, idealnie wie, że pokusa jest ogromna. Książka, w której można odnaleźć prawdziwą miłość do męża, do przyjaciół, do siebie w zwykłym codziennym życiu.Jest to książka, w której można znaleźć elementy do przemyślenia, do zaznaczenia, takie ponadczasowe. I te zakończenie książki-super!

 • Ekspert Empiku

  Publikowanie własnych wspomnień stało się ostatnio modne wśród żon czołowych polskich polityków. Po olbrzymim sukcesie książki Danuty Wałęsy tym razem własne wspomnienia wydała Małgorzata Tusk, małżonka obecnego premiera. Lekkie pióro a także dobór wydarzeń z życia, o których czytelnik dowie się tylko z "Między nami", sprawiają, że książkę czyta się z olbrzymią przyjemnością. Opowiadanie niesie ze sobą dużą dawkę humoru, lecz zawiera także fragmenty, ponad którymi czytelnik zatrzyma się i zastanowi. Małgorzata Tusk własną książką udowodniła, że bycie żoną polityka i bycie dobrą pisarką może iść w parze.Rafał Goździak, Empik Kupiec Średzki

 • stokrotka

  Pomiędzy nami to taki przewrotny tytuł... Dla mnie oznacza tyle, że podczas czytania książki mam wrażenie, że rozmawiam z przyjaciółką, która jest mi bliska. Opowiada mi o sobie i mówi - to tak pomiędzy nami.... Kłopoty poruszane przez Panią Małgosię na pewno będą bliskie każdej kobiecie, która jest matką i żoną. Jeśli ktoś upraszcza ją tylko do krótkiej recenzji, że jak Pani Małgosia mogła to zrobić mężowi pisząc tą książkę - to na prawdę nie zna się na życiu i mało jeszcze wie o nim. Kłopot kryzysu w związku jest tylko kwestią czasu, cieszę się że u Państwa Tusk skończyło się tak, że razem mogą cieszyć się dalszym wspólnym życiem, dziećmi, wnukami, sobą... przecież tak dużo małżeństw rozpada się.... sama doświadczyłam kryzysu i wiem, że czasem trzeba upaść nisko, aby się zebrać w całość i iść dalej przed siebie i ze sobą, z jeszcze większą miłością niż kiedyś. Po przeczytaniu tej książki czuję jakby rodzina Państwa Tusków była mi najbliższa i szczerze darzę ich sympatią. Książkę polecam.

 • szyszka

  Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ wcześniej tak naprawdę nic nie wiedziałam o żonie premiera. "Między nami" to pozycja, która opowiada głównie o życiu pani Małgorzaty u boku męża (a są razem już trzydzieści lat). Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to, że pani Tusk bardzo lubi czytać i zna się na literaturze - a nawet przyznaje, że czasem zdarza jej się uciekać do świata fikcji. Dobrą stroną książki są również fotografie a także bardzo interesujący epizod o stosunkach dyplomatycznych z innymi żonami głów państw.

 • ladybird

  Cieszę się, że przeczytałam tę książkę. "Między nami" pozwala spojrzeć od kuchni na rodzinę premiera, na panią Małgorzatę, na samego Donalda Tuska i na ich dzieci. Prezentuje ich w bardzo pozytywnym świetle, takim codziennym. Bardzo interesujące były opowieści o początkach ich związku, o pierwszych latach małżeństwa, o problemach i wątpliwościach, jakie dotykały Panią Premierową. Książkę czyta się bardzo szybko, bardzo prosto i bardzo przyjemnie, a jednocześnie ma fragmenty, które naprawdę dają do myślenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!