Czytaj więcej:
Mentalista Hitlera okładka

Średnia Ocena:Mentalista Hitlera

Doskonała powieść, która ujawnia nieznany aspekt historii nazistowskich Niemiec. Berlin, lata trzydzieste XX wieku. Człowiek, który przepowiedział przyszłość całego kraju, nie zdołał przewidzieć swojego losu. Niezwykła historia Erika Jana Hanussena. Hiszpański reporter José Ortega zostaje wysłany do Berlina, aby relacjonować burzliwe wydarzenia polityczne toczące się w tym okresie w Niemczech. Poznaje tam jasnowidza Erika Jana Hanussena, który dzięki swoim przepowiedniom staje się jedną z największych gwiazd ówczesnego świata rozrywki i multimilionerem, a także, w wyniku zaskakującego splotu okoliczności, jednym z najistotniejszych popleczników NSDAP a także bliskim znajomym Goebbelsa, Göringa, a nawet samego Führera. Hanussen skrywa jednak tajemnicę, która może zaszkodzić jego pozycji w świeżym towarzystwie, narazić na szwank reputację, a nawet zagrozić życiu… Mistrzowski styl narracji Gervasio Posadasa pozwala czytelnikowi zanurzyć się w atmosferze dekadenckiego Berlina tamtych lat i odczuć grozę rodzącego się nazizmu, a także maluje wyjątkowy portret fascynującej postaci, która zza kulis pociągała za sznurki hitlerowskiej machiny i przewidziała jej dojście do władzy.

Szczegóły
Tytuł Mentalista Hitlera
Autor: Posadas Gervasio
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mentalista Hitlera pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mentalista Hitlera Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mentalista Hitlera PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • dobrerecenzje.pl

  „Mentalista Hitlera” Gervasio Pasadasa to książka ebook z serii „dla każdego coś miłego”, ponieważ każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie: płomienny romans, burzliwe wydarzenia początku lat trzydziestych, dojście Hitlera do władzy, fascynujący opis życia w Berlinie lat 30-tych. Hiszpański reporter Jose Ortega przyjeżdża do stolicy Niemiec, żeby relacjonować gorące wydarzenia polityczne. Zbliżają się wybory, partia nacjonalistów ma coraz więcej zwolenników, Hitler porywa i fascynuje tłumy, lecz tak naprawdę mało kto wierzy, że uda mu się zdobyć tak wiele głosów żeby wejść do parlamentu. Jedni się cieszą, ponieważ obiecuje im się poprawę bytu, inni z niedowierzaniem i lekkim niepokojem śledzą wydarzenia, wszyscy bawią się w nocnych lokalach przedwojennego Berlina. Równie zajmującą postacią jak Hitler jest mentalista, jasnowidz Erik Hanussen. Na jego seanse przychodzą tłumy, i podobnie jak w przypadku Hitlera jedni powątpiewają, inni święcie wierzą, a wszyscy chcą poznać przyszłość lub po prostu nieźle się bawić spoglądając jak zahipnotyzowane przez mentalistę osoby wykonują jego polecenia i opowiadają historie, jakich zwyczajnie nigdy by nikomu nie zdradziły. Nasz bohater ulega wpływowi Hanussena, staje się jego współpracownikiem, może dzięki temu poznać niektóre tajniki pracy jasnowidza i przekonać się skąd biorą się jego nadprzyrodzone umiejętności. Nie wszystko da się jednak logicznie wytłumaczyć, a kiedy Hanussen przepowiada dojście Hitlera do władzy, a następnie spotyka się z nim, sprawy zaczynają toczyć się coraz szybciej. W tle mamy jeszcze płomienny romans dziennikarza z piękną baronową a także bardzo plastyczne opisy paru seansów mentalisty. Mnie zainteresowały szczególnie wydarzenia historyczne ukazane w powieści, mechanizmy które doprowadziły Hitlera na stanowisko kanclerza Niemiec a Europę do katastrofy jaką niewątpliwie była II wojna. I kiedy czytam jak nacjonaliści organizowali własne pochody i jakie hasła głosili, to z niepokojem przyglądam się temu co losy się obecnie w wielu państwach Europy. Myślę, że tą książkę powinni przeczytać politycy, którzy własnymi nieprzemyślanymi działaniami podsycają niezadowolenie i antagonizmy. Nie jest to lektura na spokojne niedzielne popołudnie, na pewno nie zrelaksujemy się przy tej książce, lecz z pewnością zmusi nas ona do refleksji i zastanowienia także ponad tym co obecnie losy się w Europie. Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • erka

  I ponownie przyszło mi czytać powieść, po której nie spodziewałem się niczego inspirującego, ani nawet wartego zapamiętania, a otrzymałem… Cóż, totalne zaskoczenie, to może za wielkie słowo, lecz naprawdę dobry kawał książki z tej książki. A co do tematu, na bazie II wojny światowej stworzono tyle różnego rodzaju dzieł że nie sposób zaznajomić się z całością. To nie tylko rozległe analizy, tego co doprowadziło do wybuchu tejże, lecz i powieści dziejące się w tamtych ciężkich czasach, czyli tragiczne dzieje ludzi. Lecz także filmy dramaty, horrory, a nawet komedie. Wymieniać można długo. Pewien reporter zostaje wysłany do Berlina, gdzie ma za zadanie relacjonować wydarzenia, które już wkrótce zmienią świat. Świat stoi w obliczu wojny i nic nie wskazuje na to, żeby los się obrócił. Są wczesne lata 30, lecz już wiadomo, że Hitler ze własną zgrają poważnie zagrozi całemu światu. Ortega po przybyciu na miejsce poznaje pewnego jasnowidza, który bazując na własnych wizjach układa plany, snuje przepowiednie, a także ostrzega najbliższe otoczenie Furhera. Zyskuje tym samym sympatię Goebbelsa, Goringa, a nawet przyjaźń kanclerza. Jednak nasz mentalista skrywa pewną tajemnicę, która-jeżeli wyjdzie na jaw zagrozić poważnie może nawet jego życiu… Co to za sekret i dlaczego jest tak kluczowe żeby została zachowana? Przekonajcie się sami-tradycyjnie rzec by można Podsumowując. Całkiem udany misz-masz powieści historycznej, z zagadką kryminalną i pewnymi aspektami które możemy uznać za paranormalne. Jednak wiadomo, że takie zjawiska to tylko wyjątkowe umiejętności osoby, która się szczyci umiejętnościami, jak w tym przykładzie jasnowidzeniem, lecz nie tylko. Lecz czy wszystko jest takie łatwe jak wygląda? Należy się przekonać samemu. Fala okultyzmu która zalała Niemcy w latach 30, to pośrednio sprawa Hanussena. Nikt nie twierdził, że w niewiarygodnej opowieści nie może tkwić ziarnko prawdy. Bohaterowie bardzo ciekawie pokazani. Sama duszna atmosfera Berlina, tuż przed pożogą także wyjątkowo zajmująca. Tylko sekret mentalisty-niestety bardzo prosta do odgadnięcia. Lecz to było do przewidzenia. Bardzo mi się całość podobała i liczę, że trafię jeszcze w przyszłości na równie zajmującą lekturę dziejącą się w czasach, który-całe szczęście już minęły.

 • Diana

  Urugwajski pisarz Gervasio Posadas już w przedmowie przyznaje się do własnych dość nietypowych zainteresowań i pasji. Od zawsze fascynowała go bowiem III Rzesza, a nazizm budził w nim jakąś mroczną, niezbadaną tajemnicę. Już jako młody chłopak zastanawiał się, jak to się stało, że Niemcy, naród tak kulturalny i cywilizowany, ojczyzna dużych artystów, filozofów i naukowców, uległ wpływowi jednego wizjonera, zdolnego pchnąć go na drogę nieludzkich okrucieństw, „równię pochyłą prowadzącą do apokalipsy, w wyniku której ziemie Europy zaścieliły się milionami trupów”. Dlatego Gervasio Posadas czytał wszystko, co zawiązane było z nazizmem. Poszukiwał odpowiedzi na pytanie, jak Hitler - przy użyciu praktycznie demokratycznych metod - zdołał dojść do władzy i stać się wodzem absolutnym. Przeglądając różnorakie źródła i opracowania Posadas natknął się na jedną postać - Erika Jana Hanussena. Historia tego tajemniczego jasnowidza, który narodził się w tym samym roku co Adolf Hitler, jest niewiarygodna. A jednak zdarzyła się naprawdę. Narratorem jest tu hiszpański reporter José Ortega. José zostaje wysłany do Berlina. Dostaje zlecenie relacjonowania zdarzeń politycznych w Niemczech. Wszystko losy się od marca 1932 roku do marca 1933, wówczas bowiem - według autora - nastąpiła seria przypadków, zaniedbań i wypadków, które spowodowały dalszy rozwój burzliwych wydarzeń. Wydarzeń, które zmieniły całą Europę. Nasz narrator w nich uczestniczy, mało tego, przebywa w bliskim otoczeniu najistotniejszych członków NSDAP. I właśnie w tym okresie poznaje charyzmatycznego jasnowidza. Od początku Hanussen wywiera na niego ogromy wpływ. Przebywanie w jego towarzystwie przypominało dziennikarzowi podłączenie do dynama, elektryzującego i napełnionego energią. Hanussen - szaleniec, zdolny do heroicznych czynów, buntowniczy duch, sztukmistrz, wizjoner, gwiazda ówczesnego świata rozrywki, multimilioner, czy oszust? José Ortega jest z jednej strony zafascynowany tym człowiekiem, podziwia jego odwagę i inteligencję, z drugiej strony wątpi w jego sposoby pracy. Natomiast czytelnik jest świadkiem ich licznych eskapad, przebywania w zacnym towarzystwie i odwiedzania ekskluzywnych lokali. Berlin w roku 1932 nie był miastem dla nudziarzy. To tygiel najróżniejszych języków. Miasto wysokich intelektów, z trzema operami i słynną filharmonią, z dwudziestoma tysiącami barów, restauracji i kabaretów. Ekskluzywnych i szemranych. Miasto tonące w muzyce, oferujące najlepszy jazz na kontynencie. Pełne lokali dla heteryków, lesbijek, fetyszów, masochistów, voyeurów i gości hołdujących wszelkim upodobaniom, których istnienia wcześniej nawet sobie nie wyobrażali. Miasto dziewczyn o jedwabistych włosach, chodzących w futrach, obwieszonych brylantami, pijących drogie szampany. Fabuła została dopracowana tu po mistrzowsku. Punktem kulminacyjnym jest pożaru Reichstagu w nocy z 27 na 28 lutego 1933. Historia nabiera tempa. Nie ma tu przypadkowych zdarzeń. Wszystko jest spójnie i czyta się to z wypiekami na twarzy. Sami bohaterowie fascynują i przerażają jednocześnie. Była to idealna lekcja historii. Opowiadanie o człowieku trochę dzisiaj zapomnianym. Niemniej jednak to Hanussen przepowiedział przeszłość dla całych Niemiec, nie zdołał jednakże przewidzieć swojego losu. Polecam!

 • Anonim

  Gervasio Posadas w swojej  najnowszej  książce pdf postanowił opowiedzieć   historię jednego najsławniejszych  niemieckich mentalistów- Erika Jana Hanussena. To  postać prawdziwa. Hanussen żył w latach 1889, a 1933. Poza interesującymi seansami iluzjonistycznymi  zasłynął jako największy sympatyk nazistów. Hanussen był  ekscentryczną postacią, trudno  było mi zrozumieć jego  zachowania. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że jego  historia pochłonęła mnie bez reszty. Sam pomysł na fabułę książki wydał mi się dość kontrowersyjny. Sam twórca przyznał w przedmowie książki, że nazizm od zawsze budził w nim mroczną fascynacje. "Antysemityzm jest jak granat rzucony po to, by wywołać chaos i zamieszanie w obozie demokratów, lecz naziści zaatakują wkrótce fundamenty humanistycznego chrześcijaństwa. (...)" Hiszpański  reporter José Ortega  zostaje wysłany do Berlina. Jego  zadaniem jest  zrelacjonowanie zdarzeń politycznych w Niemczech. Reporter miał okazje poznać Erika Jana Hanussena. Po  tym spotkaniu  jego życie obraca się o sto osiemdziesiąt stopni i  nabiera tempa. Mentalista jest jedną z najsławniejszych osób w mieście,na jego  seanse iluzjonistyczne przybywają tłumy. To postać bardzo tajemnicza, a zarazem pociągająca. Pewne okoliczności sprawiają, że wchodzi w bliską relacje z przedstawicielami NSDAP. Kolejne przepowiednie mentalisty są bardzo kontrowersyjne. Hanussen oznajmia, że w najbliższym  okresie Hitler dojdzie do władzy. Zapytanie czy ta przepowiednia się spełni... Książka ebook została mistrzowsko skonstruowana. Całość fabuły skupia się wokół postaci Erika Jana Hanussena. Narratorem tej opowieści jest hiszpański  dziennikarz José Ortega. Obok  tej  historii trudno przejść obojętnie. Sama z zainteresowaniem śledziłam kolejne wydarzenia  w książce. Czytając czuć aurę tajemnicy. Sam Hanussen wydał mi się postacią bardzo nietuzinkową. Gervasio Posadas przedstawił mentalistę jako mężczyznę inteligentnego, któremu nie oprze się żadna kobieta.  Hanussen miał w sobie coś magnetycznego, zdecydowanie był bardzo  wyrazistą postacią obdarzoną olbrzymią charyzmą. W jego  historii pojawiło się kilka luk, a one dodają powieści pikanterii. Zagadka goniła zagadkę, co mi osobiście bardzo się spodobało. Hanussen był według mnie świetnym  aktorem, który potrafił zrobić niezłe show. Twórca przybliża czytelnikowi  klimat  okresu poprzedzającego dojście do władzy Hitlera w Niemczech. W świecie polityki  dzieje  się sporo, lecz nikt poza Hanussenem nie przewidział takiego obrotu spraw. Posadas stara się rzetelnie relacjonować tamte wydarzenia. José Ortega  wchodzi z Hanussenem w niecodzienną relacje. Jest  zafascynowany  mentalistą i jego  dokonaniami. W książce pdf prawda miesza się ze złudzeniem. Sama wątpiłam w zdolności iluzjonisty. Wydawało mi się momentami, że jest żądnym pieniędzy szarlatanem żerującym na ludzkiej naiwności. Na całe szczęście bardzo się myliłam. Trudno było mi zrozumieć tę postać. "Tak, jestem sadystą, przyznaję, i co  z tego? Wszyscy jesteśmy sadystami, nie bądźcie hipokrytami! W tych  nowych  czasach powinniśmy zapomnieć o żałosnym mieszczańskim współczuciu. (...)" Historia Hanussena była skomplikowana, a zarazem dość tragiczna. Mentalista ciekawił mnie też jako facet i  muszę przyznać, że trochę irytował mnie jego stosunek do kobiet. W pewnym momencie niewinne sztuczki iluzjonisty przerodziły się w coś bliżej niezrozumiałego dla mnie. Hanussen potrafił  w pełni wykorzystać własne pięć minut. Mentalista miał dość niecodzienne poczucie humoru, które przypadło mi do  gustu. Zaciekawił mnie też fakt, że Hanussen był całkiem niezłym biznesmenem i  potrafił kreatywnie mnożyć własny majątek. Historia przedstawiona w książce nabiera tempa w momencie pożaru Reichstagu w nocy z 27 na 28 lutego 1933. Mentalista Hitlera nie jest typowym thrillerem. Czytelnik ma okazję poznać historię Niemiec z nieco  innej  perspektywy. Fabuła została dopracowana, w książce pdf brak jest  przypadkowych zdarzeń. Kolejne fragmenty układają się w zgrabną całość. Poza ciekawą lekcją historii mamy okazje poznać bliżej historię niecodziennej postać. W książce pdf dużo jest sensacji i niedopowiedzeń. Spodobał mi się lekki styl autora. Ciekawi mnie jednak jak naprawdę wyglądała historia genialnego  mentalisty. "Właśnie rodzi się świeża epoka. (...) Niespotykany ruch elektryzuje społeczeństwo i przygotowuje je na przyszłość. Jest coś cudownego mi magicznego w tych zmianach, następujących mimo trudności, z którymi się borykamy, mimo kłopotów gospodarczych i politycznych. (...)" Mentalista Hitlera to niecodzienna książka, która wciąga już od pierwszych  stron. To porywająca historia człowieka, który miał znaczący wpływ na historię Niemiec.  Książka ebook jest dopracowana, a jej  lektura to czysta przyjemność. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!