Czytaj więcej:
Mengele okładka

Średnia Ocena:Mengele

Przerażająca historia opętanego szaleństwem pseudonaukowca Historia Josefa Mengelego, osławionego anioła śmierci z auschwitz. Wydarzenia w tej książce pdf są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Josef Mengele był nie tylko zbrodniarzem, lecz też opętanym szaleństwem pseudo-naukowcem, który więźniów obozów koncentracyjnych wykorzystywał jako żywy materiał do swych chorych badań. Umyślne zarażanie wirusami, zszywanie tułowi paru osób, operacje bez znieczulenia i wyrywanie płodów. To nie upiorne science-fiction, a prawdziwa historia. Do tego jedynie jej niewielka część. Ta książka ebook omawia znacznie więcej. Będziecie przerażeni tym, do czego zdolny jest człowiek. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Mengele
Autor: Czornyj Max
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mengele pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mengele Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mengele PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Kamila

    Wydarzenia w tej książce pdf są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji. Josef Mengele był nie tylko zbrodniarzem, lecz też opętanym szaleństwem pseudonaukowcem, który więźniów obozów koncentracyjnych wykorzystywał jako żywy materiał do swych chorych badań. Umyślne zarażanie wirusami, zszywanie tułowi paru osób, operacje bez znieczulenia i wyrywanie płodów. To nie upiorne science-fiction, a prawdziwa historia. Do tego jedynie jej niewielka część. Ta książka ebook omawia znacznie więcej. Będziecie przerażeni tym, do czego zdolny jest człowiek. Historia prowadzona w pierwszoosobowej narracji. To tak, jakby sam pan Josef wpadł do nas na popołudniową herbatkę i przy kurtuazyjnej wizycie opowiadał o sobie i swoim - powiedzmy delikatnie - barwnym życiu. Herbatka z Mengele, wyobrażacie sobie? Prawdopodobnie bym dziada zabiła 😳 No, lecz do brzegu. Książka ebook zaczyna się walnięciem z grubej rury, tj. opisem jednego z szatańskich pseudoeksperymentów Mengelego w Auschwitz. Później trochę zwalnia, kiedy to szanowny "doktor" udziela wywiadu na własny temat pewnemu ważniakowi z Berlina. Było to ciekawe, aczkolwiek bez krwawych przygód. Te nastąpiły później. Ze wspomnień owych wyłania się opis narcystycznego, megalomańskiego bubka, który gdyby mógł, to sam siebie cmoknął by w odbyt z zachwytu. Tak, tak proszę państwa - megalomański bubek, który ma się za Boga. Nic tylko zamalować z backhandu w ten wiecznie uśmiechnięty pysk. Wybaczcie to negatywne nastawienie, lecz w odniesieniu do Mengele nie umiem inaczej. To nie tak, że książka ebook mi się nie podobała, ponieważ jest idealna (o ile to w ogóle właściwe słowo przy tej tematyce). Wiele już czytałam o tym potworze. Lecz to były raczej książki historyczne i bardziej w stylu reportażowym. Czornyj zaś umiejętnie fabularyzuje historię i jak nikt potrafi zagrać na uczuciach i wywoływać skrajne emocje. Sprawia, że w "doktorze" widzimy nie człowieka, lecz najpierw narcyza o nadętym ego, a później pseudonaukowca; szaleńca, rojącego o swoim geniuszu; mordercę i potwora, któremu w piekle szykują największy kocioł. W książce pdf zostało opisywane kilka niezwykle brutalnych i obrzydliwych "eksperymentów". Spodziewałam się, że będzie tego więcej, lecz już te kilka przytoczonych sytuacji daje obraz tego, co ofiary Mengelego musiały wycierpieć przed śmiercią. Niewyobrażalne szaleństwo tego człowieka nie ma granic. Podobnie, jak rozpaczy jego "pacjentów". Tak niewielu ich przeżyło...😥 To bardzo mocna książka ebook i nie wszyscy zapewne udźwigną nerwowo tę lekturę. Ja jednak polecam. Trzeba pamiętać, że był taki ktoś, jak Mengele na tym świecie i że los tysięcy jego ofiar nie jest nam obojętny. Ocena: 4/5

  • Łukasz Kobrzyński

    W kolejnej książce pdf z serii "Filia na faktach" Max Czornyj przedstawia nam historię Josefa Mengelego, osławionego anioła śmierci z Auschwitz. Fabuła jest prowadzona w narracji pierwszoosobowej i okresie teraźniejszym. Josef jest tu narratorem a wydarzenia w tej książce pdf są oparte na faktach. Aby zbytnio nie zdradzać fabuły, powiem tylko że, już pierwszy przypadek bestialstwa ukazanego w książce pdf przyprawił mnie o ciarki... Kilka przykładów: Pobierał próbki mięsa z nogi mężczyzny, zbiory gałek ocznych przesył do laboratorium w Monachium, usuwał jądra, macice a także jajniki...W obozie były wszy i tyfus. Umyślnie zarażał wirusami lub zszywał tułowia i to bez znieczulenia. Skupiał się na bliźniakach, i robił wszystko aby przysłużyć się Rzeszy. Jego zachowanie przypomina chorego naukowca. Operuję, nadzoruję i wybiera. Dokonuje analiz i bada próbki. Czytając zakończenie tej książki naszła mnie pewna refleksja... że jest to przykład w którym można uniknąć sprawiedliwość... Książka ebook jest bardzo interesująca i intrygująca, napewno nie lekka, lecz szczerze polecam! IG - @lukasz_czyta

  • Bastet78

    Było mnóstwo publikacji na ten temat. Następna "powieść" napisana wiadomo po co.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!