Czytaj więcej:
Matrioszka okładka

Średnia Ocena:Matrioszka

Matriona Kosłow – to miała być świeża tożsamość Marty Małeckiej. W Rosji czekała na nią rodzina, o której istnieniu wcześniej nie miała pojęcia. Lecz w piekle, w którym się znalazła, słowo „rodzina” ma inne znaczenie. Trafiła do rosyjskiej bratwy, w sam środek brutalnego mafijnego świata, gdzie panują okrutne zasady, a każdy skrywa mroczny sekret. Marta musi walczyć o własne życie. Nie wie, komu może zaufać, kto jest jej przyjacielem, a kto śmiertelnym wrogiem. Między nią a pilnującym jej Nikołajem rodzi się gwałtowne uczucie. Czy facet będzie jej wybawieniem? A może zgubą? I jak daleko posunie się jej brat Izjasław, owładnięty chorą obsesją na punkcie siostry? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Matrioszka
Autor: Jurga Paulina
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Matrioszka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Matrioszka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Matrioszka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Monika

  Marta siedemnastolatka z która los zagrał w Rosyjską ruletkę, nie ma tam mowy o miłości, zaufaniu, przyjaźni - czy napewno??? Jej dotychczasowe życie zostało przewrócone do góry nogami, czy odnajdzie się w obecnej rzeczywistości??? Nowe życie, nowi ludzie, świeża rodzina - czy Marta pogodzi się ze zmiana?? Kim okażą się otaczający ją ludzie czy będą jej zgubą czy wybawieniem??? Matrioszka to książka ebook o której już zostało powiedziane wszystko 😁, jest to Perełka wśród gatunku mafii, wnosi tu ogromne pokłady świeżego powietrza 😁. Książka ebook jest doskonale napisana ,bohaterowie nietuzinkowi ,przemyślana akcja która zaskakuje nas na każdym kroku. Zalecam 💞💞😍

 • AnnaFm

  To książka, która wciąga od pierwszej kartki. Ma nieoczywistych bohaterów, zwroty akcji i mało przewidywalne zakończenie. Aż pragniesz wiedzieć co będzie dalej, już nie mogę się doczekać następnego tomu, taki czuje niedosyt. Choć to młoda, świeża autorka to widać, że bardzo się przyłożyła do pisania, dopilnowała wszystkiego, dopracowała do ostatniej niteczki. Zalecam bardzo gorąco!!!

 • Anonim

  ,,Nie! Nie! Nie! Nie! Nie! To się nie dzieję naprawdę! „ Ten element książki wrócił do mnie w momencie, gdy byłam na ostatniej stronie ,,Matrioszki’’. Nie sądziłam, że jeżeli sięgnę po romans z mafijnym wątkiem, nie będę mogła się od niego uwolnić i przeczytam lekturę w jeden dzień. Życie jednak potrafi mnie zaskakiwać, tak samo, jak główną bohaterkę. Martę Małecką, a raczej Matrionę Kosłow poznajemy w najbardziej nieoczekiwanym momencie jej życia. Sielanka siedemnastolatki z elitarnej warszawskiej szkoły kończy się w chwili, gdy w mieszkaniu zastaje biologicznego ojca – szefa rosyjskiej mafii. Ze łzami w oczach uświadamia sobie, że wkroczyła do piekła z którego nie ma ucieczki. Dotarło do niej, że dotychczasowe życie było iluzją, a wraz z pojawieniem się Kosłowa, zaczyna się zimna i okrutna egzystencja. Uprowadzona do Rosji styka się z brutalną mafijną rzeczywistością w której musi się odnaleźć. Autorka idealnie wykreowała postać głównej bohaterki, która przechodzi wewnętrzną metamorfozę. Delikatna, szczęśliwa i bezbronna Marta w kontakcie z restrykcyjnymi realiami świata, w której rządzi jej biologiczny ojciec, staję się odważną kobietą, która twardo stąpa po ziemi. Czytając książkę odkrywamy historię głównej bohaterki niczym tytułową matrioszkę. Akcja rozwija się z każdą kolejną stroną dostarczając czytelnikowi dużo emocji – od zawiści do miłości jest bardzo cienka granica. Prócz ojca, Matriona poznaje resztę własnego biologicznego rodzeństwa, a zwłaszcza Maksa, który jest jej bratem bliźniakiem. Pomiędzy nimi nawiązuje się więź, gdyż dla Marty, Maks jest jedynym wartym zaufania człowiekiem w jej otoczeniu. Całość dopełnia postać Nikolaja, ochroniarza Matriony. Pomiędzy nim, a główną bohaterką rodzi się uczucie, które z nutą erotyzmu, powoli rozpala się z każdym kolejnym elementem książki. ,,Matrioszka’’ pełna jest zwrotów akcji, które nie pozwolą odłożyć książki tak dynamicznie na półkę. Tajemnice, zakazana miłość w mafijnym świecie to rzeczy, które na pewno dostarczą dużo emocji. Pytanie, czy główna bohaterka ucieknie z rosyjskiego piekła nasuwa się na mowa przez całą lekturę i buduje ciekawość czytelnika. Niech nie zwodzi nikogo, że życie Marty, tak jak tytułowa matrioszka zostało całkowicie odkryte. Zakończenie powieści jest kolejną małą laleczką, która czeka na własne odkrycie. Po przeczytaniu debiutu Pauliny Jurgii czuję niedosyt, bo nie sądziłam, że książka ebook pozytywnie mnie zaskoczy. Napisana jest prostym, lekkim językiem, a rosyjskie wtrącenia nadają lekturze odpowiedniego charakteru. Nieubłaganie czekam na kolejne części z tej serii i liczę, że też będą tak samo niespodziewane jak ,,Matrioszka’’.

 • Aneta

  Niesamowity debiut, pełen napięcia, emocji, zupełnie nie można przewidzieć co będzie dalej. Trudno dojśc do sie ie po takim zakończeniu, aż by się chciało dalej czytać ale niestety trzeba czekać na następny tom. Idealny warsztat autorki, przez co książkę czyta się z największą przyjemnością. Bardzo polecam!

 • Anonim

  Niesamowity debiut! Książka ebook wciąga juz od pierwszych stron po rozpoczęciu czytania. Już dawno tak idealnej książki nie miałam w własnej bibliotece. Wartka akcja, mafijny romans i niespodziewane zwroty akcji. Zdecydowanie zalecam osobom które lubią książki pełne wrażeń i naładowane olbrzymim pokładem różnorakich emocji. Z niecierpliwością czekam na kontynuację i dalsze dzieje naszych ukochanych lecz i nielubianych bohaterów. Cudo pełną parą 🥰

 • Karolina Koziar

  Marta prowadzi zwykłe łatwe życie w Warszawie. Po śmierci Matki wychowuje ją Ojciec policjant i z doskoku Babcia, która uczy ją rosyjskiego. Kobieta jest zawzięta, szczera i ambitna. Gra w drużynie siatkarskiej i walczy w niej o Puchar Mistrza Polski. Pewnego dnia po powrocie z treningu zostaje Tatę z obcymi facetami w kuchni. Jeden z nich przedstawia się jako jej biologiczny Ojciec, po czym bez mrugnięcia okiem wydaje wyrok zabicia jej dotychczasowego opiekuna i ją zabiera. Wbrew swojej woli jest wywieziona do obcego kraju, do obcej rodziny. Stabilne i poukładane życie jakie prowadziła do tej pory staje się odległym wspomnieniem kiedy jest świadkiem wielu mrożących krew w żyłach sytuacji. Jej jedydym celem jest ucieczka od Ojca tyrana i chorych zasad panujących w jego włościach. Brat z obsesją na jej punkcie też nie pomaga przetrwać niełatwych chwil. Ale najgorsze, że nie przewidziała komplikacji wynikających z głęboko rodzących się uczuć do własnego ochroniarza...  Czy odwzajemnionych? Komu można zaufać? Początkowo myślałam, że na temat mafii połaczonych z romamsem czytałam już wszystko, że historia będzie schematyczna i niczym nie odróżni się na tle innych w tym temacie a brutalność i bezwzględność facetów będzie  tylko z definicji... cóż... Już więcej niczego nie będę z góry zakładać. Realność przedstawionych sytuacji, rewelacyjne obycie w temacie a także idealny research. Mądrze wykreowani bohaterowie, nietuzinkowa fabuła i rollercoaster emocji doprowadziły nie tylko do zarwanej nocy, lecz i kaca książkowego na długo po jej zakończeniu. Zawarte zakazane pragnienia połączone z chorymi zasadami w mrocznym świecie Bratwy, które zostały odealnie przeplatane sprawiły, że moja fantazja funkcjonowała na najwyższych obrotach. #matrioszka to bardzo nieźle zainteresowany czas 🔥 Autorkę spotykam poraz pierwszy i już wyryłam w pamięci jej nazwisko. Dla wielbicielek mafijnych romansów również radzę -nawet jeśli jeszcze żadna rodowita pisarka nie zadowoliła jej czytelniczych kryteriów. Stale zastanawiam się czy to oby na pewno debiut literacki.

 • Anonim

  Książka ebook pochłania czytelnika od pierwszych stron i do samego końca trzyma fason na równie wysokim poziomie. Samo zakończenie z kolei wbija w fotel, a my dostajemy: "To dla Twojego dobra." ;-) Idealny debiut. Poproszę o więcej takich :) Z niecierpliwością oczekuję kolejnych tomów.

 • anonymous

  Miałam olbrzymią przyjemność przeczytać debiut Pauliny Jurgi_ i jestem pod olbrzymim wrażeniem. ❇️ Idealnie połączony romans, sensacja i obyczajówka. Właściwie to też thriller. Zastanawiało mnie czy dzieje Marty Małeckiej (Matriony Kosłow) będą dla mnie ciekawe, to w końcu historia 17- letniej dziewczyny. Dzisiaj już wiem, że nie ma granicy wieku. ❇️ Doskonała książka, momentami wyjątkowo brutalna, jak i zaskakująca. ❇️ Matrioszkę pokocha się od pierwszych stron. Od samego początku jesteśmy świadkami lawiny zdarzeń, która zatacza coraz szersze kręgi. W tym wszystkim towarzyszy nam dużo emocji, takich jak strach, ciekawość, radość, współczucie... Samo zakończenie pozostawia nas najnormalniej w świecie z otwartą buzią i ciśnie się na usta ALE JAK TO? 😱😱😱 ❇️ Teraz w napięciu będę czekać na następny tom. Jeszcze przypomnę Wam się z tą książką abyście w lutym skusili się na nią 😊💚 Jak dla mnie to idealny debiut.

 • vajola.reads

  Książkę czytałam już wcześniej, dzięki badaniu w jakim mogłam wziąć udział. Jednak przed napisaniem recenzji musiałam przeczytać ją jeszcze raz. A to dlatego, że książka ebook jest po prostu genialna. Marta, czyli Matriona musi niespodziewanie odnaleźć się w całkowicie innym świecie. Świecie, gdzie mafia, brutalność, intrygi i strach jest na porządku dziennym. Poznaje własne rodzeństwo o którym nie miała żadnego pojęcia. Jednak nie każde z rodzeństwa wzbudza w niej zaufanie. Grisza Kosłow jest ojcem, lecz i też szefem rosyjskiej mafii. Nie ma żadnego zachamowania, zrobi wszystko, byleby każdy był jemu posłuszny. To się tyczy też jego dzieci, traktuje je tak samo jak innych. Nie ma tu miejsca na ojcowską miłość. Ten brutalny świat jest inny jaki widziałam w mafijnych książkach. Tutaj autorka skupia się na Rosji a także na mafii. Występuje tutaj romans, jednak nie jest on pikantny jak w innych książkach, co bardzo mi się spodobało. Jest też obsesja, jak i miłość. Nagła, niedostępna i ciężka. Książka ebook pochłania nas od pierwszych stron i trudno jest się od niej oderwać. Czytałam ją z dużym zapałem i dwa razy. Ja jestem książką zachwycona i jak tylko lubicie motyw mafii, to jest ona obowiązkowa. Teraz parę słów o zakończeniu... jak tak można! Zakończyć w takim momencie? Tego się nie robi! Z niecierpliwieniem czekam na kolejną część, chociaż najchętniej to już bym przeczytała. „Matrioszka” to pierwsza element trylogii o rosyjskiej mafii. Całość wyjdzie w tym roku, a druga element będzie już w czerwcu. Mam nadzieje, że sięgniecie po ten tytuł, bo jest wart uwagi i przeczytania. Jest już dostępny ebook, dlatego jak lubicie czytać w odsłony elektronicznej, to się nie zastanawiacie.

 • Paulina

  Cześć i czołem! Dzięki Wydawnictwu Otwartemu miałam okazję przeczytać książkę Pauliny Jurgi Matrioszka w formie e-booka. Obok takich powieści nie przechodzi się obojętnie. Główne fragmenty tej historii to: rosyjska mafia, obsesja i miłość. Kiedy pojawia się wątek miłosny, robi się niebezpiecznie. Marta, wschodząca gwiazda piłki siatkowej. Licealistka, mająca wolność wyboru, własne plany na przyszłość, zostaje porwana przez mafię rosyjską. Stale jest pilnowana przez ochroniarza – Nikołaja. Wywiózł ją do Rosji wraz z obcymi jej ludźmi. Kobieta nie mogła pojąć, co się stało. Co do niej mówiono. Nie miała dostępu do niczego ani do nikogo. Zostało zmienione jej imię i nazwisko. Zabrali jej wszystko, co miała. Usiłowała im uciec, lecz nadaremnie. Kiedy pojawili się na miejscu, ojciec już czekał, żeby przekazać zasady, jakie panują w jego domu. Okazało się, że ma rodzeństwo, dwóch braci i dwie siostry a także brata bliźniaka, Maksymiana. W nim odnalazła sojusznika. Przydzielono jej też pokojówkę i nie spuszczano z niej oczu. Przerażona Marta stale usiłowała uciec ze złotej klatki. Za każde złamanie przez nią zasad winę ponosił ktoś inny. Im dłużej przebywała w tym domu, tym więcej wiedziała o sekretach rodziny. Coraz bardziej się bała. Mimo tej sytuacji zaufała Nikołajowi i pokochała go ze wzajemnością. To on kilka razy ocalił jej życie. Jednak bardzo chciała się stamtąd wyrwać i uknuła plan. Wdrożyła go w życie w momencie, kiedy usłyszała, że wbrew własnej woli została zaręczona z gburowatym, zboczonym facetem. Miał on wysoką pozycję w mafii w innym kraju. Lecz nie tylko ona miała jakiś plan. Maksymian, Nikołaj, pokojówka i element personelu pracującego w domu również. Niespodziewanie wszystko zaczęło się sypać. Każdy plan, każde uczucie, każde spojrzenie. Wszyscy zaczęli improwizować. Jak się skończyło? Musicie przeczytać sami. Z początku myślałam, że będzie to książka ebook młodzieżowa. Delikatna w własnych dramatach. Jednak sytuacja, w jakiej odnalazła się bohaterka, wywołała łzy na policzkach. Dramat została omówiona w subtelnych słowach. Fantazja miała pole do popisu: ile pojawiło się opcji przebiegu planu Marty, czy również jak się zakończy. Stale coś się działo. Książka ebook tak mnie, wciągnęła, że siedziałam po nocy i ją czytałam. Nie mogłam się od niej oderwać. Opowieść trzymała w napięciu. Wplątanie miłości pomiędzy bohaterów spowodowało rozluźnienie atmosfery przed dużym BUM! Osobiście jestem zachwycona tą książką. Mam nadzieję, że Wam też przypadnie do gustu.

 • Anonim

  Marty Małeckiej świat wywraca się w ciągu kilku chwil. Wygrany mecz, mistrzostwa siatkarskie a ona wyjeżdża z rodziną, która czekała na nią w Rosji. Niestety Marta o jej istnieniu nie miała pojęcia, a słowo “rodzina” tam całkiem co innego oznacza. Trafiła do rosyjskiej bratwy. W sam środek brutalnego mafijnego świata, gdzie panują okrutne zasady, jeśli w ogóle dla niektórych. Powiedzieć, że trafiła do piekła to mało powiedziane. Matriona Kosłow jest to Marty świeża tożsamość. Teraz musi walczyć o własne życie, a jedno złe słowo powiedziane w nieodpowiednim okresie i miejscu może przynieść jej zgubę. Nie wie komu może zaufać. Wszyscy skrywają sekrety, mroczniejsze niż się wydaje.  Pomiędzy nią a pilnującym ją ochroniarzem, Nikolajem rodzi się gwałtowne uczucie. Czy Nikołaj będzie jej wybawieniem czy zgubą? Jak potoczy się los Marty? Co będzie musiała robić by przetrwać? Do życia w piekle można się przyzwyczaić - mówi rosyjskie przysłowie, lecz czy i Marcie się to uda?  Cóż to była za książka! Przeczytałam ją jednym tchem, a potem nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Akcja losy się nieustannie. Zazwyczaj następny kłopot spotyka Martę, choć są również miłe odskocznie od okrutnego świata. Bohaterowie pierwszo jak i drugoplanowo zostali idealnie wykreowani. Książka ebook została napisana bardzo realistycznie. Czytając czułam się jakbym była tam z bohaterami i im towarzyszyła. Nieoczekiwane zwroty, akcja, rosyjska mafia i zakazana miłość plus przyjemny styl pisania autorki równa się nieprzespana noc i rozmyślania jak się potoczą dzieje głównych bohaterów. Zalecam każdemu.

 • lovlyx3

  Pierwsza element debiutanckiej serii @paulinajurga_ pt. "Matrioszka" to istna petarda. W książce pdf znajdziemy rosyjską mafię, obsesję, strach i miłość. Do tej pory głównie czytałam książki w których omówiona była mafia włoska. Nie sądziłam jednak, że mogą się one tak od siebie różnić i że brutalność w rosyjskiej bratwie może być o dużo gorsza niż w włoskiej mafii. Historia opowiada o dziewczynie, która po 17 latach życia dowiaduje się, że jest córką szefa rosyjskiej mafii, a całe jej dotychczasowe życie było kłamstwem. Trafia ona do mafijnego świata, który ją przeraża i jedyne czego pragnie to uciec do Polski. W pomiędzy okresie zaprzyjaźnia się z swoim bratem bliźniakiem i zakochuje się w swoim ochroniarzu Nikołaju. Czy uda jej się uciec? Jaka kara może ją spotkać za nieposłuszeństwo? Jeśli jesteście ciekawi zachęcam do przeczytania! Ja po zakończeniu już czekam z niecierpliwością na kolejną część!

 • maggie90

  Ostatnio (ku mojemu totalnemu zaskoczeniu) coraz częściej sięgam po polskie autorki - zwłaszcza te, dopiero debiutujące na polskim rynku wydawniczym. "Matrioszka" to historia, którą dzięki wydawnictwu Otwartemu, miałam przyjemność przeczytać już w minionym roku - jeszcze przed korektą tekstu a także bez jakiegokolwiek projektu graficznego okładki ... i wiecie co? Już wówczas zachwyciłam się piórem Pauliny Jurgi. Kiedy światło dzienne ujrzała oficjalna okładka do książki, mój zachwyt został tylko dodatkowo podsycony. „Matrioszka” - zapamiętajcie ten tytuł, ponieważ już 10 lutego będzie o nim głośno. Na początek uruchomcie własną wyobraźnię. Jesteście siedemnastoletnią dziewczyną. Na co dzień, uczęszczacie do drugiej klasy liceum i z olbrzymią pasją trenujecie siatkówkę, choć własną przyszłość chcecie związać z farmacją. Wasza mama zmarła przy porodzie, lecz otrzymaliście mnóstwo miłości od wychowującego was samotnie ojca – policjanta. Opis ten mógłby dotyczyć dosłownie każdego i każdy mógłby się z taką osobą utożsamiać. Marta Małecka mogłaby by być waszą rówieśniczką, koleżanką, sąsiadką...  Nasza bohaterka wiodła zatem przeciętne, spokojne życie, aż do dnia w którym ten spokój został jej niespodziewanie i brutalnie odebrany. Gdy pewnego dnia, po powrocie ze szkoły zastała w mieszkaniu, własnego ojca w towarzystwie obcych facetów wyglądających na takich, od których człowiek chcę uciekać w przeciwną stronę, wiedziała, że coś jest nie tak. Słowa faceta przedstawiającego się jako Grigorij Kosłow wbiły Martę w ziemię. Możecie sobie tylko wyobrazić, co czuję siedemnastolatka, kiedy nieznany jej facet dobitnie uświadamia jej, że człowiek, który ją do tej pory wychowywał i którego uznawała za ojca ... wcale nim nie jest. Jakby tego było mało - Kosłow jako jej biologiczny ojciec, który niedawno dowiedział się że kobieta jednak żyję przybył nie tylko po to, aby się "grzecznie" ujawnić, lecz i po to, żeby zabrać ją ze sobą. Nasza bohaterka myślała, że sytuacja nie może być gorsza, lecz mogła. Ponieważ Grigorij Kosłow nie jest przeciętym Rosjaninem. On jest głową Bratwy – rosyjskiej mafii i nie cofnie się przed niczym, aby Marta wróciła do własnej prawowitej ojczyzny, nawet przed … zabiciem człowieka, który ją wychowywał i porwaniem samej dziewczyny. Kiedy próba ucieczki i uzyskania jakiejkolwiek pomocy na rosyjskim lotnisku przez Martę okazała się daremna, kobieta zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej życie i szansa na powrót do Polski będą zależeć już tylko od niej samej. " - Błagam pana! Nazywam się Marta Małecka. Porwano mnie z Polski...  Warszawy... zabito mojego tatę! To - wskazałam palcem na Kosłowa - nie jest mój tata. Wczoraj zobaczyłam po pierwszy raz w życiu! Niech mi pan pomoże! - Rozpłakałam się.  - Przepraszam za córkę - westchnął Kosłow. - Wraca z leczenia psychiatrycznego w jednym z ośrodków w Polsce. Schizofrenia - ostatnie słowa wymówił ciszej." Marta przeżywa jeszcze większy szok, kiedy po przyjeździe do ogromnej rezydencji ojca okazuję się, że ... ma piątkę rodzeństwa, w tym poruszającego się na wózku inwalidzkim brata bliźniaka Maksymiana, który od razu kradnie serce naszej bohaterki. Choć jej siostry Aleksandra i Anastazja wydają się być miłe, to Iwan i Izjasław od pierwszej chwili nie budzą w Marcie zaufania i jak się potem okaże – całkiem słusznie. W dodatku jeden z ludzi jej ojca, który pomógł ją porwać, a teraz jest jej ochroniarzem, okazuję się być nie tak złym człowiekiem, za jakiego miała go dziewczyna. Nikołaj, choć pracujący dla Kosłowa, zdaję się być przyzwoitym człowiekiem, który może okazać się jej jedyną szansą na ratunek. Marta zaczyna jednak podejrzewać, że facet nie jest z nią do końca szczery, a biorąc pod uwagę, że oboje zaczynają coś do siebie czuć, sprawy mogą skomplikować się jeszcze bardziej. Mafia to ostatnimi czasy słynny wątek, jeśli chodzi o kobiecą literaturę, więc napisać książkę z tym motywem w ciekawy, oryginalny, a przede wszystkim wciągający czytelnika sposób, to nie lada wyzwanie i odwaga. Autorce „Matrioszki” udało się to jednak w stu procentach. Paulina Jurga sportretowała rosyjską mafię jako organizację nie mającą żadnych skrupułów, a postrzelenie kucharza za niesmakujący posiłek czy ucięcie komuś języka, to tylko jedne z przykładów potwierdzających tą tezę. Autorka pokazała, że Grigorij Kosłow jako głowa Bratwy, to bez wątpienia bezwzględny człowiek, który dla niezła swoich interesów jest w stanie wydać córkę za mąż za człowieka w jego wieku. „Matrioszkę” tworzą bohaterowie, którym zdecydowanie kibicujemy, lecz i tacy którym bez mrugnięcia okiem czytelnik wbiłby sztylet łatwo w serce. Tej historii się nie czyta - ją się połyka. Zakończenie książki jest takie, jakie ja osobiście najbardziej kocham - zaskakujące i zaostrzające apetyt na więcej. "Matrioszka" to pierwsza element trylogii i już nie mogę się doczekać co autorka zaserwuje czytelnikom w kontynuacjach - "Marionetce" i "Matni", które mają się ukazać kolejno w czerwcu i październiku tego roku.

 • aga.czyta.wszedzie

  Marta Małecka w ciągu jednej chwili została wrzucona do nieznanego jej świata wraz ze zmianą imienia i nazwiska. Od teraz jest Matrioną Kosłow, a jej dotychczasowe życie stało się wspomnieniem. W wieku 17lat dowiaduje się, że jej biologicznym ojcem jest Grigorij Kosłow, a ona trafia w ręce rosyjskiej bratwy. Po porwaniu znajduje pocieszenie u Nikołaja, własnego ochroniarza, do którego zaczyna odczuwać coraz silniejsze uczucia. Okazuje się jednak, że nigdzie nie jest bezpieczna, a szczególne zagrożenie grozi jej ze strony nowej rodziny. Ojca, a także brata Izjasława, który ma chorą obsesję na punkcie swojej siostry. Paulina Jurga dzięki tej książce pdf postawiła innym autorom wysoką poprzeczkę, jeśli chodzi o romanse mafijne. Gdybym nie wiedziała, to w życiu nie powiedziałabym, że ta książka ebook jest debiutem! Dla mnie "Matrioszka" to totalny majstersztyk. Tak naprawdę, jestem zachwycona tą książką do tego stopnia, że nie wiem co mam napisać. Może zacznę od głównej bohaterki. Marta została wykreowana na dziewczynę, która pomimo własnego wieku jest wyjątkowo dojrzała. Nieustanna jej się ogromna krzywda, w przeciągu krótkiej chwili utraciła wszystkich na kim jej zależało, a jednak nie poddała się. Jej wola potyczki o wolność była zadziwiająca, jednak czy ucieczka z tego piekła będzie możliwa? Tym bardziej, że w domu własnego biologicznego ojca odnalazła też osoby, które nieustanny jej się bliskie, a nie był to jedynie Nikołaj. Autorka wprowadziła do książki wątek obsesji Izjasława do Marty. Są rodzeństwem, mimo to facet nie widzi w tym problemu, co więcej zachowuje się jak szaleniec. To był dzielny krok ze strony autorki, jednak według mnie nadał książce pdf mroczniejszego klimatu, a co więcej wprowadził w całość dodatkowe emocje, więc czytelnik nie może narzekać na nudę. Bardzo podobało mi się też wprowadzenie języka rosyjskiego na strony książki. Nie tylko jako numery rozdziałów, lecz także w wypowiedzi bohaterów. Mam cichą nadzieję, że w kolejnych częściach też będzie to spotykane. Podsumowując, "Matrioszka" wbiła się na szczyt mojej listy ulubionych romansów mafijnych. Czekam z niecierpliwością na kolejną część, ponieważ to jak zakończył się pierwszy tom pozostawiło mnie z mnóstwem pytań bez odpowiedzi. Autorce gratuluję napisania bardzo dobrej książki.

 • Anonim

  Marta to młoda licealistka, mieszkanka Warszawy. Wielbi siatkówkę. Jednego dnia dowiaduje się, że całe jej 17letnie życie było kłamstwem. Traci bliskich i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, innym państwie pod władzą człowieka, który nie toleruje nieposłuszeństwa.W niełatwych chwilach przyjazną dłoń wyciąga do niej Tatiana, kobieta z służby a także Max, króry okazuje się bratem bliźniakiem Marty. Szczególna, zakazana więź zaczyna łączyć ją z ochroniarzem zatrudnionym do brudnej roboty przez pana rezydencji, z której kobieta na wszelkie metody chciałaby uciec. Zalecam

 • Michelle1005

  Nie spodziewałam się decydując na recenzję książki w ciemno trafię na książkę, która mną wstrząśnie i bardzo pozytywnie zaskoczy. Byłam zdania, że pomimo tego, że mafia należy do jednego z moich ulubionych motywów, to w tym temacie nic nowego i świeżego się nie zdarzy. Jak bardzo się myliłam. "Matrioszka" to naprawdę wstrząsający i zdecydowanie mocny debiut Pauliny Jurgi. Siedemnastoletnia Marta wiedzie normalne, szczęśliwe życie w Polsce. Nie zdaje sobie sprawy jednak, że jej matka zbiegła z dziewczynką gdy ta była malutka. Tym bardziej zdziwiona jest kiedy w swoim domu spotyka własnego ojca, szefa Rosyjskiej mafii, któremu nareszcie udało się ją odnaleźć. Marta, która nazywa się Matrioszka zmuszona jest powrócić do Rosji i rozpocząć życie pełne niebezpieczeństw i brutalności w zupełnie nieznanym dla siebie środowisku. Niebezpieczeństwo płynie też ze strony starszego rodzeństwa. Jedynymi sojusznikami w tym strasznym miejscu są pokojówka, brat bliźniak kobiety i egzekutor jej ojca. To właśnie do niego kobieta zaczyna czuć coś więcej i wydaje się, że to uczucie zaczyna być odwzajemnione. Lecz czy w święcie gdy ojciec Matrioszki rządzi brutalnie wszystkim, w tym życiem własnych dzieci, to uczucie ma jakiejkolwiek szanse? I jak potoczą się dzieje Matrioszki wrzuconej brutalnie w zupełnie obcy dla siebie świat? Jest to książka, która zdecydowanie należy do książek, które za granicą są określane jako darki. Miałam kilka takich momentów kiedy miałam odkładałam czytnik na chwilę I jeszcze raz wracałam do tego fragmentu, bo nie mogłam uwierzyć co właśnie przeczytałam. Lecz jeśli mroczne historie są dla Was niestraszne to gorąco Wam tę książkę polecam. Na pewno się od niej nie będziecie mogli oderwać. A ja natomiast już czekam z niecierpliwością na drugą i trzecią część, bo autorka nie powiedziała zdecydowanie ostatniego słowa. Nie spodziewałam się decydując na recenzję książki w ciemno trafię na książkę, która mną wstrząśnie i bardzo pozytywnie zaskoczy. Byłam zdania, że pomimo tego, że mafia należy do jednego z moich ulubionych motywów, to w tym temacie nic nowego i świeżego się nie zdarzy. Jak bardzo się myliłam. "Matrioszka" to naprawdę wstrząsający i zdecydowanie mocny debiut Pauliny Jurgi. Siedemnastoletnia Marta wiedzie normalne, szczęśliwe życie w Polsce. Nie zdaje sobie sprawy jednak, że jej matka zbiegła z dziewczynką gdy ta była malutka. Tym bardziej zdziwiona jest kiedy w swoim domu spotyka własnego ojca, szefa Rosyjskiej mafii, któremu nareszcie udało się ją odnaleźć. Marta, która nazywa się Matrioszka zmuszona jest powrócić do Rosji i rozpocząć życie pełne niebezpieczeństw i brutalności w zupełnie nieznanym dla siebie środowisku. Niebezpieczeństwo płynie też ze strony starszego rodzeństwa. Jedynymi sojusznikami w tym strasznym miejscu są pokojówka, brat bliźniak kobiety i egzekutor jej ojca. To właśnie do niego kobieta zaczyna czuć coś więcej i wydaje się, że to uczucie zaczyna być odwzajemnione. Lecz czy w święcie gdy ojciec Matrioszki rządzi brutalnie wszystkim, w tym życiem własnych dzieci, to uczucie ma jakiejkolwiek szanse? I jak potoczą się dzieje Matrioszki wrzuconej brutalnie w zupełnie obcy dla siebie świat? Jest to książka, która zdecydowanie należy do książek, które za granicą są określane jako darki. Miałam kilka takich momentów kiedy miałam odkładałam czytnik na chwilę I jeszcze raz wracałam do tego fragmentu, bo nie mogłam uwierzyć co właśnie przeczytałam. Lecz jeśli mroczne historie są dla Was niestraszne to gorąco Wam tę książkę polecam. Na pewno się od niej nie będziecie mogli oderwać. A ja natomiast już czekam z niecierpliwością na drugą i trzecią część, bo autorka nie powiedziała zdecydowanie ostatniego słowa.

 • Elżbieta Sz

  „Matrioszka” Paulina Jurga. Przedstawiam Wam debiut, który moim skromnym zdaniem bardzo mocno przesiąknięty jest mafią, lecz taką, która sprawia, że czytelnika przechodzi dreszcz po plecach… Marta Małecka prowadziła zwyczajny tryb życia, nauka w liceum, sukcesy w siatkówce nadawały pęd jej życiu. Do tego kochający ojciec i babcia, cóż, więcej potrzeba. Niestety pewnego dnia jej życie zmienia się o 360 stopni pod każdym względem. Sekrety przeszłości wychodzą na jaw, a prawdziwa rodzina wyciąga po nią własne „macki”. Jej nowe życie, świeża tożsamość a także pochodzenie przygniata i sprawia, że kobieta czuję się osaczona i stłamszona. Perspektywa życia w rosyjskiej bratwie nie napawa ją optymizmem. Do tego brat, który własną chorą obsesją zatruwa jej świat… I uczucie, które zaczyna kwitnąć pomiędzy nią a Nikołajem, osobistym ochroniarzem. Przynosi jej dodatkowych problemów. Czy Marta będzie umiała przetrwać w rodzinie, która nie tylko przesiąknięta jest bezwzględnością i brutalnością? Czy uczucia do Nikołaja są tak silne i warte tego, by o nie zawalczyć mimo konsekwencji? Paulina Jurga przeniosła mnie do mroźnej Rosji, gdzie mróz i pokrywa śnieżna spowija naturę, a rosyjska mafia sprawia, że emocje sięgają zenitu. Jest nieobliczalnie, brutalnie, a także mrocznie do tego stopnia, że znienawidziłam jednego z bohaterów. To nie jest książka, w której lekko dotykamy pojęcia mafii. Tu przeżywałam ją całą sobą, czułam ból, odrazę, strach i gniew. Paulina przeniosła mnie do cudownej cerkwi, która mogłam podziwiać z perspektywy głównej bohaterki. Bardzo dokładnie wręcz autentycznie opisana, została w niej kultura i religijność rosyjskich obywateli. Namacalnie dotykałam spraw, które w zwyczajnym życiu nigdy, by nie się nie przydarzyły. Autorka przedstawia w niej szereg problemów, od psychicznych po kulturowe czy finansowe. Bogate słownictwo i lekkość przekazywania emocji głównych bohaterów jest tu olbrzymim atutem. Każde z nich ma własny oryginalny charakter, a główna bohaterka w moim odczuciu jest twardą kobietą. Która stara się przerwać to piekło w jakim się znalazła. Czy Marta Małecka w pełni zaakceptuje fakt, że nie ma już powrotu? Ostrzegam zakończenie Was zaskoczy, zniewoli i pozostawi w Was olbrzymi niedosyt. Będziecie pragnąć więcej i więcej… Zalecam gorąco!

 • sylwia923

  Marta to 17-letnia dziewczyna, która mieszka z kochającym tatą. Pewnego dnia po powrocie że szkoły życie kobiety zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. W domu spotka mężczyznę i jego goryli, który oznajmi, że jest jej bip logicznym ojcem i wywiezie ją do Rosji. Od tej pory nazywać się będzie Matriona Kosłow i będzie kartą przetargową w interesach ojca. Jej rola polegać będzie na poddaniu się ojcu, bez prawa do wykształcenia, bez ukochanego sportu i będzie musiała oddawać własne ciało obcym mężczyznom. Oczywiście Marta walczy i nie godzi się na to wszystko. Jeden z braci obsesyjnie jej pragnie, pożąda jej ciała, co dodatkowo utwierdzą ją, że musi uciec. Na każdym kroku towarzyszy jej ochroniarz Nikołaj. Czy pomiędzy nimi narodzi się uczucie? Czy facet pomoże jej uciec z domu ojca? "Matrioszka" to mafijny romans, w którym agresja przeplata się z miłością, brutalność z oddaniem. Autorka idealnie wykreowała każdego bohatera dzięki czemu są bardzo realistyczni. Paulina Jurga pokazała oblicze Mafii. Do samego końca trzyma w napięciu. Zakończenie tak mnie zaskoczyło, że z niecierpliwością czekam na drugi tom. @paulinajurga duże brawa i ukłony w Twoją stronę za idealny debiut!!! ❤️ To jest wyśmienity debiut, po który warto i powinno się sięgnąć 😈

 • Barbara Bandyk

  Nagle życie Marty wywraca się o sto osiemdziesiąt stopni a wszystko w co wierzyła i czego była pewna traci na znaczeniu. Porwana przez własnego biologicznego ojca, musi przemienić tożsamość i całe własne dotychczasowe wartości. Lubię książki z wątkiem mafijnym, a ta zaskoczyła mnie niejednokrotnie! I zdecydowanie uważam, że „Matrioszka” to jeden z lepszych debiutów, jakie ostatnio czytałam, a sam styl autorki jest bardzo przyjemny. Książka ebook wciąga niemalże od pierwszej strony. Podobało mi się, że główna bohaterka nie ulega nowemu życiu, nie zgadza się na pewne kwestie i pozostaje „sobą” w tak ciężkim środowisku. I chociaż jej sprzeciw nie zawsze był dobry, ona wypracowała własny plan działania - żeby przetrwać. Uczucie, którym zaczyna darzyć własnego ochroniarza budzi w niej niepokój, lecz miłość nie jest logiczna, a Nikołaj mimo własnej brutalności i bezwzględności, posiadał też tą delikatniejszą stronę. Przyznam szczerze, że wykreowani bohaterowie w tej książce pdf są świetni. Każdy wniósł coś do fabuły, przy czym każdy z nich jest różny, więc autorka wykazała się niezwykłą kreatywnością. I poza tym na uwagę zasługuje wątek zakazanej „miłości” – kazirodztwo, wręcz pełna obsesja ze strony brata Marty. Mogę uznać, że ten tytuł to taki powiew świeżości na rynku ebooków z wątkiem mafijnym! Ciekawy, nieprzewidywalny i gorący! Z niecierpliwością czekam na więcej, chcę poznać dalsze dzieje i plany naszych bohaterów. 🔥❤

 • Anna Kryska

  Dzisiaj nareszcie mogę podzielić się przedpremierową recenzją i emocjami jakie kotłowały się w moim sercu, duszy i umyśle podczas czytania jeszcze pierwotnej odsłony Matrioszki od @paulinajurga_ Stale pamiętam to uczucie ekscytacji kiedy trafił do mnie e-book tak naprawdę wówczas nie wiedziałam o tej historii kompletnie nic. Lecz teraz kiedy mogę w rękach trzymać egzemplarz recenzencki papierowy rozpiera mnie dumą i radość jakby to było moje dziecko. Nie będę ukrywać że ze względu na moje wykształcenie mam olbrzymią słabość do wszystkiego co z Rosją związane, i w tą historię wsiąknęłam od pierwszej do ostatniej strony. Powstrzymuję się resztkami sił by nie zdradzać za wiele z fabuły Matrioszki. A losy się, oj dzieje. Skrywana przez lata przed kobietą przeszłość upomni się o Martę Małecką vel Matrionę Kosłov w najmniej spodziewanym momencie. Jako nastolatka, zapalona siatkarka odnajdzie się w świeżych zimnych rosyjskich okolicznościach? Wyrwana od najbliższych i kolegów trafia w sam środek piekła rosyjskiej mafijnej rodziny. Zderzenie z nową rzeczywistością jest dla niej wyjątkowo trudne i momentami bolesne. Wsparcie okazuje jej tak naprawdę tylko dwóch bohaterów- ochroniarz Nikolaj (Wilk) i brat bliźniak Maksim. W tak niesprzyjających okolicznościach mroźnej Matuszki Rosji rodzi się uczucie które nie ma prawa ujrzeć światła dziennego ponieważ bezlitosny ojciec Matriony, Grisza Kosłov ma względem wszystkich własnych dzieci własne swoje plany na przyszłość niekoniecznie zgodne z ich planami na życie. Marta musi się też podporządkować woli apodyktycznego nie znającego sprzeciwu tatusia, choć nie przychodzi jej to łatwo. Byłam porażona zachowaniem "ojca" na próżno szukać w mrocznej rosyjskiej duszy mafiosa ojcowskich uczuć. Bracia bliźniacy Izjaslaw i Ivan, skóra zdarta z tatusia co pokazali nie raz nie dwa. W pamięci utkwiły mi słowa Marty kiedy powiedziała że, "Ja naprawdę zaczynam czuć się jak Matrioszka. Każde zdarzenie odziera mnie z kolejnej warstwy poczucia bezpieczeństwa, wolności, godności. Boję się, że jak dotrę w końcu do samego środka, nie zostanie nic z Marty, tylko pusta skorupa- Matriona Kosłov." Na szczęście u boku Matriony stale kręci się Nikolaj (Wielki Zły Wilk) od którego może również powinna się trzymać z daleka? Ten wilk karmiony od młodszych lat gniewem, zazdrością, złością, chciwością, pretensją, kłamstwem i pogardą od początku wodzi wzrokiem za własną Jaskółeczką bojąc się uczuć jakie budzi w nim młoda dziewczyna. Czy uda mu się uratować własne resztki człowieczeństwa? Czy dusza, serce i ciało Marty mogą być przy nim bezpieczne? Tego dowiedzą się tylko Ci, którzy sięgną po "Matrioszkę" od Pauliny. Debiut wyjątkowo udany, wciągający i gorący mimo miejsca w jakim został osadzony. Wniósł moim zdaniem powiew świeżości na rynek literatury kobiecej. Zwłaszcza pokazaniem odmiennej niż słynna nam dotychczas mafia włoska, czy amerykańska działalności rosyjskiej Bratvy. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych tomów i dalszego ciągu losów bohaterów, których miłuje się lub nienawidzi. Jestem pełna podziwu dla autorki za research jakiego dokonała by powstała ta historia. Za te wszystkie opisy które sprawiły, że fantazja wręcz wybuchła obrazami bogatej kulturowo Rosji. I za te emocje, za te obrazy kochana na zakończenie tej mojej skromnej recenzji jeszcze raz z całego serca chcę ci podziękować i pogratulować wejścia z przytupem własną premierą na polski rynek czytelniczy. Tak trzymaj, oby tak dalej

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!