Czytaj więcej:
Maryja. Biografia Matki Bożej okładka

Średnia Ocena:Maryja. Biografia Matki Bożej

Poznaj sekrety życia Miriam – Matki Jezusa.Co dokładnie wydarzyło się w Nazarecie? Dlaczego nikomu nieznana młoda kobieta dostała do wypełniania najważniejszą w dziejach świata misję? Jak to się stało, że to właśnie ona została Matką wszystkich wierzących?Historia życia Matki Bożej jest zapisana w zaledwie paru zdaniach Ewangelii. Dzięki lekturze apokryfów i pism Ojców Kościoła Nowakowskiemu udaje się prześledzić dzieje Maryi – od jej młodszych lat, poprzez Jej kult w pierwszych wiekach istnienia chrześcijaństwa, aż do dziś. Twórca ukazuje Maryję przez pryzmat wielu kultur, religii i narodowości. Z tego wyłania się obraz dziewczyny w pełni otwartej na Boga i Jego dzieło.

Szczegóły
Tytuł Maryja. Biografia Matki Bożej
Autor: Nowakowski Paweł
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Maryja. Biografia Matki Bożej pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Maryja. Biografia Matki Bożej Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Maryja. Biografia Matki Bożej PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Angelika Kozak

  Paweł Nowakowski włożył olbrzymią pracę w stworzenie zdecydowanie najlepszej opowieści o Matce Bożej, jaką miałam okazję przeczytać. Dokładne przygotowanie, wnikliwość badawczą i imponującą wiedzę autora widać na każdej stronie tej biografii. Jestem pełna podziwu dla autora. Dla osoby wierzącej jest to prawdziwe duchowe przeżycie.

 • Milena

  Ta dziewczyna - matka, patronka dziewczyn i ludzi zagubionych, wszystkich, którzy mają kłopot jest nie tylko postacią mistyczną, lecz co najistotniejsze prawdziwym człowiekiem, który chodził po tej ziemi i ma własną historię. Jej poznawanie przybliża nas do wiary i umacnia w niej. Paweł F. Nowakowski wykłada nam jej losy w sposób niezwykły, przystępny i przyjemny w odbiorze. Serdecznie polecam.

 • LeoniMa

  Droga do napisania biografii Maryi musiała być niełatwa – za dużo tu sekretów i niedopowiedzeń. Tym bardziej jestem pod wrażeniem, że Pawłowi Nowakowskiemu udało się napisać aż tyle. Przeprowadził śledztwo, poszukiwał śladów Maryi w Piśmie Świętym, apokryfach i innych źródłach, aby spróbować odtworzyć jej pochodzenie i życiorys. Dowiadujemy się wielu rzeczy, o których nie wspomina się w Kościele, poszerzamy, zgłębiamy i korygujemy obiegowe informacje… i jeszcze jedno – nawiązujemy więź z główną bohaterką biografii. Historia jest fascynująca z jeszcze jednego powodu – można poznać tło historyczne życia Jezusa. Przyznaję, że to, do spółki z apokryficznymi opowieściami, sprawiło, że mam ochotę jeszcze do tek publikacji wrócić. Polecam, myślę, że warto po nią sięgnąć.

 • Bernard

  W czasach kiedy ludźmi rządzi pieniądz i pościg za sukcesem warto zatrzymać się i pochylić ponad biografią dziewczyny – matki – niezwykłej opiekunki ludzi. Jej losy, choć częściowo słynne wszystkim chrześcijanom mają wyjątkowo dużo cieni i blasków, o których nie mamy pojęcia. Paweł F. Nowakowski odsłania je przed nami w ciekawy, przyjemny w odbiorze sposób, dlatego polecam.

 • Mandala

  Nie czytałam do tej pory żadnej biografii, która tak wyczerpująco i zarazem interesująco wyczerpałaby temat jakiejś postaci. Maryja nie wydawała mi się postacią wdzięczną do opisywania i obawiałam się nudy sięgając po tę książkę. Jak duże było moje zdziwienie kiedy okazało się, że jest to opowieść nie tyle interesująca co porywająca. Nie mogłam się oderwać – serio. Mnóstwo ciekawostek i smaczków w pigułce.

 • Primo

  Myślę, że nawet najbardziej zagorzali katolicy nie zastanawiali się ponad pytaniami, na jakie odpowiedzi udziela nam Paweł Nowakowski. Czytając tę książkę co chwila opadała mi szczęka z wrażenia informacji tu zawartych. A co najlepsze ta książka ebook wcale nie jest nudna, nużąca, drażniąca. Jest interesująca i pełna ciekawostek.

 • Jagoda

  To jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa historia życia Maryi z Nazaretu, Matki Jezusa. Jak napisano we wstępie: była Ona wzorcem dla: panien – panieństwa, dla matek – macierzyństwa, dla wszystkich dziewczyn – kobiecości. Całkowicie poddała się woli Boga, zaufała mu bezgranicznie. Godziła się z tym, że nie wszystko, co Bóg zamierzył i co robił Jej Syn, jest dla niej jasne.

 • Olka

  Matka Jezusa Chrystusa jest idealnie słynna wszystkim osobom wierzącym. Spotykamy ją w licznych świętach. Widzimy w wyznaniach kościołów, szpitali, mediów. Codziennie rzesze wiernych wzywają Jej imię w modlitwie. Jest, więc wokół nas na co dzień, lecz mało kto wie, gdzie się urodziła, jak spędziła dzieciństwo, co to znaczy, że Maryja Panna miała męża. Odpowiedzi na te zapytania udziela historyk Kościoła Paweł F. Nowakowski w własnej najwieższej książce pdf „Maryja. Biografia Matki Bożej”.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!