Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Pisać każdy może… tylko jak? Słowa towarzyszą nam od dzieciństwa. Nadajemy nazwy wszystkiemu, co nas otacza, opowiadamy o wszystkim, co dla nas ważne. Gdy korzystamy z wyszukiwarki internetowej, wpisujemy w jej okno pożądane frazy. I choćby nie wiadomo jak wyznawcy kultury obrazkowej zaklinali rzeczywistość, to słowa mają moc. Zmieniają świat, wpływają na czytelników i klientów. Niezależnie od tego, czy tworzysz opowiadanie, bloga, tekst naukowy, e-mail marketingowy czy slogan reklamowy — jesteś pisarzem. Pragniesz podzielić się z czytelnikiem własnymi przemyśleniami, rozbawić go albo wzruszyć. Chcesz, by czytelnik Cię zrozumiał, lecz czy wiesz, jak do niego dotrzeć? Które słowa wybrać, a których się pozbyć? Marzysz o tym, by Twój tekst czytało się tak, jak ogląda się przygody Jamesa Bonda? Pragnąłbyś budować napięcie jak Agatha Christie? Magiczną moc opowieści dostrzegają dzisiaj nie tylko literaci i reżyserzy, ale też twórcy tekstów reklamowych i internetowych, bo storytelling buduje świadomość marki. Jeśli pragniesz nauczyć się go stosować, ciężko o lepszych mistrzów storytellingu niż wielcy pisarze. Możesz czerpać garściami z ich doświadczenia, pod warunkiem, że zamiast się zastanawiać: „Co twórca miał na myśli?”, zapytasz: „Jak on to zrobił?”. Dzięki pisarskim technikom i stylistycznym sztuczkom, które poznasz w tej książce, Twój tekst zabłyśnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy? |
Autor: | Wrycza-Bekier Joanna |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Wydawnictwo Helion |
Rok wydania: |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Swietna ksiazka! Zalecam
„Słowa to ślad, który pozostawiamy po sobie”. Tak nas wita we Wstępie autorka. Od razu wiedziałam, że książka ebook mnie zaciekawi.Joanna Wrycza-Bekier jest lekarzem nauk humanistycznych, absolwentką filologii polskiej i germańskiej, autorką ebooków i artykułów poświęconych słowu pisanemu w Internecie a także słynnego bloga Tutorial pisania, którego Wam polecam.Jak pisać teksty, które porwą tłumy? Jak przyciągnąć uwagę czytelnika? Jak go oczarować? Jak pobudzić wszystkie jego zmysły? Skoro tytuł brzmi „Magia słów” to może nauczyć się zaklęć? Sama chcę nauczyć się pisać teksty, które zdobędą czytelników. Na te zapytania znajdziecie odpowiedź w tej malutkiej książeczce.Pani Joanna to praktyk. Lata śledzenie Internetu sprawiły, że wie, czego potrzeba, żeby stworzyć ciekawy i wyróżniający się tekst. Po lekturze dowiecie się, jakie są podstawowe techniki pisarskie a także różnorakie sztuczki, dzięki którym pisanie stanie się łatwiejsze. Słowa mają moc sprawczą. Każdy z nas może stworzyć tekst na miarę dużych pisarzy. Za sprawą książki znów poczułam się jakbym była w szkole, bo autorka zatytułowała niektóre epizody następująco: „Lekcja Ernesta Hemingway’a” czy „Lekcja Agathy Christie”. Pani Joanna przytacza elementy dzieł i bardzo prosto, krok po kroku tłumaczy na czym polega ich fenomen. Pomysł jest genialny! Nie wskazuje tylko na konstrukcję tekstów, lecz też na gramatykę.„Magii słów” nie przeczytałam w parę godzin. Żeby zapamiętać wszystkie cenne porady trzeba nie tylko kilka razy je przeczytać, lecz zrozumieć i wprowadzić do własnego warsztatu. Przecież to praktyka czyni mistrza. Po lekturze muszę stwierdzić, że jeszcze wiele nauki przede mną.Jest to książka ebook skierowana do pisarzy, copywriterów i fanów pióra, którzy pragną udoskonalić własny warsztat. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla tych, którzy chcą, żeby ich słowa na długo wryły się w pamięć.http://reading-mylove.blogspot.com/2016/08/joanna-wrycza-bekier-magia-sow-jak.html
Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy? Nauczycielka w szkole podstawowej za wypracowania stawiała mi przeważnie tróje, jeżeli nie dwóje. Wpędziła mnie tym, w kompleksy i doprowadziła do tego, że straciłam wiarę w siebie. Mimo jej opinii zawsze uważałam, że mam bujną wyobraźnię i dobre pomysły. Z książki Joanny Wrycza-Bekir dowiedziałam się, iż najistotniejsze jest, żeby pisać zrozumiale. Teraz myślę, że tak pisałam zawsze. O ile sobie nieźle przypominam wspomniana przeze mnie nauczycielka gnębiła mnie też za powtórzenia. Autorka książki pisze, że można je stosować, nawet w tym samym zdaniu – byle robić to świadomie. Uczynił tak choćby Gunter Grass w Blaszanym bębenku. Lecz dość tych smutków. Nie ma, co oglądać się w przeszłość – trzeba myśleć o przyszłości. Od jakiegoś czasu z mniejszym bądź większym powodzeniem sięgam po pióro. Dostaję nawet nagrody za własne teksty. Sięgnęłam po tą książkę gdyż pragnę rozwijać własny warsztat. Autorka powołuje się i odwołuje do literatury i języka niemieckiego, Jest to dla mnie zrozumiałe, tym bardziej, że znam podstawy tego języka, a rodzajników nigdy dosyć. Kluczowa jest również dla mnie sztuka, a pani Wrycza zachęca do malowania językiem, co postanowiłam wcielać w życie. Kluczowe jest również aby pobudzać zmysły za pomocą literatury. Uważam, że to wyższa szkoła jazdy, lecz podejmę próbę, żeby tak pisać. I jeszcze jedno największą radością jest pisać dla czytelnika, który cię rozumie – dążę do tego, w życiu, a literatura jest ważną częścią mojego życia. Obecnie przygotowuję dłuższy tekst o rodzinie Kisielewskich i mam zamiar wiedzę, którą wyniosłam z lektury tej książki tamże wykorzystać.
Nie za dużo, nie za mało. Wszystko jest elegancko omówione bez lania wody. PS. Jeżeli ktoś waha się między "Magią słów" a "Pamiętnikiem rzemieślnika" to niech lepiej wybierze tę małą, czarną książeczkę. Mniejsza, wygodniejsza i treściwsza :)
O tajemnej wiedzy słów wiedzieli już nasi prehistoryczni przodkowie, dlatego używali słów z olbrzymią ostrożnością, by nie wywołać tego, o czym mówili. W ten sposób powstawały słowa tabu. Wieki rozwoju intelektualnego przyczyniły się do licznych dyskusji, które zapoczątkowali starożytni: słowa są z natury czy powstały przez konwencję. Piękną dyskusję rozważającą ten kłopot jest w dialogu „Kratylos” Platona, gdzie Sokrates, Hermogenes i Kratylos rozprawiają o języku i jego sile tworzenia światów.Minęło dużo wieków i wydawałoby się, że ten piękno słów i uczucie potęgi zanikło. Tolkien we „Władcy Pierścieni” wraca do starożytnej tradycji, a za nim starają się to robić rzesze pisarzy tworzących światy, w których słowa mają olbrzymią magiczną moc. Nawet „Harry Potter” Rowling jest przesiąknięty tym przekonaniem. Poznanie imienia bohatera może być całkowitym odkryciem jego i możliwością zawładnięcia.Joanna Wrycza -Bekier przekonuje nas, że nie tylko takie dosłowne spojrzenie na moc słów jest dobre, bo obrazami zbudowanymi z tego niezwykłego materiału władają wszyscy. Wydaje się, że obecnie żyjemy w czasach zalewu słowami. Już nie ważymy ich na szali tylko spisujemy kolejne myśli i publikujemy zalewając nowe media naszymi – nierzadko nielogicznymi – wywodami. Joanna Wrycza – Bekier przekonuje nas, że słowa mają moc i mogą nas czarować. Jej tutorial „Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy” to idealna szkoła panowania ponad mową i kształtowania własnych wypowiedzi tak, by przyciągały ludzi. Na przykładach słynnych pisarzy prezentuje nam jak pisać. W własnych radach nie ogranicza się do blogów i powieści. Dużo porad znajdą tu pracownicy biur, mający kontakt z klientem. Autorka nie tylko wskazuje błędy, lecz również prezentuje jak je skutecznie usuwać.„Magię słów” Joanny Wryczy –Bekier zalecam wszystkim, bo nasz świat to słowa, a jak on będzie wyglądał zależy od tego, jakich słów użyjemy. Autorka jest specjalistką uczącą kolejne pokolenia studentów twórczego pisania. Dzięki tej książce pdf jej porady stają się dostępne dla szerszego grona odbiorców. Olbrzymią zaletą tej pozycji jest zestawienie treści w taki sposób, by czytelnik się nie nudził.