Czytaj więcej:
Magdalena Zawadzka . Taka jestem i już! okładka

Średnia Ocena:Magdalena Zawadzka . Taka jestem i już!

Wspomnienia i felietony Magdaleny Zawadzkiej, jednej z najlepszych polskich aktorek, spisane lekko i z humorem. Pod tą lekkością kryje się jednak dużo głębokich przemyśleń.  W wydanej wcześniej w 1999 roku książce pdf "Kij w mrowisko" wspomnienia obejmowały tylko czas dzieciństwa, dojrzewania i młodości autorki. Tym razem Magdalena Zawadzka opowiada również o swych latach dojrzałych i o dorastaniu do dojrzałości (która przychodzi niepostrzeżenie), o traumatycznym okresie żałoby po śmierci męża Gustawa Holoubka (Świat bez Gustawa), o świecie bez rodziców (Mama autorki zmarła w 2014 roku). Cudownie również rozwija opowiadanie o Jaśku – swoim dorosłym już dzisiaj synu – opatrując ją wieloma rodzinnymi anegdotami. Osobną element książki stanowią podróże, które są olbrzymią pasją aktorki. A świat widziany jej oczami – fascynujący. Element trzecia to felietony pisane w latach dziewięćdziesiątych (ale jest również współczesna niespodzianka!), jednak stale przejmująco aktualne. Jak bardzo nic się w Polsce nie zmienia (a jeśli tak – to na gorsze), świadczy nowy, napisany specjalnie do książki felieton z sierpnia 2014 roku, który dowcipnie i dosadnie pokazuje, co się losy z kulturą języka, kulturą polityczną i kulturą osobistą. Cięte diagnozy rzeczywistości zapadają w pamięć i pokazują mało słynne oblicze aktorki, która mówi we wstępie: „Taka jestem i już to wprawdzie tytuł mojej książki, lecz ja naprawdę taka jestem, a przynajmniej tak mi się wydaje. We wszystkim, co pisałam zarówno we wspomnieniach, jak i w felietonach, które nawzajem się uzupełniają, starałam się być sobą, być szczera. Inaczej pisanie nie miałoby dla mnie żadnego sensu”.  Tę szczerą, wielobarwną opowiadanie ilustruje unikatowy materiał zdjęciowy z bogatego archiwum autorki.

Szczegóły
Tytuł Magdalena Zawadzka . Taka jestem i już!
Autor: Zawadzka Magdalena
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Magdalena Zawadzka . Taka jestem i już! pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Magdalena Zawadzka . Taka jestem i już! Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Magdalena Zawadzka . Taka jestem i już! PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ewa Skrzypiec

  Od zawsze podziwiałam Panią Zawadzką. Zarówno role jak i osobowość. Jestem zachwycona książką ponieważ jest serdeczna, pełna optymizmu. Pani Zawadzka stara się nie pamiętać nazwisk tych , którzy ją skrzywdzili i to należy wziąć za wzór a nie roztrząsać w nieskończoność co by było gdyby. Pani Magdaleno czekam na kolejna książkę.

 • Stefa

  Cudowna osoba i cudowna książka. Idealna na prezent.

 • wiszek

  Książka ebook kupiona na prezent. Obdarowana Babcia jest zadowolona.

 • Syl Via

  Kupując w empik.pl, spodziewaj się szybkiej dostawy! Paczka była idealnie zabezpieczona. Sama książka ebook jest cudowna, cudowna lektura. Przeczytałam jednym tchem. Pani Magdo - gratuluję!

 • KeiraKnight

  Pani Magdalena ma dar pięknego pisania, o wszystkim: o życiu, własnych najbliższych, uczuciach. Wszystko tak zgrabnie i interesująco splata się tu ze sobą. Panią Magdalenę cechuje też charakterystyczne ciepło a także poczucie humoru. Polecam, od Magdaleny Zawadzkiej dużo można się nauczyć, choćby tego jak spogląda na życie.

 • aluta

  Idealna książka ebook napisana lekkim piórem. Zalecam tym którzy lubią Magdalenę Zawadzką !

 • Gretta

  Pani Magdalena jest olbrzymią damą polskiego aktorstwa. Duży talent, niezwyczajna kobieta, a do tego ogromna klasa i elegancja. Od zawsze należała do moich ulubionych aktorek, tak więc jej książkę przeczytałam z zaciekawieniem. Dowiedziałam się co jest dla niej kluczowe w życiu, jakie ma fascynacje, jakie było jej życie, ile znaczą dla niej najbliżsi...

 • Ef

  Po przeczytaniu biografii pana Gustawa Holoubka moja mama była w siódmym niebie. Cytowała elementy i żałowała, że książka ebook tak dynamicznie się skończyła. Gdy zobaczyłam, że pani Magdalena Zawadzka wydała własną ksiażkę od razu pomyślałam - to jest to! Oczywiście, książka ebook przyjęta była ze sceptycyzmem (nie wiem dlaczego, może ponownie chodziło o "grubość"), lecz kiedy mama zaczęła czytać, wiedziałam, że to był strzał w dziesiątkę. Mowa prosty, lekki, ciekawe zdjęcia - czyli wszystko to, co się może podobać czytelniczkom, a do tego historia, w której odnajdują trochę siebie z zamierzchłych lat. Moją mamę - twardą sztukę- elementy tej książki wzruszały, a element skłoniła do refleksji. W imieniu rodzicielki szczerze polecam.

 • Chairpo

  Na tak fajną i przyjemną autobiografią warto było czekać. Emanuje z niej tyle pozytywnych emocji i ciepła, że ma się ochotę wyjść na ulicę i krzyczeć ze szczęścia. Opisy przeżyć, miejsc i aromatów niesamowicie pobudzają wyobraźnię, a ilustracje mogłabym śledzić godzinami. Przyjemna w odbiorze, szczera, doskonała książka ebook na weekend.

 • Chairpo

  Ależ fajna, pełna ciepła i samych wspaniałości książka ebook Magdaleny Zawadzkiej o ...Magdalenie Zawadzkiej J Uwielbiam takie przepełnione ciepełkiem i samymi przyjemnościami lektury. Z jednej strony książka ebook wydaje się być frywolna, lekka, z znaczna dozą humoru i infantylności, jednak starczy sięgnąć głębiej, by poczuć jej moc i siłę zmuszającą czytelnika do głębszych przemyśleń. Taka już jestem! wyróznia się spośród innych tytułów. Warto!

 • Blabonte

  Takie książki lubię, takie książki cenię i takie osobowości jak pani Magdalena Zawadzka uwielbiam. Opowiadanie ciepła, fascynująca i przyjemna w odbiorze. Tegoroczne święta upłynęły pod banderą Taka Jestem i Już i nie żałuję, ponieważ czas spędzony podczas czytania tej idealnej książki był bardzo relaksowy. Polecam.

 • shine

  Książka ebook jest dokładnie taka, jak Pani Magda :) Oczywiście zalecam :)

 • MAGDALENA KONKOL

  Upominek okazał się strzałem w "dziesiątkę". Nie ma to jak niezła książka ebook na upominek

 • Maudie

  Książka ebook pełna ciepełka,które bije od pani Magdaleny Zawadzkiej....To aktorka wspaniała,mądra i genialnie patrząca na życie.Polecam serdecznie.Ja książkę zakupiłam na upominek dla mamy i trafiłam w 10-tkę:))))))))

 • Olympicdarth

  Jeden duży zestaw interesujących felietonów od wyjątkowo ciekawej i ciepłej osoby. W trakcie czytania od razu dało się wyczuć, jakiego typu osobą jak p. Magda. Wiele retrospekcji, wspominania przeszłości i świeżego spojrzenia na dużo aktualnych spraw. Szczerze do polecenia!

 • Sternovia

  Pani Magdalena Zawadzka taka właśnie jest: mądra, ciepła, rodzinna. Cała jej książka ebook ma niezwykłą aurę, można się przekonać, jak bardzo fascynującą jest osobą, z jakimi wyjątkowymi ludźmi przyszło dzielić jej życie. Bardzo dużo niezwykłych wspomnień wiążę się także z jej niezapomnianym mężem, Gustawem Holoubkiem.

 • OpuntiaSeeSee

  Osobę Magdaleny Zawadzkiej, prócz tego, że jest utalentowaną aktorką, kojarzyłam głównie z olbrzymim poczuciem humoru i dlatego również sięgnęłam po książkę jej autorstwa. Na każdej stronie "Taka jestem i już" rysuje się postać wyjątkowej aktorki, lecz też matki.. Cudownie i wzruszająco toczy się ta opowieść..

 • Episorra

  Pani Magdalena Zawadzka, idealna aktorka i bardzo ciekawa osobowość opowiada o swoim życiu, też prywatnym. To opowiadanie pełna wspomnień i powrotów do przeszłości, pani Zawadzka cudownie mówi także o swoim mężu, niezapomnianym Gustawie Holoubku. Bardzo wzruszające momentami.

 • Archilla

  Pani Magdalena Zawadzka pisze idealnym stylem, lekko i przyjemnie, ma też wielkie poczucie humoru i spory dystans do siebie. Te zapiski są takie jak ona sama, mają w sobie wiele ciepła. Choć w jej życiu nie brakowało tragicznych chwil, potrafiła zachować nieprzeciętną pogodę ducha.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!