Czytaj więcej:
Magda.doc okładka

Średnia Ocena:Magda.doc

Osiemnastoletnią Magdę poznajemy w tragicznym czasie życia, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Jak doszło do tego, że zdolna i pracowita kobieta wpadła w tak poważne tarapaty? Jak przeżyje to brutalne wejście w dorosłość? Magda.doc to pełna dramatyzmu, lecz i rozdziałów humorystycznych a także wewnętrznego ciepła, genialna opowieść o dojrzewaniu. Przyjaciół Magdy informujemy, że mogą dowiedzieć się o jej dalszych losach z książki pt. "Paulina.doc".

Szczegóły
Tytuł Magda.doc
Autor: Fox Marta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Siedmioróg
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Magda.doc pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Magda.doc Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Magda.doc PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Milena

  Czytałam tę książkę jako nastolatka, mam do niej ogromy sentyment i mimo upływu lat, ponieważ mineło ich co najmniej 15,dalej o niej pamięta i postanowiłam do niej wrócić. Przenieść się do odległych czasów i zrelaksować...

 • ann

  Samotność, to uczucie, które towarzyszy bohaterce powieści Marty Fox co dnia. Chociaż Magda chodzi jeszcze do szkoły, ma matkę, stryjów i chrzestną matkę Jeannette, to codziennie czuje się samotna. Z potrzeby rozmowy z ludźmi rodzi się w niej pomysł na pisanie dziennika komputerowego. Komputer staje się jej przyjacielem, któremu powierza własne tajemnice. Jemu pierwszemu wspomina o własnej szkolnej miłości – Łukaszu Młodszym, kumplowi z klasy; o nieplanowanej ciąży, o niełatwych relacjach z zimną matką. Dżordż (tak Magda nazwała własny komputer) nie jest jednak w stanie zaspokoić potrzeby bliskości, dotyku, potrzeby bycia kochanym. Dlatego również w pobliżu Magdy pojawia się Bartek, kumpel z klasy, który jako jedyny ma odwagę rozmawiać z otoczoną pancerzem niczym żółw dziewczyną. Na ramieniu tego chłopca, kobieta roni pierwsze w swoim życiu łzy, choć nawet na pogrzebie ojca nie była w stanie płakać. Też stryjostwo i chrzestna stają się dla kobiety oparciem. Dopiero w ich towarzystwie dziewczyna, czuje, że ma rodzinę, że jest kochana. Jednak obok Magdy pojawia się ktoś jeszcze – Łukasz Starszy, dziadek jej dziecka…Magda.doc to cudowna opowieść o samotności; o potrzebie bliskości, czułości, bycia kochanym. To także intertekstualna opowieść, zabarwiona ironicznym spojrzeniem na szkołę i życie młodzieży. To książka ebook dla wszystkich, do której się wraca po latach, za każdym odkrywając coś nowego.

 • dobrerecenzje.pl

  Ta opowieść, to historia skierowana szczególnie do dziewcząt w wieku nastoletnim. Oznaczona jako lektura dla gimnazjum, a o ile sobie przypominam, to nikt nawet nigdy nie wspominał o takiej książce pdf w szkole. Wielka szkoda…Ta książka ebook to opowieść, a ściślej rzecz ujmując – pamiętnik albo dziennik prowadzony przez dziewczynę, młodą nastolatkę, która jest obecnie w klasie maturalnej. Najlepsza uczennica w szkole, tzw. „kujon”, a jednak nie układa jej się życie w domu – jej tata zmarł, a matka, wygląda na to, że nigdy tak naprawdę jej nie kochała. Raczej traktuje ją jako inwestycję na przyszłość. Życie osobiste także nie idzie tak jakby Magda tego sobie życzyła, ponieważ chociaż nie jest najbrzydszą kobietą w szkole, to jakoś adoratorów wielu nie ma. Aż do czasu wakacji, kiedy przypadkowo spotyka Łukasza(najprzystojniejszego chłopaka w szkole), ten zaprasza ją na spacer, lody i do siebie do domu. Od tego czasu życie Magdy zmieni się diametralnie, a czy na dobre? Oceńcie i przekonajcie się sami.To naprawdę specyficzna i miła książka, którą czyta się z przyjemnością. Oczywiście na samym początku musimy przyzwyczaić się do stylu w jakim jest pisana. Magda wszystkie zdarzenia i wrażenia opowiada w swoim dzienniku, który pisze na komputerze PC – nazywa go Dżordż. Wszystko przez to, że jako zamknięta w sobie nastolatka, nie ma przyjaciela któremu mogłaby powierzyć własne sekrety. Znajduje więc własnego powiernika w komputerze. Tak jak już mówiłam, kiedy przyzwyczaimy się do stylu pisania Magdy – to wciągamy się w jej historię. Sama nie mogłam się w pewnym momencie oderwać od tej książki, wiedziona ciekawością co stanie się dalej.Magda wprowadza nam także chwile niepewności, kiedy to mówi, że nie może nam teraz danego zdarzenia omówić tak było dla niej trudne i zrobi to w kolejnych rozdziałach.Osobiście nawet nie przypuszczałam, że tak bardzo polubię tę książkę, i że tak bardzo przypadnie mi ona do gustu. Opowiadanie mnie wciągnęła i przeżywałam z główną bohaterką wszystko to co ona sama. W jeden wieczór przeczytałam większość książki. Całość zawarta jest na 213 stronach i uważam, że ta opowiadanie powinna być lekturą obowiązkową w gimnazjum. Koniecznie powinny przeczytać ją młode dziewczęta.Moja ocena: 10/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • CrOaTiA

  Jest to bardzo fajna i interesująca książka. Idealnie nadaje się dla młodzieży, dlatego również nie jestem zdziwiona tym, że wybrano ja jako lekturę dla gimnazjum. Czyta się ją prosto i szybko. GORĄCO POLECAM! CrOaTiA

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!