Czytaj więcej:
Ludzie, którzy jedzą ciemność okładka

Średnia Ocena:Ludzie, którzy jedzą ciemność

Tokio, jakiego nie znacie – niezrozumiałe zwyczaje, męska przemoc i białe gejsze. Odwiedzić Tokio, najbardziej intrygujące miasto świata, to marzenie wielu z nas. Dwudziestojednoletnia Lucie także pragnęła takiej przygody. Japonia, o której niewiele wiedziała, wydawała się idealnym miejscem do życia, a praca hostessy – prosta i przynosząca wielkie pieniądze.Pewnego dnia Lucie znika, a zagadkowy głos w słuchawce twierdzi, że wstąpiła do sekty. Jednak jej przyjaciele i rodzina nie mogą w to uwierzyć. Co tak naprawdę wydarzyło się w najbezpieczniejszej metropolii świata?„Ludzie, którzy jedzą ciemność” to hipnotyzujący reportaż napisany przez wieloletniego korespondenta londyńskiego „Timesa” w Japonii. Tokio z jego książki to miasto, które pochłania, jest trudne do zrozumienia dla Europejczyków i ukrywa przed nimi własne bardzo mroczne strony. Razem z autorem poznajemy nocne życie tokijskiej dzielnicy czerwonych lampionów – Roppongi, w której białe kobiety zabawiają japońskich biznesmenów, a do klubów naganiają klientów Nigeryjczycy.Są narkotyki, jest seks, jest zbrodnia.

Szczegóły
Tytuł Ludzie, którzy jedzą ciemność
Autor: Parry Llloyd Richard
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ludzie, którzy jedzą ciemność pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ludzie, którzy jedzą ciemność Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ludzie, którzy jedzą ciemność PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • FrankaFlo

  Książka ebook interesująca lecz zalecam głównie fanom kultury Japonii bądź osobom, które chcą poznać Tokio od trochę innej ciemniejszej strony.

 • mexicas

  Niestety, za wiele ciemnej strony Tokio w tej książce pdf nie znajdziemy, liczyłem że dostaniemy Jakuzę, jakieś podejrzane interesy i inne tego typu rzeczy. Nawet wspomniani w opisie Nigeryjczycy naganiający do klubów pojawiają się tylko raz. Twórca przedstawia historię porwania pewnej osoby i tylko na niej skupia całą uwagę, Tokio jest jedynie tłem i to dosyć szarym, niewiele się o nim dowiemy, może poza jedną ciekawą dzielnicą i o osobliwym podejściu Japończyków do kobiet. Szkoda ponieważ głównym powodem dla którego kupiłem 'Ludzi...' była właśnie chęć poznania brudniejszego oblicza tego miasta i kraju. Sama historia jest interesująca i ciekawa do samego końca.

 • Paweł Antosiewicz

  Książka ebook napisana w konwencji świetnego kryminału a przecież jest to drobiazgowo i wnikliwie opisywane wydarzenie oparte na faktach.Widać dziennikarską pasję dotarcia do prawdy i znajomość japońskich realiów . Dla tych którzy interesują się Krajem Kwitnącej Wiśni a nawet tam byli to zupełnie inna karta której na pewno nie znali. Warto przeczytać od pierwszej do ostatniej strony.

 • HerkemerHomolka

  Jak dla mnie książka ebook była bardzo nudna, gloryfikowanie dziewczyny, która narobiła długów, wyjechała chcąc dynamicznie zarobić i wpadła w kłopoty. Snucie teorii na temat głównego podejrzanego na zasadzie co by było gdyby, rozwlekły styl pisania. Jedyna interesująca element to ta opisująca dzielnicę, w której pracowała ww dziewczyna.

 • Madenvera

  Jest to historia mocno poruszająca, momentami brutalna lecz ja jestem olbrzymią wielbicielką takiej literatury. Urzekła mnie autentyczność tego reportażu, zachwyciła druga twarz Tokio lecz zakończenie rozłożyło mnie na łopatki. Jeśli szukacie w literaturze mocnych emocji, to ta książka ebook na pewno Wam to zapewni.

 • Sandryla

  Po książkę warto sięgnąć z kilu powodów - po pierwsze czuć w niej klimat Japonii, zarówno ten przyjemny jaki ten mroczny i złowrogi. Twórca z reporterską dociekliwością napisał wszystkie najistotniejsze fakty z życia dziewczyny. Historia Pięknej Lusy jest tak wciągająca, że naprawdę ciężko odłożyć książkę w trakcie czytania. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Za super całość daję 10/10.

 • Olympicdarth

  Idealny reportaż, która nie raz mnie zaskoczył. Po przeczytaniu tej ksiażki od razu zmieniłem własne postrzeganie Tokio, o którym mówi się, że to taka bezpieczna przystań... Otwiera oczy i sprawia, że człek ma ochotę wsiąknąć w tę tematykę na dobre. Bardzo polecam!!

 • buster

  Egzotyczna i barwna Japonia ma również własną mroczną stronę. Ją również omówił w swoim mocnym reportażu R.L. Parry, podejmując temat zaginięcia i morderstwa 21-letniej Brytyjki. Twórca w „Ludziach, którzy jedzą ciemność” nie pomija prawdopodobnie żadnego szczegółu sprawy, by odtworzyć jak najdokładniejszy obraz zaginionej dziewczyny, jej rodziny, a także jej porywacza i zabójcy a także różnic kulturowych pomiędzy Wschodem a Zachodem. I można byłoby zarzucić, że Parry za bardzo wchodzi w detale, niczym śledczy, który nie może nic przeoczyć , lecz jednak nie nuży przy tym i bardziej trzyma w napięciu.

 • Nebulti

  Historia, którą niemalże czas otacza bardzo niepokojący klimat, przez co jeszcze trudniej się od "Ludzi, którzy jedzą ciemność" oderwać. Czytelnik niemal cały czas ma wrażenie, że losy się coś niedobrego. Ciemne, mroczne sekrety dużego miasta nabierają w tej książce pdf szczególnego charakteru.

 • Moyarda

  Od tej historii nie mogłam się wprost oderwać, historia tajemniczego zniknięcia młodej kobiety w tej egzotycznej, pełnej zagadek i zasadzek meropolii jaką jest Tokio... Bardzo nieźle napisana opowieść, nieraz porusza, a nawet wstrząsa, opowiada bowiem o tej mrocznej i najmniej słynnej stronie Tokio..

 • LeoniMa

  „Ludzie, którzy jedzą ciemność” to rewelacyjne sprawozdanie z jednego zaginięcia, które miało miejsce w podejrzanej dzielnicy Tokio. Obszernie relacjonuje ją czytelnikowi korespondent londyńskiego „Timesa” w Japonii, Richard Llyod Parry i szczerze przyznaję, że jego opowieści nie da się przestać czytać. Cała historia, choć chronologicznie uporządkowana, jest przedstawiona tak, aby do ostatniej chwili trzymać czytelnika w niepewności i stanie ciągłego napięcia. Nie wspominając o tym, że sama historia mrozi krew w żyłach i z jednej strony zniechęca do odwiedzenia tego egzotycznego kraju, a z drugiej gdzieś między dramatyczną narracją można odczuć fascynację krajem zamieszkiwanym przez zupełnie innych ludzi. Rzeczona sprawa Lucie, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach jest absolutnie absorbująca i przedstawiona z uwzględnieniem szerokiego kontekstu. Świetna. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!