Czytaj więcej:
Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym okładka

Średnia Ocena:Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym

Przez niebezpieczne morza pomiędzy Turcją, a Grecją przeprawiają się tysiące łodzi, a każda z nich pełna ludzi uciekających przed wojną i prześladowaniami. Wszystkich ich napędza marzenie o bezpiecznej przyszłości w UE. Lecz przypadek łodzi 370 jest zupełnie wyjątkowy. Ta historia jest symbolem niszczenia świata na naszych oczach, tak jak 3-letni Alan Kurdi stał się symbolem wszystkich dzieci umierających na Morzu Egejskim. Dzięki dociekliwym wywiadom i intensywnym badaniom, autorzy zebrali świadectwa tego, co działo się na ciemnym oceanie z łodzią wypełnioną ludźmi. W sprawę uwikłani są prawnicy i sądy w Wielkiej Brytanii, Turcji, Rosji i Libii. Ale książka ebook jest też bardzo osobistym portretem dwójki zwykłych ludzi, bez doświadczenia w szpiegostwie, egzekwowaniu prawa albo dyplomacji, którzy decydują się na potyczka z przemytnikami, skorumpowaną policją, a także śmiertelnym zagrożeniem. Ich podróż i praca zamieniają się w gorączkowy thriller, w którym ujawnia się sekret morderstw z politycznymi podtekstem. Książka objaśnia kluczową element największego globalnego kryzysu uchodźców w naszych czasach. Podnosi głosy ludzi, którzy zostali utopieni i rzuca światło na wielomilionowy przemysł, w którym przemytnicy i politycy z Turcji i UE grają w grę geopolityczną… ludzkim życiem.Od wydawcy:- Ratujcie nasze dzieci! - krzyczą co sił w płucach, ale czło­wiek na pokładzie nie reaguje. Zapala papierosa. Patrzy, jak toną pięćdziesiąt trzy osoby, lecz nie reaguje. Zaciąga się głęboko i rzuca w ich stronę niedopałek. Żarzące się resztki opadają w kierunku maleńkiej gumowej łodzi. Człowiek na statku zamyka za sobą drzwi. Więcej go nie zobaczą. W nocy z 4 na 5 stycznia na Morzu Śródziemnym tonie łódź z uchodźcami. W tym samym okresie dwoje Szwedów, ryzykując życiem, prowadzi śledztwo, które przypomina gorączkowy thriller. Los uchodźców zaczyna w nim nie­bezpiecznie przypominać polityczny mord z premedytacją. Mattias Beijmo, działacz szwedzkich organizacji non profit, i reporterka Annah Bjórk krok po kroku ujawniają kulisy tragedii milionów ludzi, rozgrywającej się na na­szych oczach. Zaangażowani są w niego przemytnicy, skorumpowana policja, politycy z Unii Europejskiej, prawnicy i sądy w Wielkiej Brytanii,Turcji, Rosji i Libii. Stawką jest ludzkie życie.

Szczegóły
Tytuł Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym
Autor: Bjork Annah, Beijmo Mattias
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Łódź 370. Śmierć na Morzu Śródziemnym PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Łukasz Piekarski

    Bardzo kluczowa pozycja wśród reportaży. Historia o życiu, śmierci, cierpieniu, lecz też wolności i godności człowieka. Niestety średnio napisana, pełna dłużyzn na które składają się wewnętrzne rozterki autorki albo rozbudowane opisy prostych, rutynowych czynności. Warto jednak zapoznać się z nią ze względu na tematykę jaka porusza.

  • Natalia Rudzka

    mocny tytuł, dużo się z niego dowiedziałam, polecam!

  • Anonim

    Książka ebook przeciętna. Napisana słabo, próba zarobieniu na nieszczęściu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!