Czytaj więcej:
Lionel Asbo. Raport o stanie państwa okładka

Średnia Ocena:Lionel Asbo. Raport o stanie państwa

Lionel Asbo, brutalny i „programowo głupi” kryminalista, jest osobliwie lojalny względem własnego siostrzeńca, Desa. Udziela mu ojcowskich porad (porno jest lepsze od dziewczyn), wtajemnicza w arkana własnego fachu (zawsze noś przy sobie nóż) i każe sobie pomagać przy tresurze pary psychopatycznych pitbuli (karmionych tabasco). Ale Des chce dla siebie czegoś innego: ebooków i romantycznej miłości… Tymczasem Lionel wygrywa na loterii niemal 140 milionów funtów. Staje się ulubieńcem mediów, kupuje pałace i drogie samochody, inwestuje na giełdzie i otacza się luksusowymi kobietami. Jego natura jednak się nie zmienia, co prowadzi do licznych perturbacji. A Des ma powód, by się swego wuja bać.„Times” zalicza Martina Amisa do grona największych powojennych pisarzy brytyjskich. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Bookera. Jest uważany za niekwestionowanego mistrza „nowej  nieprzyjemności”. Sam pozostając pod wpływem Bellowa, Nabokova i Joyce’a, a także własnego ojca, Kingsleya Amisa, zainspirował nowe pokolenie pisarzy, w tym Zadie Smith. Krytycy dostrzegli u niego „zatrważająco kompulsywną obrazowość stylu”, tak charakterystycznego, że „amisowość Amisa widać w każdym jego dziele, jeszcze przed pojawieniem się pierwszej kropki”.

Szczegóły
Tytuł Lionel Asbo. Raport o stanie państwa
Autor: Amis Martin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Lionel Asbo. Raport o stanie państwa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Lionel Asbo. Raport o stanie państwa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Lionel Asbo. Raport o stanie państwa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • SannyGirl

    Portret angielskiego społeczeństwa bez znieczulenia. Trochę mnie fascynuje obraz współczesnego Londynu a także mentalności jego mieszkańców. Tutaj mamy to pokazane jak na dłoni - w wyjątkowo drobiazgowy i barwny sposób.Fascynujące ujęcie postaci i ich koloryt jest zaletą książki Amisa. Bardzo polecam.

  • Ekspert Empiku

    15-letni romantyk Des żyje w patologicznej rodzinie na szemranym przedmieściu Diston. Ma romans ze własną 39-letnią babcią, a ojca zastępuje mu stryj Lionel. Asbo to kryminalista -recydywista, który hoduje agresywne pitbulle i nie grzeszy inteligencją. Akcja nabiera tempa, gdy Lionel wygrywa na loterii 140 milionów funtów, a tabloidy robią z niego celebrytę. Jak zmieni się życie całej rodziny? Czy Des wydostanie się z Diston? Amis jest mistrzem prowokacji. Na celowniku własnej ironicznej satyry umieszcza pokazową polityczną poprawność brytyjskiego społeczeństwa i obnaża fałsz medialnego imperium. Polecam.Aleksandra Glinka, empik Stare Miasto

  • Magdalena Senderowicz

    Na okładce, która nie jest jakoś szczególnie urocza, jednak do książki prawdopodobnie pasuje, możemy przeczytać hasło „mistrz ironicznej prozy”… faktycznie, coś w tym jest. Myślę, że wielbiciele autora będą zadowoleni, co do osób takich jak ja, które nie miały z nim jeszcze styku, nie mam tej pewności. Spróbować zawsze możecie, ja nie ukrywam, że książka ebook po prostu mnie do siebie nie przekonała i do mnie nie trafiła. Jednak pamiętajmy, że różnorakie bywają gusta, a nuż ktoś się skusi i zobaczy w niej coś więcej niż ja. Tak więc decyzję o przeczytaniu tej historii pozostawiam tylko i wyłącznie Wam samym.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!