Czytaj więcej:
Linie na twarzy babuni okładka

Średnia Ocena:Linie na twarzy babuni

Zmarszczki to o dużo więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. Z każdą z nich wiąże się inna historia. W ciepłej opowieści Simony Ciraolo, laureatki wielu nagród, mała dziewczynka poznaje najistotniejsze wspomnienia własnej babci. Zmarszczki, które powstają na twarzy, kiedy człowiek się starzeje, okazują się magiczną bramą do podróży w przeszłość. Dociekliwa wnuczka wypytuje babunię o każdą linię. Za jedną kryją się zachwyt i zdziwienie, za inną pełnia radości, za kolejną strach, za następną smutek, za ostatnią – bezgraniczna miłość i szczęście. Poznajemy najistotniejsze momenty z życia babci, śledzimy emocje, które tym chwilom towarzyszyły. W ten sposób tworzy się wyjątkowa mapa wspomnień, schowana w pomarszczonej twarzy. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Linie na twarzy babuni
Autor: Ciraolo Simona
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: CzytaLisek
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Linie na twarzy babuni pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Linie na twarzy babuni Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Linie na twarzy babuni PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • joannaczy

    Lubicie opowieści? Takie o uczuciach, przygodach, trudach i sukcesach? Ja bardzo! I moi synowie także. Pokażę Wam dziś wzruszającą pozycję o tym, gdzie szukać tych najpiękniejszych, ponieważ prawdziwych. Książkę, która uczy szacunku dla zmarszczek na twarzach starszych osób. Ciepłą, refleksyjną i bardzo niezbędną w świecie, w którym za wszelką cenę usiłuje się uciec przed tym, co naturalne. Przed starością. Narodziny babuni świętuje cała rodzina. Nasza bohaterka wie, że babcia bardzo się cieszy, ponieważ lubi, kiedy wszyscy jej najbliżsi są razem. Wie, lecz nie do końca może to dostrzec, ponieważ twarz babci wygląda, jakby malowały się na niej różnorakie uczucia. Zaciekawiona pyta ją o to wprost, a jubilatka odpowiada, że być może to przez te wszystkie linie na jej twarzy. I że każda kryje jakieś jej wspomnienie. Dziewczynka bierze tę metaforę dosłownie i zaczyna dopytywać o konkretne zmarszczki na babcinym czole, przy oczach i ustach. I tak poznaje najistotniejsze wspomnienia własnej babci. O pierwszych odkryciach, cudownych przyjaźniach, miłości, rodzinie i pożegnaniu. I o pierwszym spotkaniu z wnuczką. Jestem zakochana w tej czułej, delikatnej historii. Tym, jak cudownie tłumaczy ona dzieciom, że zmarszczki to nie estetyczny defekt, a opowiadanie o życiu. To lata doświadczeń, śmiech i łzy. Myśli i uczucia. To także śliczne zaproszenie do rozmowy z bliskimi starszymi osobami. Maluchy nierzadko nie myślą o tym, że ich dziadkowie również byli kiedyś dziećmi, mieli przyjaciół, przeżywali wyjątkowe przygody. Że nie zawsze mieli siwe włosy i linie na twarzy. W tym samym, subtelnym klimacie co tekst, utrzymane są tu również ilustracje. Miękkie, pastelowe, pełne natury i emocji. I chociaż babcia bohaterki nie opowiada dokładnie o zdarzeniach ze własnego życia, to wielu faktów możemy się domyślić z ilustracji i wyklejki. Jeśli szukacie mądrej, ciepłej, uniwersalnej książki, gorąco ją Wam polecam. Warto uczyć maluchy szacunku do starości. Warto uczyć akceptacji zmian, zachodzących z czasem w ciele każdego człowieka.

  • Kamila

    Im więcej lat, tym więcej zmarszczek, a im więcej zmarszczek, tym więcej wspomnień. Odkrycie tajemnicy kota, najlepszy piknik ponad morzem, poznanie przyszłego męża, upominek dla siostry, pierwsze pożegnanie, a nawet zobaczenie w końcu własnej wnuczki — wszystko to znajduje się na twarzy babci. Żadna bruzda nie jest powodem wstydu czy niechęci, ponieważ każda zdaje się ważna. Wiąże się z ważnymi (choć nie zawsze pozytywnymi) wspomnieniami, a świadomość tego sprawia, że w inny sposób możemy spojrzeć na twarze ludzi wokół nas czy nawet naszą własną. Żyjąc w świecie, gdzie starość zdaje się przykra czy brzydka, przyjemnie natknąć się na książeczkę dla młodszych, która pokazuje, że wcale być tak nie musi. Babcia w tytule Simony Ciraolo otoczona jest bliskimi, a wspomnienia zapisane ma na twarzy. Zdaje się być z nich dumna. To takie... miłe i ważne. Jest w tym ogrom ciepła i pozytywnego podejścia do ciała. „Linie na twarzy babuni“ warte są więc uwagi. przekł. Marta Duda-Gryc

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!