Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka? okładka

Średnia Ocena:


Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?

Komedia fantasy dla czytelnika w każdym wieku. Małoludy Lil i Put to doskonale dobrany duet – obaj są z wykształcenia darmozjadami, a z profesji nierobami. Przemierzają świat w poszukiwaniu niedrogich (a najlepiej darmowych) posiłków. Choć niechętni przygodom, mają tendencje do pakowania się w każde niebezpieczeństwo. Czasem ich drogi krzyżują się ze szlakiem czarodziejki Miksji Iskry, będącej bardzo osobliwym stworzeniem. Naturalnie w komiksie nie brakuje tego, co każda szanująca się opowiadanie fantasy powinna zawierać: centaurów, smoków, entów, krasnoludów, kotów ani nawet żaboludów.  Komiks nagrodzony w pierwszej edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.

Szczegóły
Tytuł Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?
Autor: Kur Maciej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka? w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka? PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • norrek1

    Komiks zawiera trzy historyjki (dwie krótkie: "Goście Centauropolis" i "Zagadka Entów" a także dłuższą: "Jak przelać kota do kieliszka?"), których bohaterami są dwa małoludy - Lil i Put. Ciągle pakują się w problemy szukając okazji do darmowej wyżerki, jednak dzięki sprytowi i pomysłowości radzą sobie jakoś w każdej opresji (zaraz wpadając w kolejną). Bardzo przyjemna dla oka grafika i kolorystyka idealnie dopasowana do konwencji i tematyki. Liczne nawiązania kulturowe i literackie w warstwie fabularnej wykorzystane w sposób inteligentny i zabawny. Humor sytuacyjny i słowny połączony z wartką akcją. Cała galeria najrozmaitszych postaci i charakterów spotykanych w światach fantasy i mitologiach. Wszystko podane w dowcipnej formie zapewnia chwile idealnej zabawy. Z przyjemnością poznałbym jeszcze inne przygody dwójki sympatycznych małoludów.

  • emik84

    Komiksy to szczególne opowiadania mające oryginalny charakter i spore grono miłośników. Postanowiłam więc tę formę ilustrowanych historyjek przedstawić w końcu moim maluchom. Padło na komiks pt. „Lil i Put. Jak przelać kota do kieliszka?”.Jest to publikacja na kartach której dzieci znajdą trzy niezbyt długie opowieści Goście Centauropolis, Zagadka Entów a także Jak przelać kota do kieliszka? Każda z nich przepełniona jest całą masą humorystycznych scen i groteskowych bohaterów. Dwóch dalece ze sobą spokrewnionych towarzyszy podróży spotykamy w najróżniejszych zabawnych sytuacjach. Gdy np. ich monetę kradnie orzeł trafiają do zaginionej krainy zamieszkałej przez prastarą cywilizację centaurów. Tam jak z deszczu pod rynnę wpadają w coraz to większe kłopoty. Innym razem te dwa głodomory wpadają w kłopoty próbując zdobyć darmową wyżerkę. Jeszcze potem na ich drodze staje elfka Miksaja w towarzystwie której nie można się nudzić …Gdziekolwiek nie pojawiłby się ten szalony duet zawsze kończy się to tak samo – mega kłopotami. Dzięki temu na czytelnika czeka dużo śmiechu i emocji. Wartka akcja i groteskowe dialogi w połączeniu z równie sympatycznymi i szalonymi ilustracjami czynią z tego komiksu naprawdę interesujące i niezobowiązujące czytadło. Na odbiorców typuję raczej chłopców niż dziewczynki. Bohaterowie nie są w końcu urodziwi a ich przygody również przecież dalekie od słodkich opowieści o księżniczkach. Myślę po prostu, ze tego typu tematy do domena chłopaków, choć jak wiem bywa z tym różnie ;)Jeśli chodzi o wydanie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Warto również wspomnieć, że komiks ten został nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Rzeczywiście ma w sobie coś co przykuwa uwagę współczesnego młodego czytelnika. Na pewno jest również w stanie rozśmieszyć do łez a to wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. Myślę, że warto poświęcić mu wolną chwilkę.