Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku okładka

Średnia Ocena:


Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku

Opowiadanie o Ragnarze Lodbroku legendzie wikingów!Ragnar, młody syn króla Danów, wyrusza na bój z wielkim wężem. Pokonuje stwora i zdobywa sławę, jednak to dopiero początek jego wyjątkowych przygód...W następnych latach Lodbrok przewodzi wikińskim flotom, łupi i podbija obce krainy, zwycięża w bitwach, zmaga się z czarownikami, walczy z egzotycznymi ludami ciemnych lasów i śnieżnych pustkowi. Wrogów zabija albo zakutych w kajdany zsyła do państwie olbrzymów. W kobietach zakochuje się często, lecz zawsze szczerze. Dla synów a także przyjaciół jest hojny i sprawiedliwy. Nigdy nie ma dość zdobywania wojennej chwały. W końcu staje się legendą świata wikingów ideałem wojownika, wodza i króla.Bohaterskim śladem ojca idą synowie na czele z walecznym Bjrnem Żelaznobokim i mądrym Iwarem Bez Kości. Nie mniej interesującymi postaciami są małżonki Ragnara, a wśród nich wojowniczka Lathgertha i biegła w czarach Aslaug.O nich wszystkich mówi ta historia.

Szczegóły
Tytuł Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku
Autor: Szrejter Artur
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy Erica
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Miło się czytało, szkoda tylko że taka krótka

  • erka

    Wikingowie od wieków fascynują nie tylko historyków. Na tematy tych walecznych wojowników powstało mnóstwo legend i niedomówień. Tematem tym zajmują się także filmowcy, czego istotnym fragmentem jest serial"Wikingowie". Powstaje także mnóstwo książek, nie tylko popularnonaukowych, lecz także powieści przygodowe, komiksy i o dużo więcej. Artur Szrejter w własnej książce"Legenda Wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach" przedstawia opowieści o pewnym legendarnym wojowniku. Od czasu jego znanej potyczki z wielkim wężem, którego pokonał, po podboje obcych krain. Potyczki z olbrzymami, wyjątkowymi stworami, wrogami i o dużo więcej. Autorami idealnie udało się tu połączyć wierzenia Skandynawów a także ukazać życie średniowiecznych ludów. Tutaj magia łączy się ze zwykłymi sprawami, tworząc niezwykłą całość. Interesująca i pouczająca lektura. Dodatkowo można dowiedzieć się mnóstwa rzeczy nie tylko o wspomnianych przeze mnie Wikingach. Polecam.

  • Jarr74

    Artur Szrejter po raz następny stwarza nam unikalną możliwość odbycia fascynującej podróży w odległe, wczesnośredniowieczne, czasy naszych przodków, gdzie prawdziwe historie mieszają się ze światem magii, bogów, stworów czy niewytłumaczalnych zjawisk. Jego ogromna pasja i zainteresowanie ową tematyką (podparta bogatą i wielopłaszczyznową wiedzą) udziela się czytelnikowi, co, naturalnie, bardzo pozytywnie wpływając na odbiór lektury. Zalecam przy okazji wcześniejsze publikacje tego autora: „Wielka wyprawa księcia Racibora”, „Pod pogańskim sztandarem”, „Herosi mitów germańskich”. Okres w którym Wikingowie tak spektakularnie wkroczyli na arenę dziejów, jak widać po niezliczonej ilości, wszelkiej maści, publikacji naukowych i popularnonaukowych, licznej beletrystyce, przedsięwzięciach medialnych czy artystycznych nawiązaniach, stale cieszy się niesłabnącą popularnością. Bogata skandynawska kultura, tradycja, obrzędowość, a nade wszystko lata kupiecko –łupieżczych wypraw i wojen, a także niewątpliwy wpływ jaki wywarli na ówczesną historię Europy i Świata zapewniły im w dziejach miejsce szczególne. Tym razem źródłem zainteresowania i inspiracji Artura Szrejtera nieustanna się legendarna postać duńskiego wodza i władcy Ragnara Lodbroka (oraz członków jego rodziny), którego wyczyny na trwałe wpisały się w historie, zarówno samej Skandynawii jak i Francji czy Brytanii. Tego samego, który z tak dużym powodzeniem, już od paru dobrych, sezonów, gości na naszych telewizyjnych ekranach. Mam oczywiście na myśli zrealizowany z rozmachem serial Michaela Hirsta „Wikingowie” ze znakomitą rolą Travisa Fimmela. W charakterystycznym dla siebie stylu, dopasowanym do współczesnego odbiorcy, twórca książki przybliża nam dwie zbeletryzowane opowieści o tym sławnym wojowniku: pochodzące z przełomu XII i XII wieku dzieło „Czyny Duńczyków”, pióra Saxona Grammaticusa a także islandzką „Sagę o Ragnarze Lodbroku” (również XIII wiek). Przedstawia nam dzieje Ragara a także jego bliskich (szczególnie interesująco ukazane postacie jego synów: Björna Żelaznobokiego, Iwara Bez Kości a także żon Lathgerthy i Aslaug.) w sposób niesłychanie ciekawy, zrozumiały i przejrzysty, starając się jednocześnie zachować średniowieczny charakter przekazu, co jest bez wątpienia jedną z dużych plusów tej książki. Popularyzuje sposób w jaki ludy północy opisują i opiewają czyny własnych bohaterów, co już samo w sobie stanowi interesujący czynnik poznawczy, dotyczących zdarzeń tego okresu (niekiedy bardzo słabo, jeśli już, udokumentowanych w źródłach) a także ludzi, który w tym burzliwym czasie dziejów tworzyli prawdziwą historię. Nie zabraknie przy tym odniesień dotyczących mitologii, jej zasięgu a także towarzyszących jej przeobrażeń, dokonywanych na płaszczyźnie kulturowej, politycznej, obyczajowej, religijnej, symbolicznej, ze szczególnym uwzględnianiem wizerunku mitycznego bohatera i jego miejsca w rozpatrywanej czasowo przestrzeni.