Czytaj więcej:
Łaskawe okładka

Średnia Ocena:Łaskawe

Fikcyjne wspomnienia byłego oficera SS, Maximiliana Aue, doktora prawa konstytucyjnego, miłośnika muzyki, literatury i filozofii, a jednocześnie nazistowskiego zbrodniarza, któremu po wojnie udało się uniknąć kary i znaleźć bezpieczny azyl za biurkiem dyrektora fabryki koronek na północy Francji. Szokujący autoportret nazisty-estety, który spoglądając na pogromy ludności żydowskiej myśli o Platonie i bardziej niż Rosenberga czy Hansa Franka woli cytować Tertuliana.

Szczegóły
Tytuł Łaskawe
Autor: Littell Jonathan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2008

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Łaskawe pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Łaskawe Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Łaskawe PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Felicja Madejska

  Pomimo tego, że od przeczytania przeze mnie tej książki minęło trochę czasu, stale mam ją w pamięci, jej treść, jej bohaterów. Łaskawe jest książką mocną i przejmującą, w każdym tego słowa znaczeniu, z drugiej strony, jest napisana w naprawdę fascynujący sposób. Bardzo wyrazista, wywołująca refleksje powieść.

 • Braxbart

  Książka ebook poraża własną objętością - nad 1000 stron i to początkowo mnie zniechęcało. Wykorzystując brzydką aurę za oknem klika ostatnich wieczorów spędziłem przy "Łaskawe". Powiem tak - żaden dokument, żadna książka ebook i żadna opowiedziana historia nie wstrząsnęła mną tak mocno. Pomimo tego uważam, że książkę warto jest przeczytać, jak nic na świecie. Polecam!

 • Lubimy tę książkę:)

  Książka, która w momencie wydania wywoła dużo kontrowersji i chyba zawsze będzie je wywoływać. Monumentalne dzieło opisujące potworności i zbrodnie nazizmu. Kanwą powieści są fikcyjne wspomnienia hitlerowskiego oficera dr Maxa Aue, który opowiada o własnych wojennych przeżyciach i karierze. Przerzucając kolejne stronice książki, czytelnik poznaje człowieka wrażliwego na piękno, rozkochanego w muzyce typowej i literaturze z jednej strony, z drugiej zaś degenerata o perwersyjnych skłonnościach seksualnych, nie wahającego się uczestniczyć w porażających mordach i poczynaniach niemieckich zbrodniarzy. Lekturze „Łaskawych” towarzyszą ogromne emocje, z których najczęstszym jest prawdopodobnie wstręt i groza, lecz również przerażenie, spowodowane tym, że ludzkie okrucieństwo nie ma granic.- Beata Adler, Empik Toruń

 • sahimabdullah

  kawał porządnej lektury. dużo pojawiło się opini wśród czytelników że motywy opisujące sexsualne zdegenerowanie maxa sa niepotrzebne, moim zdanie wrecz przeciwnie, bez tych watkow cala fabula bylaby taka nijaka, szarawa. a tak ksiazka ma przynajmniej fajnego kopa pod wzgledem psychologi i mentalnosci bohatera. nie powiem zeby czytalo sie ja jakos mega dynamicznie a to mioim zdanie przez dlugawe opisy struktur panstwa nazistowskiego, rozbudowane opisy charakterow niektorych postaci a także co njbardziej mnie irytowalo kilkunastostronicowe wywody nt antropologiczne ludów zamieszkujących podbite przez niemcow tereny. to mnie prawdopodobnie najbardziej przeszkadzalo lecz przy ogole lektury i wielu wielu innych aspektach nie wplynelo znaczaco na moja ogolna ocene. lekture ksiazki zalecam szczegolnie fascynatom tematyki II-go wojennej a także osoba o mocnych żołądkach ponieważ czasem podczas czytania niektórych elementów obiad "podjeżdza" troche do góry;)

 • Agnieszka Spasiewicz

  jest to zdecydowanie najlepsza książka ebook jaką w życiu czytałam

 • agatstone

  Porażające! To prawdopodobnie najlepsze słowo mogące charakteryzować tę powieść. Po pierwsze porażająca jest objętość - 1010 str. Po drugie, porażająca jest tematyka - niewyobrażalne okrucieństwo hitlerowskich zbrodniarzy. Po trzecie, poraża sama sylwetka głównego bohatera - rzekło by się "niewłaściwego człowieka na niewłaściwym miejscu", który dynamicznie okazuje się osobą o całkiem złamanej psychice. Porażają wreszcie barwne opisy i wiedza, którą dysponował twórca (literatura,kultura funkcjonowanie SS,etc.).

 • seba

  Polecam. Książka ebook bardzo wciąga. W sposób wyjątkowo realistyczny omawia mechanizmy działania grup operacyjnych SS na froncie wschodnim w trakcie II wojny światowej. Według mnie twórca niepotrzebnie zamieścił wątki homoseksualne u głównego bohatera i nadmiernie nimi epatował. Mimo to książkę warto przeczytać!

 • martam

  jestem w trakcie czytania i po prostu nie mogę się od niej oderwać! w pociągu, w tramwaju, nawet w szkole pod ławką trzymam na kolanach to grube tomisko i czytam, czytam i w kółko czytam! wszyscy, którzy to widzą są wprawdzie zszokowani tematyką, ja również, lecz jednocześnie potrafi ona człowiek zafascynować w dość nie zdrowy sposób... Max Aue to prawdopodobnie jedna z nielicznych postaci książkowych z którą mogłabym mieć romans a jednocześnie zamordować bez mrgunięcia okiem... Littell ma tak hipnotyzujący styl pisania, że jego monumentalne dzieło czyta się jednym tchem. Jest spisane po prostu genialnie- potrafię uśmiechać się na myśl nieco surrealistycznej ideologii faszystowskiej i planów dużego Furera, które z rozmachem chce zrealizować po wygranej wojnie, a jednocześnie płakać na myśl krwawych opisów zagładu Żydów i bolszewików. porywająca epopeja, która jest wiele ciekawsza niż współczesne bestsellery typu "Zmierzch". to wielka literatura- gorąco zalecam każdemu! oby więcej takich książek!!!

 • amiraczel

  książka ebook jest znakomita, natomiast mnie o dużo bardziej niż opis wojny zaintrygowały perwersyjne opisy skłonności Aue

 • Tosia

  Littell omawia w swej debiutanckiej powieści zbrodniarzy-nazistów, przedstawia Holocaust z punktu widzenia katów. Takiej książki jeszcze nie było. Nie da się jej zestawić z żadną ze słynnych mi ebooków (choć tematycznie jest podobna do wielu). Zgadzam się z krytykami, którzy okrzyknęli ją "epopeją XXI wieku". Z takim rozmachem nikt jeszcze o II wojnie nie napisał.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!