Czytaj więcej:
LaTeX dla niecierpliwych. Część pierwsza. Wydanie drugie poprawione i uzupełnione okładka

Średnia Ocena:LaTeX dla niecierpliwych. Część pierwsza. Wydanie drugie poprawione i uzupełnione

„LaTeX” jest mową znaczników, dzięki któremu możemy omawiać strukturę i wygląd dokumentu. Przy jego pomocy możemy przekonwerterować tekst źródłowy, pomieszany ze znacznikami, do dokumentu wysokiej jakości. „LaTeX” jest mową niskiego poziomu, posiada ok. 300 pierwotnych sekwencji sterujących, które nie są rozkładalne na prostsze funkcje. Rozumie ok. 900 sekwencji sterujących zbudowanych z sekwencji pierwotnych, które są częścią wbudowanego słownika i dzięki nim możliwe jest budowanie makr i komfortowego interfejsu. Książka ebook ta z pewnością przyda się studentom kierunków ścisłych, którzy są w trakcie tworzenia własnych prac dyplomowych. Z publikacji mogą też skorzystać pracownicy naukowi stający przed koniecznością złożenia artykułu do gazety naukowego.

Szczegóły
Tytuł LaTeX dla niecierpliwych. Część pierwsza. Wydanie drugie poprawione i uzupełnione
Autor: Walczak Zofia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd LaTeX dla niecierpliwych. Część pierwsza. Wydanie drugie poprawione i uzupełnione pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. LaTeX dla niecierpliwych. Część pierwsza. Wydanie drugie poprawione i uzupełnione Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

LaTeX dla niecierpliwych. Część pierwsza. Wydanie drugie poprawione i uzupełnione PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • pawo12

    Jestem studentem i przyszedł czas na pisanie pracy magisterskiej. Jako, że tradycyjne edytory tekstu rozczarowały mnie pod kątem profesjonalnego wyglądu pracy i licznych problemów, postanowiłem napisać pracę w LaTeX-u. Jest to narzędzie potężne i skomplikowane, które na początku przeraża, natomiast przydatne info porozrzucane są po wielu miejscach w sieci, co sprawia, że wyjątkowo trudno zacząć go używać. Z pomocą przyszła mi ta książka. Jest ona solidnym wprowadzeniem w to oprogramowanie i koncentruje się ona właśnie na pisaniu pracy dyplomowej i artykułów naukowych. Opisuje temat dość wyczerpująco. Na początku mamy trochę teorii, czym tak naprawdę jest LaTeX i jaka jest zasada jego działania. Kolejne epizody dotyczą konkretnych kłopotów i sposobów rozwiązywania ich. Opisana jest budowa dokumentu, formatowanie tekstu, tworzenie tabel, spisów treści, przypisów, bibliografii. Został również wzięty pod uwagę fakt, że studenci nierzadko piszą pracę w językach obcych, więc zawarte zostały również informacje, w jaki sposób stworzyć pracę w językach innych niż polski, czy zawierającą elementy czy pojedyncze słowa w obcych językach. Wyjaśnione jest, jak wstawiać na przykład akcenty, czy słowa zapisane systemem pisma innym niż łaciński. Autorka odpowiada na dużo pytań i przewiduje różnorakie konkretne problemy, na jakie studenci czy pracownicy naukowi mogą natknąć się podczas pisania. Podane są liczne przykłady, wraz z ukazanym efektem, jaki można uzyskać, a także znaczna liczba rad i sugestii ułatwiających pracę. Są również epizody przydatne dla osób, które piszą prace z nauk ścisłych. Ta książka ebook jest zdecydowanie najlepszym przewodnikiem do tego oprogramowania dla początkujących. Moim zdaniem jest prosta w odbiorze, bardzo łopatologiczna i pokazuje, że LaTeX to coś, czego nie należy się bać, a stworzone w nim prace czy artykuły wyglądają znacznie bardziej profesjonalnie, niż stworzone tradycyjnym edytorem. Jeżeli ktoś ma zamiar stworzyć coś tym oprogramowaniem, albo chociaż z ciekawości spróbować własnych sił i przekonać się, czy warto zagłębić się w nie, to ta książka ebook jest najlepszym wyborem. LaTeX wcale nie jest straszny, a ta książka ebook to udowadnia i stanowi olbrzymią zachętę do dalszego zgłębiania go.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!