Czytaj więcej:
Kwintet muzułmański. Tom 1. W cieniu drzewa granatu okładka

Średnia Ocena:Kwintet muzułmański. Tom 1. W cieniu drzewa granatu

Granada, schyłek panowania władców muzułmańskich w Hiszpanii. Trwająca od paru wieków harmonijna egzystencja muzułmanów i chrześcijan dobiega właśnie końca. Pasjonująca opowieść historyczna ukazująca dzieje Maurów w czasach hiszpańskiej rekonkwisty. Historia rodziny, która będąc świadkiem upadku swojej epoki musi dokonać najtrudniejszych wyborów. Intrygi, władza, pożądanie i głęboko skrywana rodzinna sekret na tle potyczki religijnej i kulturowej a wszystko osadzone w ujmującej scenerii arabskiej Hiszpanii.

Szczegóły
Tytuł Kwintet muzułmański. Tom 1. W cieniu drzewa granatu
Autor: Tariq Ali
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Lambook
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kwintet muzułmański. Tom 1. W cieniu drzewa granatu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kwintet muzułmański. Tom 1. W cieniu drzewa granatu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kwintet muzułmański. Tom 1. W cieniu drzewa granatu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Norbert Śliz

  „W cieniu drzewa granatu” to prawdziwa perełka dla fanów powieści historycznych. Przepełniony magiczną tajemniczością świat muzułmaninów, których życie a także przyszłość zależy od woli i działań hiszpańskich chrześcijan, a także mnogość wątków pobocznych a także innych życiowych kłopotów – lojalność i zdrada, miłość i przyjaźń, być i nie być, rodzina i władza. Idealnym pomysłem jest wstęp zawierający genezę całej serii. Pozwala lepiej wczuć się w klimat książki, poznać szerzej jej specyfikę a także przedstawioną w niej problematykę. Choć z lekcji historii i swojej wiedzy (przy założeniu, że po opowieść historyczną sięgają osoby, które wprost uwielbiają takie historyczne pozycje – tak jak to jest w moim przypadku) idealnie wiadomo jak konflikt się i ta potyczka o wpływy się zakończy, jej lektura przynosi dużo zaskakujących zwrotów akcji a także skłania ku przemyśleniom na temat wartości ludzkiego życia a także tego, czym się w nim kierować.To wszystko, a nawet jeszcze więcej, co nie sposób streścić w tej krótkiej recenzji, gwarantuje nam kilka świetnych godzin spędzonych przy książce pdf Tario Ali, która swym bogactwem oprawionym w wyjątkowo łatwy i przejrzysty mowa zachwyci nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Od powieści ciężko się oderwać, porywa ona już od pierwszych stron, a po skończeniu lektury – ciekawość dalszych losów bohaterów skłania nas ku sięgnięciu po kolejne tomy „Kwintetu Muzułmańskiego”.

 • Book Loaf

  Zwykle nie czytam powieści, których akcja toczy się w aż tak odległej przeszłości. Jednak zdarza się czasem, że temat przypadnie mi do gustu i książka ebook pochłonie mnie całkowicie. Tak było i tym razem."W cieniu drzewa granatu" to pierwsza element Kwintetu Muzułmańskiego, opisującego dzieje wyznawców Allaha u schyłku średniowiecza. Twórca ukazuje przede wszystkim ich relacje z chrześcijanami, którzy próbowali wyprzeć ich z terenów - w tym przypadku - południowej Hiszpanii.Co bardzo funkcjonuje na korzyść tej książki, to przedmowa napisana przez samego Tariq Ali odnosząca się do genezy całej serii. Jest to idealny wstęp, który jeszcze bardziej umocnił mnie w przekonaniu, że trafiłam na dobrą opowieść historyczną. Pojawiają się w niej zarówno postaci fikcyjne, jak i ludzie, którzy żyli przed wiekami, dzięki temu opowiadanie wydaje się jeszcze bardziej wiarygodna. Głównymi bohaterami (bo znów trafiłam na książkę, w której nie ma jednego wyraźnego protagonisty) są członkowie banu Al Hudajl, którzy muszą stawić czoło smutnej rzeczywistości. Chrześcijanie chcą zagarnąć ziemie dla siebie, a jedynym metodą na to jest pozbycie się Arabów i ich kultury. Dla dumnego rodu najtrudniejsza okazuje się decyzja, którą muszą podjąć - przejść na wiarę przeciwników, żeby przeżyć, czy może stanąć do potyczki i pozostać wyznawcami własnej religii? Czy członkowie banu Al Hudajl podejmą jednogłośną decyzję? Wszyscy wiemy nieźle z lekcji historii, jak skończyła się ta potyczka o wpływy, lecz mimo wszystko - zalecam tą opowieść. Ukazuje ona historię oczami muzułmanów, a my, tutaj, w Europie, nierzadko próbujemy wybielać siebie, robiąc z reprezentantów innych kultur diabłów. Otóż nikt nie jest tylko biały albo tylko czarny, za to każdy wierzy, że ma monopol na prawdę i rację po własnej stronie.Ta opowiadanie wciągnęła mnie tak bardzo, że nawet nie zauważyłam jej końca. Niestety niektóre wątki po prostu się urwały. Co dalej z Zuhajrem czy Miguelem? A Kulsum? Była jedną z czwórki rodzeństwa, twórca wspominał o niej najmniej i prawdopodobnie tylko wtedy, kiedy sobie o niej przypomniał. Mimo to, jestem w stanie przymknąć na to oko. Główny wątek został zakończony, a to jest najważniejsze.Okładka jest prześliczna i im dłużej na nią patrzę, tym bardziej ją lubię. Oby pozostałe części były równie cudownie "ubrane". Drugi tom Kwintetu Muzułmańskiego ("Księga Saladyna"), który będzie miał własną premierę już 22 września wygląda równie dobrze. Teraz tylko pozostaje mi czekać na kolejne historie pióra Tariq Ali.

 • ggacek183

  Tariq Ali to pisarz brytyjsko-pakistański, reporter współpracujący m.in z The Guardian.W tej powieści ukazał dzieje arabskich arystokratów, którzy w czasach hiszpańskiej rekonkwisty muszą zmierzyć się z czasem przemian kulturowo-religijnych wpływających na całe ich życie. Wybory których będą musieli dokonać są tragiczne - nie ma wyjść pośrednich.Wciągająca od początku do końca.

 • Frost

  Po tę książkę sięgnąłem z ciekawości. Leżała akurat na półce u mojego znajomego, a że nie miałem czego czytać, to pożyczyłem ją od niego. Muszę przyznać, że nie jest to mój ulubiony gatunek prozy jednak książka ebook wciągnęła mnie nawet. Jest lekko napisana i na tyle wciągająca, że można przy niej mieć niejedną zarwaną nockę :)

 • mateokondzio

  "W cieniu drzewa granatu" to sprawnie napisana i trzymająca w napięciu opowieść historyczna, obrazująca schyłek multikulturowej Andaluzji i wyparcie Maurów z Półwyspu Iberyjskiego. To smutna historia końca pewnej epoki, do której upadku przyczyniła się rekonkwista. Bardzo zalecam jej przeczytanie, szczególnie warto sięgnąć właśnie po tą lekturę.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!