Czytaj więcej:
Kulawa kaczka i ślepa kura okładka

Średnia Ocena:Kulawa kaczka i ślepa kura

Trafiła się ślepej kurze… kaczka. I to kulawa! Ulrich Hub, mistrz zabawnych i genialnych zwierzęcych historii, powraca z przewrotną opowieścią o podążaniu za marzeniami. Duży świat jest bardzo niebezpieczny. Dlatego samotna kulawa kaczka nigdy do tej pory nie wypuszczała się poza własne podwórko. Lecz pewnego dnia nagle pojawia się u niej ślepa kura. Świeża znajoma okazuje się pełna animuszu, a na dodatek ma śmiały plan: chce odnaleźć miejsce, gdzie spełniają się sekretne marzenia. Co więcej, proponuje, aby kaczka towarzyszyła jej w tej wyprawie jako przewodniczka! Tylko czy kaczka znajdzie w sobie dość odwagi, aby wybrać się w nieznane? Jak przystało na książkę Ulricha Huba, Ślepa kura i kulawa kaczka to nie tylko zabawni zwierzęcy bohaterowie, błyskotliwe dialogi i zaskakujące zwroty akcji. To także opowiadanie o samotności, o sile fantazji i o wyjątkowej przyjaźni, która dodaje skrzydeł i otwiera oczy. A dzięki pełnym wyrazu rysunkom Jörga Mühlego przygody dwóch pierzastych bohaterek bawią i poruszają jeszcze bardziej! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Kulawa kaczka i ślepa kura
Autor: Ulrich Hub
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dwie Siostry
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kulawa kaczka i ślepa kura pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kulawa kaczka i ślepa kura Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kulawa kaczka i ślepa kura PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • malgorzata.grochalska

    Relelacyna książka. Czytałam razem z moją siedmiolatką i idealnie się bawiłyśmy. Zresztą bez obaw poleciła bym nawet dorosłym czytelnikom, ponieważ jest napisana dobrym stylem i jednocześnie skłania do refleksji, co uznaje za dodatkowy atut.

  • Pi

    Ulrich Hub jest mi nieźle słynny z "Lisy nie kłamią" i "O ósmej na arce". Ten twórca ma bardzo charakterystyczny, dynamicznie rozpoznawalny styl, który z fantazją puentuje kreską Jorg Muhle. Ten duet się idealnie dopełnia i nie dziwię się, że czytelnicy lubią i czekają na kolejne pozycje od tych dwóch utalentowanych Panów. KULAWA KACZKA I ŚLEPA KURA - cóż, już sam tytuł zmusił mnie do przeczytania. Człowiek zaraz wie, że dostanie coś przekornego, coś trochę typowego i odrobinę karykaturalnego. Zawsze łapię się na tym, że opowieści tego pisarza traktuję z góry jak metaforę, jak jedną olbrzymią przenośnię, która usiłuje omówić w miły sposób bardzo trudne tematy. Ta konkretna historia, to przygoda dwóch bohaterek, z której każda ma jakiś defekt. Kaczka jest kulawa, boi się wyjść poza własne podwórko i jest strasznie samotna. Kura jest ślepa i chyba dzięki swej ślepocie niewiarygodnie, wręcz nierozsądnie odważna. Obie chcą spełnić własne marzenia, tylko... czy wiedzą, jakie ono jest? Hub potrafi tworzyć śmieszne i mądre opowiadania niby dla dzieci, ale tak naprawdę są to historie dla każdego. Przyjaźń, której wielu z nas szuka - w ebookach Huba jest słodko-gorzka. Nie ma tu jasnego dobrego zakończenia - ponieważ kaczka będzie kuleć, a kura będzie ślepa... I właśnie to sprawia, że ta pozycja jest prawdziwa, nie ma nierealnie świetnych krągłości, a jej bohaterowie są dalecy od ideału. Polecam, ponieważ ten autor, choć nierzadko posługuje się i odwołuje do słynnych cytatów, robi to z wyczuciem... nawet pamiętny dialog z "Szarady" się tu wkradł i wywołał wieki uśmiech na mej twarzy (bo to mój ukochany tekst z tego filmu). I jak to było... "Celem jest droga"? Bardzo ładnie wydana książka, interesująca oferta dla czytelników i wielkich i małych. Jeśli ktoś rozmiłuje się w opowieściach tego autora, którym towarzyszą proste, precyzjyjne i w swej dosłowności genialne ilustracje Jorga Muhlea - to może zebrać całą kolekcję. ponieważ nic mi w Tobie nie przeszkadza - NIC 7/10 Wydawnictwo Dwie Siostry

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!