Czytaj więcej:
Kukiełki doktora Mengele okładka

Średnia Ocena:Kukiełki doktora Mengele

Wstrząsający dokument o życiu pewnej żydowskiej, utalentowanej artystycznie rodziny, w której siedmioro z dziesięciorga rodzeństwa urodziło się jako karły. W 1944 roku zostali deportowani do Oświęcimia. Ovitzowie uniknęli śmierci, gdyż z powodu swego kalectwa stanowili interesujący obiekt badań dla znanego "Anioła Śmierci", doktora Mengelego. Opisując ich wyjątkowe losy, autorzy książki ukazali kulisy hitlerowskiej machiny śmierci, a także nieznane fakty związane z funkcjonowaniem obozu w Auschwitz.

Szczegóły
Tytuł Kukiełki doktora Mengele
Autor: Koren Yehuda, Negev Eliat
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A.
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kukiełki doktora Mengele pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kukiełki doktora Mengele Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kukiełki doktora Mengele PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Karolina MAREK

  Przystojny, młody i wykształcony lekarz, który w 1943 r. trafia do Auschwitz do kobiecego pawilonu w Birkenau. Po pewnym okresie zaczyna brać udział przy selekcji na rampie gdzie wybiera "okazy" idealne według niego do celów naukowych. Niezwykłym zainteresowaniem ceni bliźnięta na których dokonuje niebywałych eksperymentów. Tak, język o Josepie Mengele, który zwany był też "Aniołem Śmierci". W niniejszej książce pdf przedstawione są nam dzieje wyjątkowej rodziny, a mianowicie rodziny Ovitzów, która w większości składała się z osób chorych na pseudoachondroplazję. Na 10 dzieci aż 7 cierpiało na tę chorobę. Czym ona była? Niczym innym jak karłowatością. Mimo to radzili sobie nadzwyczaj mężnie w świecie olbrzymów i niejednokrotnie spisani na ich łaskę wiedli życie trupy artystycznej. Grając na instrumentach, śpiewając i przedstawiając wszelkiego rodzaju scenki występowali na weselach i innych uroczystościach. Niestety Ovitzowie jak dużo innych rodzin żydowskich trafiło do Auschwitz, do obozu zagłady. Szczęściem czy pechem można nazwać to, że na rampie do selekcji natrafił na nich Mengele? Uratowani od komory gazowej i pewnej śmierci wylądowali "pod skrzydłami Anioła Śmierci" gdzie przeżyli niebywałe piekło jego nieludzkich eksperymentów."Kukiełki..." to nie tylko historia jednej z wielu rodzin, która przeżyła piekło na ziemi. To historia o tyle bolesna, że ukazuje nam ludzi, którzy innym zgotowali los nie do opisania. Relacja przenosząca człowieka w czasy o jakich woleli byśmy nie myśleć i nie wiedzieć. Szczerość jaką serwuje nam rodzina a także dwójka reporterów Koren i Negev nie pozostawi czytelnika obojętnym na nic, a jeśli by tak było nie mnie oceniać kim ów czytelnik jest albo co zamiast serca posiada... Niezbyt nierzadko zdarza mi się emocjonalnie wejść w książkę nawet jeśli jest na faktach. Tym razem przewracaniu kartek towarzyszył szok, bezradność, bezsilność i niemoc... Nie umiałam i nie umiem stale pojąć kim trzeba być by życie drugiego człowieka traktować jako NIC!Nie chcę i prawdopodobnie nie mam sił rozpisywać się o tej pozycji. Po prostu sięgnij po nią a dowiesz się co mam na myśli. Każdy powinien ją przeczytać i pomyśleć ponad tym co się wydarzyło choć wydarzyć się nie powinno.

 • Wkp

  To nie może nas dotyczyć. To nam się nie przytrafi. Tak myślała rodzina Ovitzów, węgierskich żydów, kiedy w Europie wrzała druga wojna światowa. I tak mieli już ciężkie życie. Siedmioro z nich było bowiem karłami, mimo pozornego nakazu tolerancji, jaki wprowadzała ich wiara, zepchniętymi na margines. Ograniczenia zdrowotne, ograniczenia społeczne… Aby żyć, stworzyli trupę artystyczną, grając i śpiewając na weselach i innych uroczystościach, lecz antysemityzm upomniał się także o nich. Zesłani do Auschwitz na pewną śmierć, zostali „ocaleni” przez samego doktora Mengele. Uratowani od gazu, stali się jednak obiektami chorych badań tego „Anioła Śmierci”…Spisać tę historię zdecydowała się dwójka reporterów prestiżowego izraelskiego dziennika „Yedioth Ahronoth”, którzy zbierając archiwalne materiały i spędzając czas na rozmowach z ostatnią żyjącą z rodziny Ovitzów, Perlą, stworzyli przejmującą, mocną, momentami wstrząsającą książkę. Z ich wspólnej pracy nie powstała pełna patosu opowiastka o niezłomnych bohaterach, jak można by się było spodziewać, tylko gorzka relacja z tego, jak wyglądało obozowe życie. Wyobraźcie sobie, że macie niespełna pół metra miejsca na łóżku, głód przyprawia Was o obłęd, dym z kominów widoczny, gdy tylko wyjrzycie na dwór przypomina co czeka na Was już niedługo, a do tego praca nad Wasze siły, lub eksperymenty medyczne (a raczej pseudo-medyczne) od których tracicie przytomność, a które trwają i trwają bez dnia przerwy.Gdzie w takich warunkach znaleźć hart ducha? Siłę? Jak pragnąć żyć nadal?„Kukiełki…” to książka ebook dosadnie, lecz również i w przystępny sposób, pokazująca do jakiego okrucieństwa zdolny jest człowiek, czym je motywuje, a także, jak z nim się mierzy. Jak poradzić sobie z wydarzeniami, które przekraczają nasze pojmowanie. Niepewność co do dnia kolejnego, najgorsze obawy odnośnie bliskich, brak wieści o ludziach słynnych nam, kochanych. Szczera do bólu relacja przejmuje czytelnika i nie pozostawia obojętnym nikogo. Wywiera duży wpływ, nie pozwalając o sobie zapomnieć, wciąga i angażuje emocjonalnie. Na dodatek omawia ze szczegółami mechanizm zagłady żydów, oferując mnóstwo nieznanych do tej pory faktów, a także porcję zdjęć z życia Ovitzów przed, w trakcie i po Auschwitz. Chcecie poznać świat, gdzie utalentowanych, zdrowych i cudownych zabija się bez mrugnięcia okiem, za to każde odbiegnięcie od normy zostawia się ku rozrywce, bądź umęczeniu? Chcecie zobaczyć koszmar, prawdziwą grozę i szaleństwo, i to takie, które wydarzyło się naprawdę i wcale nie tak dawno temu? Przeczytajcie koniecznie. Warto. Wydawnictwu Vidograf zaś składam podziękowania za udostępnienie mi książki do recenzji.

 • Eryk Górecki

  Bardzo ciekawa pozycja. Twórca opowiada o rodzinie karłów, która w okresie II wojny światowej trafiła do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Dzięki własnej niepełnosprawności rodzina uniknęła śmierci, gdyż nieustanna się obiektem badań doktora Mengele. Poruszająca opowieść, lecz i bardzo ciekawa.

 • Daria Chojnacka

  Ten dokument jest poruszającym świadectwem wojny, bezwzględności i okrucieństwa w hitlerowskim obozie śmierci. "Kukiełki doktora Mengele" jest o tyle wymowniejszą ksiażką, że opiera się na prawdziwych doświadczeniach żydowskiej rodziny. Z jednej strony wstrząsające oblicze obozu zagłady, z drugiej - interesująco napisane.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!