Czytaj więcej:
Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość okładka

Średnia Ocena:Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość

„Jeżeli do białego lukru dostanie się choć jedna ciemniejsza kropla, lukier nigdy nie będzie już biały” – królowa Ku Klux Klanu uczy dzieci, jak przygotować bożonarodzeniowy tort. Chociaż dzisiaj Amerykanie odruchowo wzdrygają się na hasło „Ku Klux Klan”, ten ma się całkiem dobrze i funkcjonuje w pełni legalnie. W USA jest aktywnych kilkadziesiąt organizacji ze słowem „Klan” w nazwie. W ciągu ostatnich dwóch dekad FBI kilkakrotnie udaremniło zamachy przygotowywane przez ich ekstremistów: wysadzenie budynku sądu w Karolinie Północnej, autobusów wożących meksykańskich i haitańskich robotników przez stan Georgia, klinik aborcyjnych w Pensylwanii a także rafinerii gazu ziemnego w Teksasie. Jednak Klan XXI wieku najczęściej woli nie wchodzić w konflikt z prawem. Stawia na cierpliwą indoktrynację, propagując wzorcowy styl życia tradycyjnej chrześcijańskiej rodziny, izolowanej od obcych wpływów kulturowych. Przygotowuje armię żołnierzy, którzy staną do potyczki w nieuchronnie zbliżającej się, ich zdaniem, wojnie ras.   Od wydawcy: "Uwielbiam tę książkę, jest naprawdę wciągająca, fascynująca, ociekająca klimatem amerykańskiego Południa i przede wszystkim idealnie pokazująca mechanizmy działania jednej z najbardziej złowieszczych (i groteskowych) organizacji na zachodniej półkuli"   Ziemowit Szczerek

Szczegóły
Tytuł Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość
Autor: Surmiak-Domańska Katarzyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Iza Wojek

  Uniwersalna i bardzo aktualna pozycja http://www.pozycjeobowiazkowe.pl/2016/07/nienawisc-nie-ma-koloru-skory.html

 • JK81

  Bardzo niezły reportaż i zarazem książka ebook historyczna na temat nie tyle KKK co historii USA. W obliczu tego co losy się na świecie i w samych Stanach nie dziwi ponowny wzrost popularności KKK.

 • Leon Kozera

  Zawsze bardzo mnie interesował ten konkretny kawałek historii ameryki. Idealna książka ebook w precyzyjny, a jednocześnie interesujący sposób przedstawia aktualność organizacji. Idealnie zorganizowaną, przystosowaną do nowoczesnych warunków. Stany pokazane w swoim wycinku przez lupę. Dzięki temu powiększeniu wśród pastelowych barw American Dream czytelnik dostrzeże drzemiące duchy przeszłości. Wszak biała rasa żyje w oblężonej twierdzy, a wiadomo, że jest ukoronowaniem rozwoju ludzkości. Tak przynajmniej sama uważa. Książka ebook cenna dla osób zainteresowanych socjologią, czy psychologią

 • kulamdalej

  idealny repotaż, autorka sama jedzie zobaczyć i poznac środowisko, o którym pisze. Wciągający w przy tym bogaty w merytorycznie.

 • Łucja Ciesielska

  Reportaż który na pewno warto przeczytać. Bardzo przenikliwe i ciekawe spojrzenie na Ku Klux Klan. Przyznam, że ta organizacja kojarzyła mi się zawsze z czymś z zagadkowym i hermetycznym, toteż z zainteresowaniem sięgnęłam po tę książkę. Jest nie tylko ciekawa, lecz również pozwala ona szerzej spojrzeć na wszystkie aspekty związane z historią i działalnością Ku Klux Klanu.

 • fildorn

  Bardzo lubię serię REPORTAŻ ponieważ prezentuje dużo zjawisk, sytuacji i zdarzeń z całego świata z perspektywy mi do tej pory nie znanej. Interesujące książki, których autorzy docierają do miejsc i ludzi, do których mało kto zagląda i o których mało kto chce wiedzieć. To następna książka ebook z serii, miejscami przerażająca lecz prawdziwa i szczera.

 • Monika Przepiórowska

  Świetny, wciągający opis tożsamości jednostki/jednostek na tle społeczeństwa amerykańskiego uwięzionego w pułapce poprawności politycznej, pozbawiony na szczęście oceny i komentarza autorki. Sprawna i dość wnikliwa analiza ludzkiej mentalności, przyzwyczajeń, przekonań, lecz też uprzedzeń, lęków. Reportaż o tyle ciekawy, że jego faktyczna treść może dotyczyć szerszego aspektu, wykraczającego poza ścisłe realia przytoczonej w niej rzeczywistości. Zresztą nietrudno znaleźć konotację z aktualnymi zdarzeniami w Europie i prorokować scenariusze. Pozycja warta uwagi.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!