Czytaj więcej:
Księga życia okładka

Średnia Ocena:Księga życia

Poruszająca opowiadanie o przyjaźni, odwadze, zawiści i strachuElias Ein, samotny emeryt, pod koniec życia postanawia przeprowadzić się do małego miasteczka w Austrii. W swoim świeżym domu odkrywa schody prowadzące do znacznej biblioteki.Tam jego uwagę przykuwa jedna z książek. Nie jest to zwykła książka, ale Wielka Księga Życia, święte dzieło, w którym sam Bóg zapisuje przeznaczenie każdej istoty ludzkiej...Przeglądając kolejne wpisy w księdze, Elias odnajduje życiorysy własnych rodziców, przyjaciół, postaci historycznych. Elias jest tym bardziej zafascynowany swym odkryciem, że nieziemska moc tajemnej księgi pozwala mu wpływać na bieg Historii.Czy Eliasowi uda się przemienić tragiczny los jego najbliższych i jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?Czy uda mu się przemienić bieg Historii?

Szczegóły
Tytuł Księga życia
Autor: Samak Gregory
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Księga życia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Księga życia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Księga życia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Książkoholiczka94

    Zastanawialiście się kiedyś, co zrobilibyście, mając możliwość cofnąć się w czasie? Co zmienilibyście w swoim życiu? A może pozwolilibyście zdarzeniom biec swoim rytmem?Przed takim dylematem stanął Elias Ein-bohater powieści „Księga życia”. Elias-Żyd, mieszkający w Wiedniu, postanawia przenieść się na emeryturę do spokojnego Braunau. Los sprawia, że wprowadza się do rodzinnego domu Adolfa Hitlera, kiedy zagłębia się w zakamarki nowej siedzimy, w dziecięcym pokoju trafia na przejście do tajemniczego pomieszczenia, które okazuje się wielką biblioteką. Początkowo Elias nie do końca zdaje sobie sprawę, z rangi własnego odkrycia, póki nie trafia na Olbrzymią Księgę Życia, w której sam Stwórca zapisuje dzieje każdego człowieka. W kolejnych wpisach Elias odnajduje życiorysy własnej rodziny i przyjaciół, jednak to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że Księga ma magiczną moc przenoszenia ludzi do przeszłość, dzięki temu Elias ma okazje przemienić bieg historii. Facet postanawia nie dopuścić do wybuchu II wojny światowej poprzez...zabicie Hitlera. Jednak czy mu się uda? Tego Wam nie zdradzę. Po przeczytaniu „Księgi życia” mam mieszane uczucia. Widać, że twórca ma wielką lekkość pióra, pisze naprawdę dobrze, ma cudowny styl, jednak mam wrażenie, że przyłożył większą wagę do formy, niż do treści. Pierwsza połowa niesamowicie mnie nużyła, czytało się dobrze, lecz nic nad to, dopiero druga połowa naprawdę mnie zaciekawiła. Podoba mi się sam pomysł lecz wydaje mi się Samak, nie wykorzystał w pełni potencjału tego, naprawdę wdzięcznego tematu. Może zabrakło doświadczenia? Wszak jest to literacki debiut autora. Trudno jest mi ocenić tę książkę, gdyż coś mi w niej nie gra, jednak nie potrafię do końca sprecyzować co. Nie budzi we mnie żadnych emocji, ot taka powiastka na dobranoc.Jest za to jedna rzecz, która mnie zachwyciła, a mianowicie wydanie. Jest bardzo dobre i z pewnością będzie stanowić piękną ozdobę niejednej biblioteczki.Co do samego autora, to z pewnością przeczytam jego kolejną książkę, gdy takowa się ukaże, z czystej ciekawości. „Księgę życia” zalecam tym czytelnikom, którzy poszukują książki do poduszki, lecz nie gustują w romansach. Książka ebook nie jest zła, w oryginalny sposób przedstawia starą maksymę "co komu pisane, to go nie minie" i kwestia refleksji, czy to my decydujemy o naszym życiu, czy również wszystko jest z góry zaplanowane naprawdę mnie zaintrygowała, lecz jeśli nie chcecie się rozczarować, nie powinniście mieć zbyt wielkich wymagać względem tej lektury.

  • Katarzyna

    Książkę czyta się wyjątkowo szybko. Liczy 160 stron, do tego wydrukowana jest dużą czcionką z dużymi marginesami. Ot lektura na jeden wieczór. Tym bardziej, iż fabuła jest bardzo chwytliwa. Zawsze lubiłam książki, w których bohater miał możliwość przenoszenia się w czasie. Dodatkowo jeżeli weźmiemy pod uwagę kwestię potencjalnej możliwości ocalenia milionów ludzi poprzez zapobiegniecie II wojnie światowej. Doskonały temat na doskonałą, wciągającą powieść, taką, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Wątki niby są potraktowane do końca, lecz w sposób moim zdaniem pozostawiający wiele, bardzo dużo do życzenia. Traktując je szerzej, rozbudowując je można by stworzyć fantastyczną, wciągającą lekturę.Jednak Gregory Samak w znacznej części zmarnował taki potencjał jakim był zalążek fabuły Księgi życia. Cała historia jest bowiem potraktowana "po łebkach". W trakcie lektury miałam wrażenie, jakby twórca pisał na kolanie bardzo się dokądś spiesząc. Szkoda ponieważ prócz chwytliwego, interesującego tematu książka ebook ma w sobie olbrzymi potencjał edukacyjny. Treść dotyka bowiem wielu palących, wyjątkowo aktualnych także w naszych czasach problemów, jak chociażby ksenofobia, zawiść względem innych osób, nietolerancja, zło.Rozpoczynając lekturę liczyłam na coś zdecydowanie lepszego i zawiodłam się na Księdze życia. Mimo wszystko zachęcam do lektury. Być może wam pozycja ta bardziej przypadnie do gustu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!