Czytaj więcej:
Księga jesiennych demonów okładka

Średnia Ocena:Księga jesiennych demonów

Każdy się czegoś boi. Jeden ciemności, drugi stworów spod z łóżka. A może Tobie wydaje się, że nic Cię nie przeraża? Księga jesiennych demonów dynamicznie udowodni Ci, że jednak tak.

Szczegóły
Tytuł Księga jesiennych demonów
Autor: Grzędowicz Jarosław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Księga jesiennych demonów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Księga jesiennych demonów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Księga jesiennych demonów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • s.oberbek

  Grzędowicz jest mistrzem . Nie zorientowałem się nawet kiedy znalazłem się na ostatniej stronie

 • MMichal

  „Księga jesiennych demonów” – czyli zestaw opowiadań, autorstwa Jarosława Grzędowicza, który na swoim koncie ma, pomiędzy innymi takie pozycje jak „Pan Lodowego Ogrodu” czy „Wypychacz zwierząt”. To już piąte wydanie, z nową okładką. Co z tego wyszło? Przekonajmy się. Na całość składa się pięć opowiadań, z czego każde z nich ma oddzielną fabułę, akcję, bohaterów. Jednak wszystkie łączy jeden wspólny czynnik – demony, listopad, jesień. Jednym słowem, ogólnie panujący mrok. Kiedy zagłębiamy się w lekturę, oczami fantazji można zobaczyć ciemne ulice, ciemne pomieszczenia, ciemne postacie. Cały, ciemny świat. Jeśli o taki wynik chodziło autorowi, cel został osiągnięty. Lecz co to są, te demony? Przerażające stwory, które atakują ludzi? W pewnym sensie tak. Kłopoty i kłopoty, zdarzające się w życiu są prawdziwymi demonami. I jako takie Jarosław Grzędowicz je przedstawia. Wszystkie historie, zawarte w „Księdze jesiennych demonów” są zderzeniem fantastyki z psychologią. Nie jest to proste zadanie, lecz twórca idealnie sobie z tym poradził. Wyciągnął to, co najlepsze z gatunku fantasty i zmieszał z rzeczywistością. Takie zderzenie, według mnie bardzo ryzykowne, wyszło bardzo dobrze, lecz tylko krok dzielił od przekroczenia granicy – a wtedy, zamiast kawałka dobrej literatury otrzymalibyśmy kompletną klapę. Jednak czasami czytanie nie było łatwe. Właściwie, nawet nie dlatego, że fabuła czy akcja zwalniała, ponieważ z tym naprawdę było bardzo dobrze. Trudności są związane z psychologiczną naturą tej książki. Nie jest to prosta lektura, o nie! Z drugiej strony nie trzeba się również cały czas skupiać, trzymać umysłu w stanie stałej gotowości, nie o to chodzi. W takim razie, na czym polega problem? Otóż podteksty, zawartości ukryte między wierszami są wielokrotnie zamaskowane za nieźle – można zgubić wątek. Niektóre wady mogą być jednocześnie plusami – tak samo jest właśnie z tą, którą przed chwilą opisałem. Kiedy już czytelnik zorientuje się, co twórca miał na myśli, spływa na niego niezwykłe olśnienie. Nie jeden raz można pomyśleć, że bohater przedstawia i dokładnie odwzorowuje najbliższych nam ludzi – przyjaciół, kolegów rodzinę, a czasami nawet nas samych. Fascynujące jest też to, że odnosi się do każdego czytelnika – niesamowity uniwersalizm. Podsumowując, nie jest to lekka i przyjemna książka. Dużo w niej specyficznego mroku, a on może czasami przygnębiać nawet czytelnika. Aczkolwiek jest bardzo, bardzo dobra. Zawiera w sobie dużo świetnych cech, dla których warto ją przeczytać.

 • Krzysiek S

  Opowiadania ciekawe, wciągające jednak nie wiem czemu dla mnie nie były idealne... Czułem sie niespełniony i niestety muszę powiedzieć, że jak każda książka ebook Grzędowicza była na 5+ tak ta jest na solidne 4. nie zmienia to faktu, że jak zawsze znajdziemy tu głębszy sens i to co wszyscy kochamy - szczyptę grozy.

 • BettyWater

  Grzędowicz, jak zwykle nie owija w bawełnę i za to go cenię. "Księga jesiennych demonów" i tu zaskoczenia nie będzie, bardzo mi się podobała. Właściwie wszystko w niej jest "po mojemu" i każde opowieść przeczytałam z wypiekami na twarzy poszukując prócz ciekawej historii głębszego sensu, który w utworach autora zawsze można znaleźć. Warto przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!