Kryzys banków centralnych. Skutki stopy procentowej bliskiej zera okładka

Średnia Ocena:


Kryzys banków centralnych. Skutki stopy procentowej bliskiej zera

"Niekonwencjonalna polityka pieniężna (długotrwałe utrzymywanie stóp procentowych najbliższych zeru a także masowe tworzenie pieniądza w celu zakupu papierów wartościowych na rynkach finansowych) jest największym eksperymentem w polityce pieniężnej po II wojnie światowej. Andrzej Rzońca daje najpełniejszą – w słynnej mi literaturze światowej – analizę skutków tego eksperymentu. Jego wnioski należy traktować jako poważne ostrzeżenie przed tą polityką".Leszek Balcerowicz, Prezes NBP w latach 2001–2007 "Wstrząs, jaki zapoczątkowały w 2007 roku zaburzenia na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych, a który dynamicznie przybrał postać globalnego kryzysu finansowego, skłonił największe banki centralne świata do działań określanych jako niekonwencjonalne albo niestandardowe. Andrzej Rzońca przekonująco wykazuje, że sprowadzenie stóp procentowych do poziomu bliskiego zera czy szeroki zakres luzowania ilościowego mogą wprowadzić bank centralny na ścieżkę, z której niełatwo będzie się wycofać. Normalizacja polityki pieniężnej może się oddalać, a bilanse banków komercyjnych nie będą ulegać wystarczającej naprawie. Symptomy takiego rozwoju zdarzeń są dziś wyraźnie widoczne i warto poświęcić uwagę przenikliwemu objaśnieniu ich przyczyn i możliwych następstw".Dariusz Filar, Członek RPP w latach 2004–2010 "Są przynajmniej trzy powody, dla których należy tę książkę przeczytać. Dotyczy jednego z węzłowych zagadnień współczesnej ekonomii – kwestii roli banków centralnych w systemie gospodarki rynkowej. Przedstawia bardzo wnikliwą i oryginalną analizę konsekwencji polityki pieniężnej prowadzonej przez niektóre banki centralne państw wysoko rozwiniętych. A spisał to znakomite studium jeden z najzdolniejszych ekonomistów młodego pokolenia, który już dziś współtworzy oblicze nauk ekonomicznych w Polsce".Jerzy Hausner, Członek RPP bieżącej kadencji "Jedna z najuważniejszych pozycji ostatnich lat z dziedziny ekonomii i polityki pieniężnej. Porusza fundamentalne kwestie teorii ekonomii i polityki wychodzenia z największego od lat 30-tych XX wieku kryzysu gospodarki światowej. W szczególności kwestionuje skuteczność tzw. niekonwencjonalnej polityki pieniężnej, która wbrew intencjom może wydłużać okres wychodzenia z kryzysu, m.in. ograniczając bodźce do restrukturyzacji a także zwiększając niepewność. Znaczenie poruszanych zagadnień, sposób analizy a także wnioski odbiegające od „obiegowej mądrości” sprawiają, że książka ebook Andrzeja Rzońcy powinna spotkać się z zainteresowaniem zarówno teoretyków ekonomii, jak i osób odpowiedzialnych za prowadzenie polityki gospodarczej".Jerzy Pruski, Prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i Członek RPP w latach 1998–2004

Szczegóły
Tytuł Kryzys banków centralnych. Skutki stopy procentowej bliskiej zera
Autor: Rzońca Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo C.H. Beck
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Kryzys banków centralnych. Skutki stopy procentowej bliskiej zera w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Kryzys banków centralnych. Skutki stopy procentowej bliskiej zera PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.