Czytaj więcej:
Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oxforda okładka

Średnia Ocena:Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oxforda

Pierwsza element opowiadań zebranych Dicka zawiera utwory, które powstały w latach 1951-1952. Niepowtarzalny dowcip i wiele lżejsza od późniejszych utworów konwencja sprawia, że czyta się je z prawdziwą przyjemnością choć w niektórych pobrzmiewa już echo zimnej wojny i globalnego zagrożenia komunizmem. Mimo ogromnej różnorodności opowiadań, każde z nich nosi znamię mistrzostwa Dicka.

Szczegóły
Tytuł Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oxforda
Autor: Dick Philip K.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oxforda pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oxforda Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Krótki, szczęśliwy żywot brązowego oxforda PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marzena Pawińska

  Świetne wczesne opowiadania Dicka. Bardziej optymistyczne niż te ostatnie. Kopalnie pomysłów!

 • Wkp

  Pierwszy tom opowiadań Dicka, napisanych przez niego na przełomie lat 1951-1952 (z drobnym wyjątkiem, niepublikowanym nigdzie poza antologią tekstem z roku 1947), to idealna okazja by przekonać się jak zaczynał jeden z największych twórców SF w historii literatury. I zarazem idealna okazja do poznania 25 wspaniałych krótkich form.Jaki był Dick tego początkowego okresu? Podobny do starszego siebie, może czasem mniej opanowany, lecz stanowił zapowiedź największych własnych dzieł. Był również prawdopodobnie bardziej paranoiczny, niż to zdarzało mu się w późniejszych latach, a przynajmniej bardziej otwarcie to wyrażał. „Krótki szczęśliwy żywot brązowego oksforda” jest także zdecydowanie silniej przesycony bezpośrednio ujętymi zimnowojennymi nastrojami, a niebezpieczeństwo czasami staje się jakże bliskie wizjom kafkowskim. Przede wszystkim jednak każdy z tekstów, to popis fantazji szalonego geniusza.Od niewydanej nigdy „Stabilizacji” traktującej o świecie, który zastygł w stagnacji, gdzie każda nowość, każdy wynalazek, najczęściej karze się śmiercią, i debiutanckiego „Rooga”, historii codzienności podanej oczami psa, dla którego śmietnik jest rzeczą, której trzeba bronić, przez znakomitego „Flecistę wśród drzew” opowiadającym o żołnierzu, który po powrocie z asteroidy twierdzi, że jest rośliną, i tytułowy tekst o butach, które ożyły za sprawą pewnego wynalazku, po rzecz zdawałoby się nie-dickowską, czyli Fantasy (a właściwie Urban Fantasy) z elfami i całą resztą legendarnych istot. W tych ramach mieści się cały wszechświat wykreowanych umysłem światów zbudowanych na filarach naszej rzeczywistości.Co zaskakujące, mimo upływu nad 60 lat, aktualność tych opowieści stale pozostaje żywa. Szczególnie najbliższa wydaje się teraz, w dobie ochłodzenia relacji z Rosją, lecz nie tylko z tego powodu. Dick przeszedł do historii, ponieważ w prostych z pozoru, rozrywkowych tekstach, przemycał o dużo większe prawdy, niż jego konkurenci. Krytykę i satyrę. Poza tym naprawdę potrafił pisać i wywoływać zamierzone emocje. Nawet jako debiutant.„Krótki szczęśliwy żywot…”, słowem podsumowania, to zestaw absolutnie wart poznania. Znakomity, różnorodny, niepusty, a poza tym – mówiłem to już przy okazji innych ebooków Dicka od Rebisu, lecz nic nie poradzę, fakt ten docenić trzeba - idealnie wydany. I idealnie ilustrowany. Jednym słowem: polecam! A wydawnictwu Rebis składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

 • PalmerEldritch

  Długo zastanawiałem się, czy inwestować w nowe wydanie zbioru opowiadań Dick'a. I stało się. Stare wydanie Pruszyński i Ska odeszło wraz z aukcją Allegro a teraz na półce gości Rebisowski majstersztyk - twarda oprawa, szycie, artystyczne grafiki a do tego pierwsza dawka opowiadań mistrza. Czekam z niecierpliwością na następne tomy.

 • Aristo_24

  Dostałem tę książkę na narodziny od znajomych. Nieźle wiedzą, że bardzo lubię ten gatunek prozy więc upominek jak odnalazł :) Opowieść wciągnęła mnie od pierwszych stron. Musze pogratulować autorowi nietuzinkowego poczucia humoru a także pomysłu na fabułę własnych opowiadań. Moja ocena to zdecydowane i zasłużone 4/5. Pozdrawiam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!