Czytaj więcej:
Krótka historia o długiej miłości okładka

Średnia Ocena:Krótka historia o długiej miłości

Na początku rozmawiali przy użyciu alfabetu Morse’a. Kawałkiem metalu albo knykciem stukali w dzielącą ich ścianę. Pewnej nocy ona opowiedziała mu całą historię Tristana i Izoldy. Gdy przeniesiono ich do innych więzień, pisali do siebie listy. W jednym tak Ju pisał do Małej: „Cóż za radość szalona – otrzymałem dwa listy od Ciebie. Dwa nowe strumienie otuchy…”. Pierwszy raz – bez krat, siatek i zasuw – zobaczyli się na swoim ślubie. Mała i Ju to pseudonimy Wiesławy Pajdak i Jerzego Śmiechowskiego – łączniczki i żołnierza Polski Podziemnej walczących z niemieckim okupantem. Za działalność niepodległościową po II wojnie światowej zostali skazani na lata stalinowskiego więzienia. Tam właśnie się w sobie zakochali. To historia o miłości, w którą ciężko uwierzyć.

Szczegóły
Tytuł Krótka historia o długiej miłości
Autor: Kuźniak Angelika, Karpacz-Oboładze Ewelina
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Krótka historia o długiej miłości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Krótka historia o długiej miłości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Krótka historia o długiej miłości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Cyfer

  Napisana przez świetne biografistki opowiadanie o miłości Wiesławy Pajdak i Jerzym Śmiechowskim niektórych doprowadzi do łez, a innych do zawału serca. Niektóre sceny ze stalinowskiego więzienia są tak okrutne, że ciężko się je czyta. Niemniej na pewno warto poznać tę historię.

 • Padura

  Mega książka, wzruszyła mnie do łez. Bardzo zalecam

 • Fuksja

  Mistrzowsko napisana historia miłości, która chwyta za gardło i serce. Jeszcze się do tej pory nie spotkałam z tak dosadnym opisem okrutnych warunków stalinowskiego więzienia. Historia wydawałoby się kompletnie nie z tej ziemi, a zdarzyła się w Polsce, wcale nie tak dawno temu, wyjątkowym ludziom... Warto przeczytać.

 • Zbigniew

  Książka ebook opowiada jedną z najładniejszych historii miłosnych jakie kiedykolwiek czytałem. W dodatku jest prawdziwa. Znajdziemy w niej też interesujące zdjęcia bohaterów i ich bliskich. Nie powiem że byłaby to prosta lektura, lecz na pewno warto po nią sięgnąć, ponieważ są w niej prawdziwe wartości. Szczerze rekomenduje.

 • Giga

  Więźniowie polityczni jeszcze przez dużo lat po ,,wyzwoleniu Polski” ginęli z rąk rosyjskich oprawców. Niby wojna się skończyła a stale trwała… Pomimo wszechobecnego okrucieństwa, w murach mokotowskiego więzienia pomiędzy dwójką ludzi, którzy nigdy wcześniej się nie widzieli zrodziła się miłość. To niesamowita historia, która poruszy nawet najtwardsze serce. Bardzo polecam.

 • Anonim

  Serdecznie polecam! Warto przeczytać:)

 • Mariola Szczepkowska

  Niesamowicie poruszająca opowieść, chociaż bardzo niełatwa i wzruszająca, lecz takie wówczas były czasy. Wiesława Pajdak i Jerzy Śmiechowski zakochali się w sobie we więzieniu. Książka ebook jest głównie przepełniona listami, jakie do siebie pisali. Są to słowa prawdziwe, które płyną łatwo z ich serc. Dużo elementów również pozostawia popis dla naszej wyobraźni, ponieważ nie są do końca przedstawione ani ocenione przez autorki. Cudowny moment w tej książce pdf to sam ślub bohaterów - wtedy pierwszy raz spotkali się bez krat. Podczas czytania pojawia się dużo emocji, dużo przemyśleń. Ta pozycja skłania też do mocnej refleksji na temat samej miłości. Są to piękne, lecz również mądre słowa z którymi warto się zapoznać.

 • monja

  Historia, której nie znałam. Jak zawsze u Kuźniak (autorka Papuszy i Stryjeńskiej) minimum słów, a maksimum emocji. Niewielka książeczka, lecz bardzo poruszająca. Miłość, która rodzi się w stalinowskim więzieniu. Brak normalnego kontaktu pomiędzy kochankami. Historia, polityka i zwykłe ludzkie życie. Nie można zapominać o takich historiach. Na pewno przekażę książkę mojej mamie i babci. Myślę, że im też stanie się bliska.

 • Marta

  Wspaniała. Poruszająca. Mądra. Idealnie napisana.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!