Kresy - biografia krainy, której nie ma okładka

Średnia Ocena:


Kresy - biografia krainy, której nie ma

Monografia Kate Brown to opowiadanie o kresach, ludziach różnorakich kultur i języków, ich krętych losach, a jednocześnie opowiadanie o nagłych zwrotach historii, które nieodwracalnie zmieniły oblicze opisanego pogranicza. Przez stronice książki przetacza się korowód barwnych postaci: chłopów pielgrzymujących do pięknych źródeł, rozśpiewanych chasydów i medytujących protestantów,... snują się krajobrazy, wioski i miasta. Tu, na kresach, dzieją się cuda, a moce magiczne są wszechobecne. Całe życie na wskroś przesiąknięte jest świętością i metafizyką.

Szczegóły
Tytuł Kresy - biografia krainy, której nie ma
Autor: Brown Kate
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Kresy - biografia krainy, której nie ma w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Kresy - biografia krainy, której nie ma PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • jacek.subocz

    Książka ebook dla tych, którzy chcą pogłębić własną wiedzę o Kresowiakach skazanych na pobyt w Rosji Sowieckiej. Pokorę wzbudza fakt, że tematem zajął się obcokrajowiec.

  • Ekspert Empiku

    Wspomnienie krainy bezpowrotnie utraconej, ze szczegółową autopsją i podaniem przyczyny jej zgonu. Kresy padły ofiarą bestialskiego mordu, a oprawców było kilku. Nakreśliwszy nieco sielankowy, przesycony unikalnym klimatem obraz zgodnie współistniejącego tygla narodowościowego, rozbudziwszy nostalgię za tym pełnym pogody ducha światem, autorka wprowadza na scenę państwa roszczące sobie prawa do tych ziem i pokazuje, jak ich polityka zaczyna wprowadzać na Kresach podziały na "my" i "oni", jak konsekwentnie z ich obszarów usuwane są poszczególne nacje, pozostawiając nieliczne ślady dawnego współistnienia. Sylwia Kasperczuk, empik Lublin