Czytaj więcej:
Kręgi albo kolejność zdarzeń okładka

Średnia Ocena:Kręgi albo kolejność zdarzeń

W trakcie wakacyjnej wędrówki po górach młody nauczyciel Marcin staje się świadkiem irracjonalnych ludzkich zachowań. Nie przypuszcza, że stoi na początku drogi, która zawiedzie go w rejony odległe od codzienności. Krótko przedtem atrakcyjna dziewczyna zabroniła mu wstępu do własnego życia. Rozczarowany miastem, z jego prawami asfaltowej i uczuciowej dżungli, postanawia wyruszyć tam, gdzie inni się nie odważą. Zabijany Krochmalne to prowincja prowincji, zarazem jednak miejsce, którego mieszkańcy – nawet ci nieznani z imienia i nazwiska – budzą zaciekawienie. Tutaj krzyżują się drogi Genowefy – dziewczyny o urodzie greckiej płaczki, Zenobiusza – matematyka, który usiłuje opracować uniwersalną teorię wypadków drogowych, Biegacza uciekającego przed wspomnieniami albo goniącego zanikający miraż, czy Starego Gospodarza – człowieka otoczonego niechęcią współmieszkańców i... przyboczną gwardią kotów. Kuba, chłopczyk o włosach i oczach nieokreślonej barwy, jest ulubionym uczniem polonisty. Dziecięca wrażliwość otwiera oczy nauczyciela, który zaczyna dostrzegać zjawiska niewytłumaczalne i niepokojące. Właścicielka Starej Stadniny fascynuje Marcina, lecz jej uroda go onieśmiela... Aurelia znika, by po dłuższej nieobecności powrócić w towarzystwie miedziano licej dziewczynki o imieniu Nuttah. Marcin nie wie, że o wdzięki Aurelii zabiega Versace, facet kompletujący własną garderobę w nowojorskiej Piątej Alei. Oto doskonały kandydat na miłość Anety, obdarzonej nieprzeciętną urodą i ambicją dyrektorki szkoły, w której polonista kiedyś pracował. Rafał jest z wykształcenia filozofem, z zamiłowania kajakarzem rzecznym, a z zawodu dziennikarzem. To na płaszczyźnie literackich fascynacji poznali się kiedyś z Marcinem. Reporter publikuje własne opowiadania, natomiast prozatorskie wprawki polonisty zaczynają przenikać do rzeczywistości. Dzięki sąsiedztwu Szpitala Położniczego i Teatru Dużego, w którym odbywa się sylwestrowy bal, przyjaciele spotykają się ponownie. Listy Marcina zaczynają niepokoić dziennikarza. Postanawia wybrać się do Zabijan. Któregoś poranka o świcie, piątka bohaterów udaje się na Białe Bagna – miejsce przeklęte, jak mówią miejscowi, lecz wydaje się, że właśnie tam pulsuje jądro tajemnicy. Po tym, co przyjdzie im ujrzeć i przeżyć, ich obraz świata zmieni się na zawsze.

Szczegóły
Tytuł Kręgi albo kolejność zdarzeń
Autor: Homa Jan Antoni
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sol
Rok wydania: 2010

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kręgi albo kolejność zdarzeń pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kręgi albo kolejność zdarzeń Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kręgi albo kolejność zdarzeń PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Isadora

    Książka ebook Jana Antoniego Homy jest doskonałym przykładem takiej prozy - mądrej, wartościowej, poruszającej, odważnej.Choć zanurzona w codzienności, odkrywa przed nami jej inny wymiar z rozmachem łącząc monotonię z metafizycznymi doznaniami a także filozoficzno - etycznymi rozważaniami na temat fundamentalnych zagadnień i sekretów ludzkiego istnienia a także porządku wszechświata.Polonista Marcin obejmuje nauczycielską posadę w niewielkiej, zagubionej gdzieś na bezdrożach mieścinie o dziwnie niepokojącej nazwie Zabijany Krochmalne. Z początku traktuje własny pobyt tam jako dobrowolne zesłanie, ucieczkę od źle ulokowanego i nieodwzajemnionego uczucia, jednak po pewnym okresie daje się oczarować temu wyjątkowemu pod każdym wobec miejscu.W Zabijanach Krochmalnych krzyżują się drogi całej galerii barwnych postaci przyniesionych prądem dziwacznych zbiegów okoliczności. Okazuje się, że ich przypadkowe wydawałoby się spotkania są częścią jakiegoś większego planu, wynikiem ukrytych związków łączących ws

  • ElkaR

    Po książkę sięgnęłam, gdy usłyszałam jej element w radiu. Muszę przyznać, że dawno już nie czytałam książki z taką przyjemnością. Plejada barwnych postaci, mieszkających na końcu świata, realizujących marzenia i współgrających jak trybiki w żywej maszynie. Książka ebook szczególna, pełna tajemnic, skłaniająca do przemyśleń, napisana z lekkością i szacunkiem do czytelnika. Zalecam wszystkim, którzy lubią niebanalną literaturę! A teraz poszukam pierwszej książki Homy. Czytałam dobre recenzje o "Altowi

  • aleksandra Smukowska

    Co jak co, lecz klimat to Jan Antoni Homa potrafi stworzyć. Świat bohaterów powieści, co jakiś czas odrealnia się, powtarza. Jego proza jest dziwna, zaskakująca, chwilami wręcz niepokojąca. Pełna filozoficznych pytań. takich jak: kim pragniesz się stać? "Gdy zostaniesz planetą grozi ci odkrycie, a to pociąga za soba niepokój. Nawet gdybyś chciał być tajemnicą, znajdą sie tacy, którzy zechcą cię wyjaśnić." Twórca ma również swoją wizję świata, nie zdradzę jaką, by nie psuć nikomu przyjemności czytania.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!