Czytaj więcej:
Koronny nr 1. Pseudonim Masa okładka

Średnia Ocena:Koronny nr 1. Pseudonim Masa

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych. To nieprawda, że świadkowie koronni są skruszonymi przestępcami. Nie żałują własnych ofiar. Zostali świadkami, bo to się opłacało. Chociaż nagrzeszyli, odpuszczono im winy. Zyskali bezkarność, a niektórzy zachowali fortuny, które wcześniej zdobyli nielegalnie. Ta książka ebook opowiada o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w potyczce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim Masa. Dziś celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury.

Szczegóły
Tytuł Koronny nr 1. Pseudonim Masa
Autor: Latkowski Sylwester, Pytlakowski Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Koronny nr 1. Pseudonim Masa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Koronny nr 1. Pseudonim Masa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Koronny nr 1. Pseudonim Masa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Bardzo niezła książka ebook ,która prezentuje słabość i uległość wymiaru sprawiedliwości .Pan celebryta w kominiarce i jego sto twarzy !!!

 • Magdalena Zeist

  Widać, że autorzy poświęcili tej pozycji dużo czasu i wysiłku. W efekcie mamy książkę naprawdę nieźle i ciekawie napisaną. Poza wersją Masy możemy poznać też historię z perspektywy jego byłych kolegów. Czy organa ścigania szli na rękę świadkom koronnym? Czy "koronę" można stracić? Jeśli tak, to co trzeba zrobić aby została zabrana? Czy są osoby, które dobrowolnie zrzekły się statusu świadka koronnego? Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać "koronę"? Jak wygląda życie świadka koronnego? Jakie posiada przywileje? Na jak wiele świadek koronny może sobie pozwolić, gdy dla prokuratorów jest na wagę złota? Tego wszystkiego i dużo więcej dowiecie się z tej książki. Jaka jest prawda z pewnością nigdy się nie dowiemy, jednak bez wątpienia warto przeczytać tę pozycję. W szczególności zalecam ją osobom, które interesują się tą tematyką. Warto poznać historie z różnorakich perspektyw.

 • Anonim

  Żenada. Strata czasu i pieniędzy.

 • ostry1985

  Panowie autorzy zarówno jak i gangsterzy piszą cały czas o tym samym zmieniając pojedyncze słowa. Umniejszają albo koloryzują. Żenada

 • Anonim

  Jarosław Sokołowski ps. Masa to były polski  przestępca, były członek  gangu pruszkowskiego. Obecnie znany  jest w Polsce jako najsławniejszy świadek koronny. Pełni tę funkcję od 2000 roku. Jest to  następna książka ebook poruszająca wątek mafii  w Polsce. Tym razem mamy  okazje od kuchni poznać rolę świadka koronnego. W wywiadzie z Piotrem Pytlakowskim i Sylwestrem Latkowskim Masa pokazuję całą prawdę o przestępcach, którzy zdecydowali się pełnić tę rolę w procesach karnych. Sokołowski walczy z mitem skruszonego gangstera. Przestępcy  wybierają status świadka koronnego, jako mniejsze zło. Jarosław Sokołowski  w mojej ocenie nie jest wiarygodnym rozmówcą. Wielokrotnie zmieniał własną wersję zdarzeń próbując obciążyć swoich  kolegów. To  obecnie jeden  z najbardziej  znanych  gangsterów- celebrytów. Dało się odczuć, że nie żałuje własnych grzechów. Szczerze opowiada o własnej roli w gangu  pruszkowskim. W książce pdf mamy  okazje poznać historię kilku  innych  bandytów powiązanych  z Masą. Kilkukrotnie zaproszeni  goście sugerują, że eks gangster konfabuluje. Dzięki  autorom mamy okazje poznać pełną historię najsłynniejszej  w Polsce grupy  przestępczej. Sylwester Latkowski i  Piotr Pytlakowski  odwalili  kawał  dobrej roboty. Dzięki  ich  rzetelnej  pracy książkę czyta się przyjemnie. Poza wątkami związanymi z przeszłością gangu  pruszkowskiego  mamy  okazje zapoznać się z relacją zaproszonych  gości. Są to  eks koledzy  masy a także eksperci  z zakresu prawa i  kryminalistyki. Dzięki  autorom krok po kroku  poznajmy  rolę świadka koronnego w procesie. Dowiadujemy się jakie warunki  musi spełnić bandyta aby  uzyskać ten status. Autorzy  obnażają też działania polityków i funkcjonariuszy  policji, którzy ułatwiają życie koronnym. Przestępcy nierzadko wchodzą w intratne układy  z prokuraturą, żeby  mieć szansę na nowy  początek. Zaskoczyło mnie ile przywilejów ma świadek koronny. Przykładowo Masa mógł  zatrzymać cały zgromadzony majątek  uzyskany  dzięki działalności  przestępczej. Państwo zdecydowanie dba o  własnych świadków koronnych i nie pozwoli, aby włos z głowy im spadł. Mnie najbardziej  zaciekawiła rozmowa z Leszkiem Kardaszyńskim, emerytowanym policjantem,  wieloletnim funkcjonariuszem Biura do  Potyczki z Przestępczością zorganizowaną  i CBŚ, byłym szefem Zarządu Ochrony Świadków Koronnych. Facet sugeruje, że Polska potrzebuje zmian w niemal regulujących ten status procesowy. Dzięki relacji Masy książka ebook traci na wiarygodności. Mimo wszystko  stanowi interesujące źródło wiedzy na temat gangu  pruszkowskiego. Zalecam tę pozycję wszystkim  z was, których interesuje tematyka zorganizowanych grup  przestępczych.

 • anonim m

  Tego się nie da czytać. Panowie Pytlakowski i Latkowski, książka ebook jest mega słaba.

 • Anonim

  Książka ebook tragedia! Autorzy pisali ją prawdopodobnie na siłę, posiłkując się super autorytetami. Gratulacje ;)

 • Anonim

  Nie wiem czy to ostatnie podmuchy Pytlakowskiego. Czy chcę na emeryturę odłożyć? Ponieważ cały czas tego masę wałkuję jakby chciał się zemścić, że z nim książki nie napisał. Słabe

 • Brooke Candy

  nowosci nie ma. bzdurna rozmowa z pseudo gangusem. Chińczyka -króla narkobiznesu lepiej się czyta i cel jest ten sam. a ksiazka lepsza

 • racinka

  Bardzo dobrze, Masa to cwaniak ktory mimo tego ze byl bandziorem, stale chce byc krolem. Do wiezienia!

 • chamsin

  Może wreszcie Latkowski pokaże prawdę o Masie, co za kraj, gdzie przestępca jest celebrytą, ech.

 • Dojczka

  A ja czytam wszystkie spisane przez P. Pytlakowskiego książki. Z różnorakich wydawnictw zresztą. Uważam, że mężczyzna wie o czym pisze.

 • 3cmaj

  No cóż wydawca majątku na tej pozycji nie zbije. Kryminalista to kryminalista. Latkowski stać cię prawdopodobnie na więcej.

 • opinio

  OSTATNIO BANDZIOR STAŁ SIĘ MORALNYM AUTORYTETEM. CO ZA UPODOBANIE ZASIĘGAĆ U NIEGO OPINII , PISAĆ Z UDZIAŁEM GANSTERA KSIĄŻKI I DAĆ MU ZAROBIĆ I SAMEMU ZARABIAĆ NA TEJ BANDYCKIEJ KARIERZE. MNIE TO BRZYDZI. ON JEST TAK MORALNIE WIARYGODNY JAK AL CAPONE.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!