Czytaj więcej:
Komisarz Maciejewski. Tom 7. Kwestja krwi okładka

Średnia Ocena:Komisarz Maciejewski. Tom 7. Kwestja krwi

Miłość, zdrada i zemsta – czyli pierwsze śledztwo aspiranta Maciejewskiego! Główna akcja "Kwestji krwi" toczy się w 1926 r. Poznajemy początki kariery Maciejewskiego w policji, kiedy trafia on po przerwanych studiach do prowincjonalnego Zamościa. Równocześnie – ponieważ narracja jest dwutorowa – obserwujemy perypetie bohatera po II wojnie, za czasów stalinowskich, gdy jest trenerem boksu i znów pracuje w Zamościu. I przypadkiem pakuje się w poważne problemy z Milicją Obywatelską. 1926, czas po zamachu majowym, aspirant Zyga pełni służbę tajniaka w Zamościu, gdzie czuje się przygnębiony i rozczarowany szarą codziennością miasteczka. Od miesięcy systematycznie zagląda do kieliszka. Pewnego dnia, w wolną od pracy sobotę, otrzymuje pilne polecenie: ma zbadać zaginięcie pewnej nastolatki, pochodzącej z ziemiańskiego rodu, uczennicy miejscowego gimnazjum. Sprawa jest trudna, ponieważ Zyga nie zna środowiska zaginionej i dopiero pozna atmosferę szkoły, pracujących w niej nauczycieli. A także notariusza, który podejrzewa, że kobieta nie żyje. Śledztwo robi się bardzo skomplikowane, a przy okazji zdarzą się rzeczy niebezpieczne – Maciejewski nawiązuje kontakty z zamojskim półświatkiem... Dla fanów Wrońskiego jego siódmy kryminał to istna gratka, niespodzianka i piękna rozrywka.Dla kryminałożerców – gęsty, mroczny kryminał, z suspensem i fragmentami romansu. Uwaga! Wyjaśniamy: pisownia tytułu "Kwestja krwi" wiąże się z dawną ortografią, przed jej reformą w latach 30. XX wieku. "Nagroda Kryminalnej Piły dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej roku 2013 za "Pogrom w przyszły wtorek". Za ten sam tytuł dublet nagrody Dużego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej zdaniem Jury i czytelników. Tak wyglądał początek roku 2014 dla Marcina Wrońskiego".Leszek Koźmiński "Finezja języka, żart słowny, mieszanina bogatej wiedzy historycznej z pomysłem na niebanalną intrygę, miasto i rozmaite miejsca opisywane tak, że sprawiają wrażenie żywych a także charakterystyczne sarkastyczne poczucie humoru nieustanny się znakami firmowymi Wrońskiego, które urzekły także i mnie".Paulina Stoparek "Wroński pisze wartko, soczystym językiem. Kryminalne intrygi podlane są smakowitym, gęstym historycznym sosem. Sprawia, że czytelnik z wypiekami na twarzy zagłębia się w misternie splecioną intrygę i wędruje przez lubelskie zakamarki. Teraz trzeba czekać na następny tom, by dowiedzieć się, co Zyga Maciejewski będzie robił w powojennym Lublinie".Beata Zatońska "Wroński buduje ciekawe, precyzyjne intrygi, pewną ręką panując zarówno ponad wątkiem głównym, jak i pobocznymi. Stworzył barwną, niebanalną postać głównego bohatera i wyraziste sylwetki postaci drugoplanowych".Robert Ostaszewski

Szczegóły
Tytuł Komisarz Maciejewski. Tom 7. Kwestja krwi
Autor: Wroński Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Komisarz Maciejewski. Tom 7. Kwestja krwi pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Komisarz Maciejewski. Tom 7. Kwestja krwi Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Komisarz Maciejewski. Tom 7. Kwestja krwi PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Olaczok

  Następna niezła pozycja w stylu Wrońskiego. Warte przeczytania

 • Sylwana

  Co mogę napisać. Rewelacyjna. Zalecam

 • Paweł Mieńko

  Zalecam każdemu kto lubi kryminały do tego cała seria jest super.

 • t.pilichiewicz

  Chociaż Maciejewski wyjeżdża z Lublina i akcja serii chyba przeniesie się teraz do Zamościa, to Wroński jest znów u siebie. Po nieco słabym "Haiti" znów losy się w książce pdf wiele. Ciekawie zarysowane postaci, dosadny i kwiecisty mowa i fenomenalne trzypiętrowe zakończenie. Polecam!

 • vald

  Książkę polecił mi dziadek, więc nie wypadało nie przeczytać. Z lekkim wstydem przyznaję się do tego, że z panem Marcinem Wrońskim nie miałem do tej pory przyjemności się spotkać... A szkoda, ponieważ "Kwestja krwi" to książka ebook bardzo ciekawa, inteligentna, przemyślana. Chętnie sięgnę po inne pozycje tego autora.

 • safaye

  Mądry kryminał, bez zbytniego rozwodzenia się ponad pięknem krajobrazu miasta i bez długaśnych opisów, które zniechęcają do dalszego czytania takich czytelników jak ja, czyli nieczęsto sięgających po powieści kryminalne. Naprawdę gęsta atmosfera, skondensowane śledztwo i mistrzowska uczta pisarskiego stylu!

 • Shefunciu

  Opowieść "Kwestja krwi" zrobiła na mnie ogromne wrażenie i dynamicznie nieustanna się jedną z moich ulubionych książek. To idealnie napisany, mroczny, mocny, zawiły kryminał, któremu nie oprze się nawet najbardziej wymagający czytelnik. No i znów ogromne brawa za kreacje bohaterów. Zalecam wszystkim gorąco.

 • Katarzyna

  Tym razem twórca funduje nam romans kryminalny. Spraw z pogranicza prawa, kryminalnych jest wiele mniej niż w poprzednich książkach. Ich miejsce zajmuje delikatny wątek romansowy. Jednak bez obaw. Wroński nie poszedł w ckliwe romansidło. Jakość wątku kryminalnego, prowadzonego dochodzenia nie jest ani odrobinę gorsza niż we wcześniejszych książkach. Jeżeli dodamy do tego tak charakterystyczne dla Wrońskiego poczucie humoru i idealnie odmalowaną galerię wyjątkowo interesujących bohaterów, to mamy opowieść kryminalno-obyczajowo-historyczno-romansową najwyższych lotów. Kwestja krwi to idealna lektura, a Marcin Wroński stale trzyma wyjątkowo wysoki poziom.

 • Bellgard

  Kwestja Krwi to jedna z lepszych ebooków na polskim rynku wydawniczym. Dzięki takim osobistościom, jak Wroński nie dziwi mnie fakt, że polskie kryminały zyskują coraz szersze grono fanów. Kwestja krwi - to fenomenalna oprawa, to klimat, którego nie znajdziecie nigdzie indziej, to śledztwo Maciejewskiego, które pewnie zakończy się sukcesem, lecz zakończenia nie zdradzę, lecz gwarantuję, że będzie zaskakująco.

 • Bittingess

  Kwestja krwi choć jest kolejnym tomem serii, nie wymaga znajomości poprzednich części. Wroński tym razem zabiera nas do Zamościa - pięknego miasta, gdzie miejsce mają szemrane interesy. Akcja powieści toczy się na trzech różnorakich płaszczyznach. Wroński zgrabnie manewruje, by wciągnąć czytelnika w szkolne ławy, gdzie toczy się śledztwo i zamojskie, brudne uliczki. Atmosfera jest ciężka i gęsta. Polecam!

 • CuCkorr

  Marcin Wroński jak zwykle trzyma poziom i stawia na jakość a nie na ilość. Kwestię Krwi czyta się bardzo dobrze, doskonale skomponowana fabuła powoduje, że trudno odłożyć książkę na półkę w trakcie czytania. Fajne akcje, bohaterowie doskonale rozpisani i zagadka której nie da się odgadnąć a przedwojenna - niesamowita i zagadkowa sceneria powodują, że to najlepszy kryminał tego roku. Polecam!!!

 • Moonniikka

  Marcin Wroński jest zdecydowanie moim mistrzem jeśli chodzi o kryminały retro, mają one własny niepowtarzalny klimat, który jeszcze bardziej przyciąga jeśli miejscem akcji jest Zamość. Co jeszcze w tej książce pdf przyciąga? Według mnie idealna fabuła, postaci, przekonująco oddany obraz ówczesnych realiów obyczajowych.

 • Jukarik

  W mojej opinii jest opowieść bardzo udana, podobnie zresztą jak poprzednie tego autora. Prócz ciekawej fabuły i idealnie poprowadzonego wątku kryminalnego znajdziemy w tej powieści perfekcyjnie odwzorowany klimat dawnego Zamościa wraz z bogato odzwierciedlonymi stosunkami społecznymi. Idealnie się czytało, lektura dostarcza mnóstwa przyjemności, a finał zupełnie nieoczekiwany.

 • Basicedon

  Czytałem poprzednie książki z cyklu o komisarzu Maciejewskim, i muszę z zadowoleniem przyznać, że ten twórca nie tylko nie obniża poziomu własnych powieści, lecz wręcz z każdą kolejną jest jeszcze lepszy. Idealny kryminał utrzymany w klimacie retro, z mistrzowsko odmalowaną panoramą Zamościa.

 • markietanka

  Marcin Wroński idealnie odtworzył w własnej powieści klimat dawnej Polski, tło społeczne a także stosunki międzyludzkie. Barwnie odmalował Zamość, z jego uliczkami i niewielkimi knajpkami i barami. Nie zabrakło tutaj sutenerów i panienek do towarzystwa :) Książka ebook ma własny niepowtarzalny klimat, który podsyca spokojne tempo akcji. Fabuła rozwija się stopniowo, tempo akcji narasta, lecz bez szaleństwa, a i tak opowieść jest interesująca i intrygująca. Wątek młodej, zaginionej kobiety pokazano przez pryzmat różnic klasowych społeczeństwa Polski międzywojennej, sposobu życia ludzi i obyczajów. Nie brakuje tutaj pikantnych scen z udziałem Maciejewskiego i siostry zaginionej dziewczyny. Władza władzy nierówna, pokazano to z całą mocą - obrazowo i dosadnie. Dużo rzeczy ma na to wpływ, a na wiele, nie ma wpływu nasz komisarz. Marcin Wroński bardzo wyraźnie zarysował postać komisarza Maciejewskiego, inteligentnego i wykształconego człowieka, policjanta, a równocześnie boksera i trenera młodych zawodników. Zyga jest człowiekiem z zasadami, który nie wchodzi w układy i stara się nieźle wykonać własną pracę, czasem wbrew woli przełożonych. "Kwestja winy" to idealnie napisany i dopracowany kryminał o specyficznym klimacie dawnej Polski. Wroński nie odpuszcza i każdy następny tom perypetii Maciejewskiego jest lepszy niż poprzedni ( a może tylko mnie się tak wydaje? :) ) "Kwestja winy" to była idealna książka ebook na weekend - przeczytałam z dużą przyjemnością - polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!