Czytaj więcej:
Komentarz żydowski do Nowego Testamentu okładka

Średnia Ocena:Komentarz żydowski do Nowego Testamentu

Komentarz żydowski do Nowego Testamentu wychodzi naprzeciw postulatom współpracy w dziedzinie dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i stanowi praktyczne urzeczywistnienie zaleceń II Soboru Watykańskiego (Nostra aetate), który potwierdza obustronne korzyści z poznawania tradycji religijnej wyznawców judaizmu i chrześcijan. Świeży Testament jest w nim rozumiany i przedstawiony z perspektywy żydowskiej i chrześcijańskiej zarazem, bo to dzieło wydobywa i szanuje to, co dla obu religii jest wspólne i zbieżne. Książka ebook składa się z obszernego, ogólnego wprowadzenia w żydowską perspektywę Nowego Testamentu a także z dwóch części głównych. Pierwsza z nich to przekład greckiego tekstu Nowego Testamentu, dający wyraz wiedzy i wrażliwości żydowskiej ukształtowanej w judaizmie judaistycznym. Element druga to wnikliwy komentarz do tego tekstu, wyjaśniający trudniejsze miejsca i kwestie w świetle żydowskiej wiary, obyczajowości, obrzędowości i wielu innych czynników składających się na bogatą tradycję żydowską. Takie podejście do Nowego Testamentu jest nie tylko uprawnione, lecz wręcz konieczne, ponieważ Jezus Chrystus stanowił spełnienie zapowiedzi Starego Testamentu, jako człowiek przynależał w pełni do świata żydowskiego, zaś Jego orędzie zostało wyrażone w kategoriach religijnych, kulturowych, społecznych i językowych ówczesnego judaizmu, bez rozumienia których niepodobna dotrzeć do głębi istoty Dobrej Nowiny. Niniejszy komentarz pozwala poznać i dowartościować to bogactwo, a także wykorzystać je dla skuteczniejszego wyrażania wiary w Jezusa dzisiaj. Dodatkowym, znaczącym atutem Komentarza żydowskiego jest fakt, iż zawiera on także słowniki (imion, nazw, pojęć wraz z wymową) i mapy, a także opatrzony jest wyjątkowo pomocnymi indeksami.

Szczegóły
Tytuł Komentarz żydowski do Nowego Testamentu
Autor: Stern David
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna wydawnicza Vocatio
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Komentarz żydowski do Nowego Testamentu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Komentarz żydowski do Nowego Testamentu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Komentarz żydowski do Nowego Testamentu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ryszard

  To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce poznać Pismo Święte (Nowy Testament) w kontekście kultury, tradycji i historii narodu żydowskiego. Idealna lektura. Jeśli szukasz potwierdzenia własnej wiary, dowodów na istnienie Boga, to raczej nie jest to lektura dla Ciebie. Komu wystarcza współczesne (lub uwspółcześnione) tłumaczenie Biblii, niech też nie traci czasu na lekturę. Ta książka ebook i inne z tej serii jest przeznaczona dla czytelników, którym radość sprawia zgłębianie kontekstu historyczno-kulturowego Biblii. Oczywiście też dla niewierzących, którzy zajmują się Biblią naukowo. Zalecam też z tej serii "Synopsę czterech Ewangelii" a także "Encyklopedię Bibilijną". Jakoś internetowe źródła nie były dla mnie wystarczające (i nie zawsze wygodne w użyciu).

 • Piotr Dudzinski

  To jest prawdziwa perła. Gdy czytam ten komentarz mam wrażenie, jakbym trzymał w ręku klucz do Biblii. Zalecam wszystkim! ;)

 • Meloman

  Księga dla dociekliwych. Napisana przez żyda, który wierzy w Jezusa Chrystusa lecz nie przestaje być żydem. Przedstawia sposób pojmowania Chrystusa przez osobę znającą mowa hebrajski a także tradycje żydowskie.Uwagi bezcenne- nie do odnalezienia w polskim przekładzie NT tzw. "Tysiąclatce".

 • Małgorzata Comi

  Super pozycja dla każdego kto pogłębiając wiarę wczytuje się w Słowo Boże. Oryginalne słownictwo, wyjaśnienia warunków geograficznych i kulturalnych. Przybliżenie kultury żydowskiej. Okazuje się że bogaty może dostąpić Królestwa Niebieskiego ponieważ ucho igielne to nie dziurka w dratwie lecz wąska brama przez które wielbłąd może przejść - rozsiodłany i nie za gruby....Zdecydowanie polecam!!

 • Anonim

  Niesamowity komentarz , czytałem już protestanckie komentarze lecz ten jest bardzo dokładny i o dużo bardziej oparty na źródłach prorockich niż wszystkie protestanckie o katolickich nie wspomnę . Głębia przemyśleń w powiązaniu z żydowskim myśleniem powala na kolana. Nie ma tu dużo filozofii greckiej lecz za to jest dużo o tym jak wcielać w życie porady Jezusa i jak być jego uczniem a nie jedynie wyznawcą.Polecam

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!