Czytaj więcej:
Kod Lucyfera okładka

Średnia Ocena:Kod Lucyfera

Profesor Thomas Lourds, słynny czytelnikom z powieści Kod Atlantydy, znawca starożytnych językówi wykładowca lingwistyki na Uniwersytecie Harwardzkim, zostaje zaproszony do Stambułu przez przyjaciółkę profesor Olympię Adnan. Ma wygłosić cykl wykładów na tamtejszym uniwersytecie.Na lotnisku zaczepia go młoda i cudowna rudowłosa kobieta, podająca się za wielbicielkę jego książek. Prosi profesora o autograf. Wrażliwy na kobiece wdzięki Lourds oferuje jej, że oprowadzi ją po mieście. Gdy chce wsiąść do czekającej na niego limuzyny, dziewczyna uprowadza go.Po pełnej tragicznych zwrotów jeździe, Lourds trafia do podziemi, gdzie zagadkowy facet prezentuje mu zaszyfrowaną książkę. Okazuje się, że Lourds jest jedynym człowiekiem, który potrafi rozszyfrować zapis znajdujący się na ukrywanym przez wieki, prastarym zwoju. Twórca zapisu podajew nim sposób na ratowanie świata, ponad którym chce zapanować Lucyfer. Dotychczas zwój ten chroniony był przez tajne bractwo, które poprzysięgło, że zachowa w tajemnicy miejsce jego ukrycia.Lourds stopniowo poznaje prawdę. Okazuje się, że brat Olympii, Joachim, należy do bractwa opiekującego się zwojem. Bo nadchodzą niebezpieczne czasy i zwoju szukają konkurencyjne grupy, mnisi chcą posłużyć się zwojem, żeby ratować świat przed zagładą. Nie potrafią go jednak odnaleźć, ani odczytać.Członkowie bractwa ratują Lourdsa przed porywaczami i wyprowadzają z podziemi, a on dzięki swej ogromnej wiedzy kolejno odnajduje porady wiodące do miejsca, w którym ukryto zwój. Pomaga mu w tym rudowłosa kobieta, Cleena, która wcześniej go uprowadziła…Tymczasem w Arabii Saudyjskiej dochodzi do zamachu stanu, w którym ginie tamtejszy król a także jego starszy syn. Władzę przejmuje młodszy syn, który słynie z gwałtownego usposobienia i zawiści do szyitów, którzy kiedyś zabili jego matkę, a także z chęci uniezależnienia się od Amerykanów.Udaje się tam Elliott Webster, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych; rzekomo w misji pokojowej. Dowiadujemy się jednak, że to on stoi za zamachem. Chce doprowadzić do niepokojów na Środkowym Wschodzie, które staną się zarzewiem wojny globalnej, która zniszczy świat. Wiceprezydent jest bowiem wcieleniem Lucyfera. Webster także poszukuje zwoju, żeby nie dać się zniszczyć. Do tego niezbędny mu jest Lourds…

Szczegóły
Tytuł Kod Lucyfera
Autor: Brokaw Charles
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kod Lucyfera pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kod Lucyfera Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kod Lucyfera PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Xavier

    Uwielbiam takie książki, mistyczne, zagadkowe i trzymające w napięciu. Taki jest właśnie kod lucyfera. Zagadkowy zwój, chęć zawładnięcia światem, jakiś wątek miłosny. Wszystko wydaje tak nierealne lecz pozwala przenieść się na strony z tą niesamowitą historią. Poszukiwanie skarbów i niebezpieczeństwa jakie temu towarzyszyły zawsze mnie pociągały. Super książka.

  • Izula

    "Kod Lucyfera" to książka ebook dla znawców gatunku i czytelników, którzy potrafią odnaleźć się w wielowątkowych, chaotycznych powieściach, a przeskakiwanie w okresie i miejscach nie stanowi dla nich żadnego problemu. "Kod..." wciąga, jednak nie da się go przeczytać w jeden czy dwa dni. Żeby w pełni odkryć wartość tej książki i odnaleźć odpowiedź na wszystkie zapytania trzeba odkrywać ją zdanie po zdaniu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!