Czytaj więcej:
Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia okładka

Średnia Ocena:Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia

„Lumikki” po fińsku znaczy „Śnieżka”. Tak ma na imię kot, który zabiera nas w podróż po najciekawszych zakątkach krajów skandynawskich i Finlandii. Razem z kocim przewodnikiem wędrujemy przez zamierzchłe krainy wikingów, trolli i reniferów. Poznajemy majestatyczną przyrodę, skandynawską mitologię, oglądamy zamierzchłe stroje i zwiedzamy Laponię – mieszka tam nie tylko święty mikołaj! Dowiadujemy się, co najchętniej jedzą Szwedzi, dlaczego na Północy pije się tak wiele kawy i jak smakują cukierki o nazwie „zdechłe muchy”.Setki ciekawostek, historia i geografia, a do tego klimatyczne ilustracje sprawiają, że jest to książka, od której nie sposób się oderwać. Spokojnej podróży! W serii ukazały się także: „Kocie ścieżki. Japonia”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia
Autor: Jaworska Jolanta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kocie ścieżki. Skandynawia i Finlandia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Pasjonistka

    To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i muszę przyznać, że NIE OSTATNIE! Jakie to było cudowne <3. Po pierwsze — kot — no wiadomo. Nie mogłabym się oprzeć, gdybym nie sięgnęła. Po drugie — Skandynawia i Finlandia — uwielbiam! Jak to mawiam „Ci co wiedzą, to wiedzą” :D sięgam po literaturę związaną z nimi jak tylko mam okazję. I po trzecie! — Umówmy się. Czy ta okładka nie jest C-U-D-O-W-N-A?! Czego możemy się dowiedzieć z tej prześlicznej książki? Gdzie jest granica koło podbiegunowego? Czy na świecie są jeszcze Królowe i Królowie? Skąd pochodzą Muminki? Czy zorzę powinno się oglądać milcząc? Gdzie jeździ się na rowerze w zimie? Czy pierwszy poranny śpiew ptaków ma własną nazwę? Czym jest Noc Walpurgii? I wiele, wiele, wieeele więcej :) A wszystko to, przeplatane przepięknymi ilustracjami autorki! Ja jestem totalnie zakochana <3 Na końcu dostajemy słowniczek wybranych słówek duńskich, fińskich, szwedzkich i norweskich. P.S autorka wydała jeszcze tom Kocie ścieżki JAPONIA i totalnie ją kupię! ;) Dla kogo? Jeśli lubicie koty, ciekawostki i północ - to nie zastanawiajcie się ;). Dostaniecie 144 stron w twardej oprawie pięknej przygody z Lumikki (czyli Śnieżką) uroczym koteczkiem :).

  • aannaa_czyta

    Może ktoś z Was chciałby wybrać się dziś razem ze mną w niezwykłą podróż po najciekawszych zakątkach krajów skandynawskich i Finlandii. Naszym przewodnikiem będzie kotka Lumikki (co po fińsku znaczy Śnieżka), która oczywiście zna wszystkie miejsca warte zobaczenia. Opowie nam o skandynawskiej przyrodzie, o tym, kto prócz świętego Mikołaja zamieszkuje Laponię, a także o tym co najchętniej jedzą Szwedzi. Nie zabraknie tutaj historii czy odniesienia do przodów, którymi byli wikingowie, spotkań z trollami zamieszkującymi górskie tereny, czy kulinarnych upodobań tradycyjnej północnej kuchni w której królują śledzie. Oczywiście wszystkie info okraszone są pięknymi ilustracjami rysowanymi tuszem i kolorowanymi akwarelą. Jestem zakochana w tych wyjątkowo delikatnych i idealnie dopełniających treści obrazkach. A twarda oprawa książki powoduje, że ta będzie idealnym pomysłem na prezent, zarówno dla dzieci lubiących podróże jak i dla tych, którzy na tradycyjną wycieczkę do krajów skandynawskich czy do Finlandii nie mogą sobie pozwolić.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!