Czytaj więcej:
Kociarz okładka

Średnia Ocena:Kociarz

"Kociarz" został przeczytany na stronach "New Yorkera" rekordowe dwa miliony razy, stając się najpopularniejszą opowieścią zamieszczoną w tym prestiżowym magazynie. Opowieść dało początek zbiorowi, który uznano za najistotniejsze amerykańskie zdarzenie literackie roku. To prawdziwa proza XXI wieku, która w ciągu zaledwie jednej nocy została największym wiralowym fenomenem literackim w historii. To realizm magiczny w dobie mediów społecznościowych. To portret pokolenia w skondensowanej formie. "Kociarz" to dwanaście opowiadań składających się w panoramę naszych czasów. To opowieści o pożądaniu i wstręcie, seksie i samotności, zagubieniu i poczuciu winy w erze Instagrama, Tindera i #MeToo. To literatura minimalistyczna, choć – paradoksalnie – napisana z rozmachem. Właśnie dlatego nieustanna się najpopularniejszym wiralowym tekstem literackim XXI wieku i zdobyła dwa miliony czytelników w internecie. Teksty wywołują dużo emocji: fascynują i odstręczają, oburzają i podniecają, przerażają i zachwycają, nie pozostawiając miejsca na obojętność. "Przenikliwa i perfekcyjnie minimalistyczna".  The New York Times "Idealna do książkowych dyskusji przy winie".  Vogue "Magiczny realizm ociera się o pełną fantazję". The Independent Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Kociarz
Autor: Roupenian Kristen
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kociarz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kociarz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kociarz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Karolina Borys

    Nie zaprzeczę, że gdy zobaczyłam 16 stronnicową książeczkę, przysłaną mi przez wydawnictwo, zwątpiłam. Liczyłam na jakiś zestaw opowiadań, a nie jedynie jedno z nich. Do czytania podeszłam również z pewną rezerwą. Jedna już po paru zdaniach wiedziałam, że się myliłam – Kociarz to naprawdę świetne opowiadanie, spisane w bardzo dobrym stylu. Kociarz to zestaw opowiadań Kristen Roupenian, amerykańskiej autorki, a jednocześnie jedno z najchętniej czytanych opowiadań New Yorkera. Takich, jakich jeszcze nie czytaliście. Opowiadań tak współczesnych i prawdziwych, a jednocześnie dających pole do refleksji i dyskusji. W skład Kociarza wchodzi 12 opowiadań. Ja miałam przyjemność czytać to tytułowe – opowiadające historię Margot i nowo poznanego przez nią Alberta. Ich znajomość zapowiada się na typową romantyczną historię. Poznają się w kinie, gdzie pracuje Margot. Umawiają się raz, czy dwa. Napięcie pomiędzy nimi rośnie, wspomagane przez erotyczne smsy. Jednak ich emocje są pozorne i pełno w nich sprzeczności. Czują niepewność, podekscytowanie, napięcie, a ich relacje nimi pierwotnej prostoty są skomplikowane i sprzeczne. Roupenian w Kociarzu poruszyła również interesujący temat niesprawiedliwego traktowania dziewczyn we współczesnym świecie. Facet umawiający się z dziewczyną na jeden raz uznawany jest za Casanovę. Jednak kobieta, która nie jest zainteresowana dalszą znajomością z facetem, z którym spędziła noc, określana jest mianem dziwki. Czy to sprawiedliwe? Nie. Czemu dwie osoby robiące to samo, oceniane są inaczej tylko ze względu na to, że są innej płci? Opowieść o Margot i Albercie otwiera pole do dyskusji na temat relacji damsko-męskich, seksualności i oceniania. Oboje zachowują się tak jak sądzą, że oczekują od nich inni, mimo, że sami tego nie chcą. Margot i Albert zachowują się jak grzeczna dziewczynkę i romantyczny mężczyzna. Udają kogoś, kim nie są, grając rolę, jaką przypisał im współczesny świat. Kociarz to opowiadanie o nieudanej randce, która miała być udana i kiepskim seksie, na zakończenie. Kociarz to intrygujące, wciągające i porywające opowiadanie, opisujące brutalność współczesnego świata! A także wchodzenie w role i nakładanie masek, jakich oczekują od nas inni. To próba pokazania, że pod tą całą fałszywością i zakłamaniem jesteśmy my – prawdziwi ludzie z prawdziwymi emocjami.

  • KasiaKatarzyna

    Opowiadania Kristen Roupenian, jak przystało na krótką formę, stron liczą niewiele, lecz choć forma jest minimalistyczna, to z pewnością bardzo bogata w treści. Roupenian przygląda się z najbliższa relacjom damsko-męskim, pokazując na ich przykładzie, jak cienka jest granica pomiędzy pożądaniem a wstrętem. Amerykańska debiutantka, opisując skomplikowane związki bohaterów, odsłania przed nami cały wachlarz emocji. „Kociarz” to ponura, pesymistyczna i niepokojąca panorama naszych czasów, która wstrząsa a także zmusza do refleksji i zadania sobie pytania: czy naprawdę pragniemy żyć w świecie prymitywnych seksualnych pobudek, sadomasochistycznych relacji, braku szacunku w stosunku do siebie i innych, społecznego ostracyzmu a także wszechobecnego egoizmu? Polecam, ponieważ warto.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!