Czytaj więcej:
Kobiety, które zawładnęły Europą okładka

Średnia Ocena:Kobiety, które zawładnęły Europą

Dwanaście niezwykłych dziewczyn królowych mających wpływ na dzieje całych narodów i granice Europy od XVI wieku do współczesności! Wszystkie fascynujące i niepowtarzalne, a jednocześnie tak różne. Kim były, czym się wsławiły, jak sięgnęły po władzę i dlaczego nie potrafimy o nich zapomnieć? Ich krótkie albo długie życie to dni chwały na polu wojen, bitew sukcesyjnych, zawieranych sojuszy czy również czas wypełniony pałacowymi intrygami przeplatanymi szczęściem albo cierpieniem? Jean des Cars ukazuje dziewczyny postawione na czele państwa, żony monarchów albo regentki, które naznaczyły własne czasy, wykuwając przymierza, knując spiski, stawiając czoło potyczkom sukcesyjnym, wywołując wojny, poszukując pokoju albo pokój zawierając, oddziałując własnymi czynami, inteligencją albo normalnie osobistym urokiem: dziewczyny zamężne albo nie, obyczajowo skromne albo słynne z prawdziwych albo przypisywanych im miłosnych przygód, które znaczyły niekiedy więcej niż królowe z uwagi na rozległość albo zróżnicowanie terytoriów podległych ich Koronie. Przedstawia nowe, nierzadko zaskakujące fakty historyczne, szczegółowe obrazy dzieciństwa, prawdziwe oblicza władczyń, pełniących jednocześnie rolę matek, kochanek, żon, ich plusy i wady, a także dużo ciekawostek dotyczących mody, urody i strojów klasycznych dla danej epoki.

Szczegóły
Tytuł Kobiety, które zawładnęły Europą
Autor: Cars Jean Des
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kobiety, które zawładnęły Europą pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kobiety, które zawładnęły Europą Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kobiety, które zawładnęły Europą PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Dariusz Opeldus

  Idealnie napisana książka ebook przedstawiająca dziewczyny z historii Polski a także przebieg ich karier.

 • urrrsula

  Cudownie wydana książka ebook i w zasadzie tutaj wszystko pozytywne się kończy. Pod wobec redakcyjnym, a przede wszystkim stylistyczno-językowym książka ebook jest fatalna. Nie wiem czy to twórca czy tłumacz (lub nawet redaktor) plątał się w zawiłościach języka, lecz zadania tracą kompletnie własny szereg, własne znaczenie, zacierając jakąkolwiek treść. Twórca ponadto mija się z prawdą historyczną (a przynajmniej tak mi się wydaje), potwierdzoną przez liczniejsze grono autorów-badaczy-fanów. Ostatecznie książka ebook jedyne co będzie robić to cudownie wyglądać na półce, ponieważ drugi raz jej nie przeczytam.

 • Magdalena Szlosarek

  Wspaniałe historie potężnych kobiet, które nie chciały być tylko od rodzenia następców tronu ,ale także same mieć słowo w kluczowych kwestiach, co przysporzyło im zarówno zwolenników jak i wrogów. Książka ebook ukazująca siłę kobiet, wpływy, które wiedziały jak wykorzystać.

 • Violetta73

  Niezła ksiazka dajaca ogolny obraz przedstawionych wladczyn,pelna informacji historycznych jak rowniez pikantnych szczegolow.

 • Majadefi

  Bardzo interesująca książka ebook - właściwie jest to jedna z nielicznych pozycji, która zawiera życiorysy dziewczyn którym od zawsze chciałam się przyjrzeć. Książkę przeczytałam i uważam, że jest jedną z lepszych pozycji wydawniczych. Fajnie się czyta, nie nudzi, a wręcz przeciwnie - wciąga, jak niezły kryminał. Interesujące biografie (Katarzyna Medycejska, Elżbieta II, Katarzyna II, Maria Antonina i inne) dużo nieznanych faktów, dobre wydawnictwo = warto kupić.

 • mxf

  W własnej książce pdf "Kobiety, które zawładnęły Europą" Jean des Cars przedstawia sylwetki dwunastu kobiet, koronowanych głów Europy, które wbrew przeciwnościom losu osiągnęły więcej niż piastujące to stanowisko wcześniej mężczyźni. Nie wszystkie dziewczyny objawiają się jako szlachetne damy. Dużo z nich knuło spiski, toczyło wojny, walczyło o przetrwanie na różnorakie sposoby. Lecz wszystkie z nich odbiły własne piętno na losach Europy. Piętno tak mocne, że wpisało się na stałe przyćmiewając śmiałe czyny żyjących w tych samych czasach mężczyzn. Wybrane przez Carsa dziewczyny to symbole same w sobie. Dużo z nich wzbudza żywe zainteresowanie po dzisiaj dzień. Są one także słynne na całym świecie, niektóre zostały symbolami narodowymi w własnych ojczyznach. Opisywane w książce pdf historie to bardziej skróty opisów ich biografii, bo krótka, 350 stronicowa książka, nie streści kompletnych żywotów dwunastu władczyń. Z drugiej strony twórca nie chciał zanudzać własnych czytelników dużą ilością przypisów i odnośników do historii, dlatego w własnej opowieści zdecydował się na ukazanie dziewczyn jako twardych władczyń o miękkim sercu, czyli odwołał się bardziej do duszy tych dziewczyn niż ich państwowej funkcji. Przedstawił tym samym wizerunek dziewczyn zupełnie inny niż wynika z kart historii.

 • sayosa

  Bezwzględne i władcze, dobre i uległe? – odpowiedź na to zapytanie znajdziecie w najwieższej książce pdf autorstwa Jean Des Carsa. Dwanaście dużych kobiet, dwanaście fascynujących życiorysów takich sław, jak: Katarzyna Medycejska, Elżbieta I, czy Maria Antonina. Poza olbrzymią dawką wiedzy, książkę czytało się bardzo przyjemnie. Polecam.

 • Ula Biedroń

  Ksiązka zaciekawiła mnie od pierwszej strony. Chociaż w szkole nie lubiłam historii to jednak ta ksiazka jest tak napisana, że czytałam ją z przyjemnością. Można dużo się dowiedzieć, o najbardziej potężnych kobietach w Europie. Królowe, księżne które miały wpływ na całą Europę. Idealnie rozpisana jest historia każdej z nich. Zalecam nawet nielubiącym historii.

 • Joanna Szarańska

  Choć książka ebook Dziewczyny które zawładnęły Europą jest cudownie wydanym albumem, Jean des Cars swoim lekkim gawędziarskim stylem łagodzi nieco jej powagę i nadaje jej ton interesującej przypowieści. Chociaż przytacza zapis wydarzeń, które odcisnęły piętno na historii Europy i świata, uzupełniając je całym szeregiem dat i gałęzi drzew genealogicznych, udaje mu się uniknąć nudnego i na własny sposób surowego tonu podręczników. Wprost przeciwnie: Jean des Cars potrafi tak rozwinąć swą opowieść, wzbogacając ją nieznanymi do tej pory faktami historycznymi i anegdotami, że czytelnik ma wrażenie, jakby przeżywał przygodę własnego życia, przemieszczając się cudownym wehikułem czasu pomiędzy dworami panujących władczyń.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!