Czytaj więcej:
Kobiety Kaddafiego okładka

Średnia Ocena:


Kobiety Kaddafiego

Porywane, gwałcone, upokarzane… Taki był los dziewczyn podporządkowanych przyjemności Kaddafiego. W własnej wstrząsającej książce pdf Annick Cojean oddaje im głos.W listopadzie 2011 roku Annick Cojean opublikowała w „Le Monde” artykuł, w którym opisała historię młodej dziewczyny uprowadzonej przez libijskiego przywódcę i wcielonej do jego „haremu”. Soraya opowiedziała dziennikarce własną poruszającą, pełną upokorzeń i rozpaczy historię. Zauważona przez wodza jako piętnastolatka podczas szkolnej uroczystości, została porwana i wcielona do jego żeńskiej gwardii przybocznej, była przetrzymywana i przez dużo lat wykorzystywana. Ucieczka w przededniu rewolucji nie zwróciła jej jednak wolności – doświadczenie życia w twierdzy Bab al-Azizia u boku Kaddafiego złamało jej życie.Soraya nie była jedyna. Podobny los spotkał setki libijskich kobiet.Annick Cojean, chcąc dociec prawdy o ich losie, udała się do Trypolisu, by przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które ujawniło wstrząsające info dotyczące znanych „Amazonek” a także obnażyło ukrywane fakty z życia osobistego Kaddafiego. Autorka dotarła do najistotniejszych osób z jego otoczenia i – przełamując tabu – pokazała prawdziwą twarz hołubionego przez Europę drapieżnego władcy a także ponury los jego ofiar.

Szczegóły
Tytuł Kobiety Kaddafiego
Autor: Cojean Annick
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kobiety Kaddafiego pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kobiety Kaddafiego Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kobiety Kaddafiego PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Paulina Kucharska

  Jeśli chodzi o samą książkę to zalecam z czystym sumieniem. Jeśli chodzi o obsługę przez empik- czekałam dłużej niż przewidywałam, książka ebook miała w środku pozaginane kartki i okładka wyglądała jakby była nie do końca nowa.

 • Lidia Kowal

  Nieprawdopodobne, by we współczesnym świecie działy się takie rzeczy.

 • Marzena

  Historia bardzo poruszająca. Jest jedną z tych ebooków które otwierają oczy na wcześniej niedostrzegane problemy.

 • Dorota

  Idealna książka, bardzo poruszająca, dynamicznie się ją czyta...Polecam

 • Sara Pniewska

  Nie zdziwi nikogo, że przekaz książki, mówiąc kolokwialnie, jest mocny. Oczekiwałam dosłowności i ją otrzymałam. Autorka dając swobodę wypowiedzi bohaterom ukazała okrutne oblicze władcy Libii - Kadaffiego. Historia głównej bohaterki - Sorayi i innych ofiar przywódcy to wstrząsające opowieści o przedmiotowym, bezprawnym, brutalnym i upokarzającym traktowaniu przede wszystkim kobiet, lecz też mężczyzn. Człowiek, który stanowił prawo, łamał je codziennie. Wstrząsające historie zapadną w pamięć na długi czas.

 • Ewelina Płachta

  Książka ebook składa się z trzech części. Prologu, Opowieści Sorai i osobistego śledztwa autorki prowadzonego w celu potwierdzenia słów młodej Libijki. Fakty są szokujące. Kobiet, niewolnic, którym Kaddafi zniszczył życie jest o dużo więcej. Autorka dociera do osób, które brały udział w tym piekle. Dociera także do współpracowników Wodza, którzy także potwierdzają historię Sorai. Trudno mi napisać recenzję tej książki. Mnóstwo myśli kłębi mi się w głowie. Dlatego również piszę dość chaotycznie. Nie mogę pojąć zwyczajów panujących w państwach zachodnich. Nie wyobrażam sobie takiego ubezwłasnowolnienia kobiet, traktowania ich jak niższy gatunek. Kaddafi zgwałcił, poniżył dużo kobiet,zniszczył ich życie. Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że dziewczyny płacą wysoką cenę za to że spodobały się libijskiemu psychopacie. Wstydzą się przyznać co je spotkało, ponieważ boją się, że spotka ich ...kara. Jakby one były temu winne, że Kaddafi postanowił je wykorzystać i poniżyć. Niepojęte.

 • dariajks

  Wstrząsająca książka ebook o potwornościach, jakie spotykały dziewczyny za murami pałacu Kaddafiego. O "upodobaniach i skłonnościach" libijskiego przywódcy wiadomo było od dawien dawna. Autorce udało się dotrzeć do wielu wstrząsających jak dla mnie faktów, a całościowy obraz, jaki stworzyła obnaża prawdziwą twarz i bezwzględność władcy. Książka ebook warta przeczytania.

 • LadyBoleyn

  „Kobiety Kaddafiego”, książkę opartą na faktach, która została napisana przez francuską dziennikarkę i pisarkę, można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to opowiadanie Sorayi – młodej dziewczyny, która w wieku 15 lat została uprowadzona ze szkoły, stając się jedną z wielu niewolnic Kaddafiego. Druga natomiast obejmuje dziennikarskie śledztwo Annick Cojean, która zbierała wiadomości w Trypolisie na temat działań libijskiego wodza, posiadającego własny nieoficjalny „harem”. Pani Cojean idealnie ujęła całą problematykę utworu, idealnie oddając cały terror, jaki rozsiewał Kaddafi. Czytelnik idealnie czuje strach i ból młodych dziewcząt, które w jednej chwili zostały pozbawione własnej przyszłości, nie wiedząc, czy kiedykolwiek uda im się jeszcze żyć normalnie. Lekki i przyjemny styl pisarki spowodował, że książkę tę czyta się praktycznie jednym tchem, nie mając pojęcia, co również wydarzy się w życiu ukazanych bohaterek. Polecam.

 • limonka

  Miałam być zaskoczona. Miałam być zniesmaczona i zbulwersowana, ale niestety - nie udało się. Książka ebook Annick Cojean, przy całej własnej tragicznej treści, nie wydała mi się być na tyle poruszająca, bym teraz, wstrząśnięta do głębi, z trudem formułowała kolejne zdania. Kobiety, o których język w książce pdf Annick Cojean, odważyły się opowiedzieć o własnych traumatycznych przeżyciach z twierdzy Bab al-Azizija. Choć ich relacje mogą poruszać i szokować, a także skłaniać do refleksji ponad fenomenem popularności Kaddafiego, nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Ciężko jest mi się oprzeć wrażeniu, że autorka jeszcze przed napisaniem Dziewczyn Kaddafiego miała w głowie określoną tezę na temat dyktatora i jej starała się trzymać przez cały czas. Szkoda, że skupiono się tu jedynie na tym aspekcie przywództwa Kaddafiego - w moim mniemaniu obniża to jakość książki, czyniąc ją nużącą i zbyt mocno skoncentrowaną na jednej tylko kwestii.

 • bojarun

  Książki dzielą się na łatwe, miłe i przyjemne, a także te niełatwe, nie zawsze miłe i rzadko kiedy przyjemne. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że te pierwsze dynamicznie się zapomina, natomiast te drugie pozostają w głowie i wiercą dziurę w psychice czytelnika. Do bólu. Do granic wytrzymałości. "Kobiety Kaddafiego" to książka ebook należąca do tej drugiej kategorii. Pod każdym względem. Historia bohaterki książki budzi ogromne emocje. Ogarnia mnie przerażenie kiedy uświadomię sobie, że takie straszliwe rzecz działy się kilka lat temu, już w XXI wieku. Świadectwo okrucieństwa i braku szacunku do drugiego człowieka. Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, lecz kiedy to czytałam przychodziły mi do głowy porównania z II wojną światową i ówczesnym torturowaniem ludzi. Różnica jest taka, że Kaddafi robił to pod przykrywką wielkiej machiny składającej się z tysięcy ludzi kryjących jego zboczenia. Uważam, że każda młoda osoba powinna przeczytać książkę. Głównie dla siebie. i dla dziewczyn z Libii. Aby nie zapomnieć.

 • Cinnamon

  Na mnie książka ebook wywarła niesamowite wrażenie: przysiadłam do niej w przerwie pomiędzy nauką, z zamiarem przeczytania kilku epizodów i nim się obejrzałam – lektura się skończyła. Pierwsza część, historia Sorai, pozostawiła mnie w emocjonalnej ruinie (w końcu to kobieta zaledwie trzy lata starsza ode mnie). Druga element - dziennikarskie śledztwo autorki - pozwoliła nabrać dystansu i sprawiedliwie ocenić prawdziwość wyznań bohaterów Cojean. I wiecie co? – uwierzyłam. Takich rzeczy nie da się zmyślić na poczekaniu… "Kobiety Kaddafiego" to szokujący reportaż, po którym inaczej spogląda się na pewne sprawy.

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!