Klejki. Język japoński okładka

Średnia Ocena:


Klejki. Język japoński

Naklejki mają wymiary 70 mm × 24 mm, są zatem na tyle duże, żeby umieszczone na nich słowa można było z łatwością odczytać. Jeżeli dany przedmiot jest zbyt mały albo nieporęczny, żeby bezpośrednio nakleić na niego naklejkę, można zrobić to w jego sąsiedztwie - np. naklejkę ze słowem "długopis" umieścić w odpowiedniej przegródce piórnika albo na kubeczku z długopisami, a naklejkę ze słówkiem "chleb" - na pojemniku z chlebem. Każda naklejka zawiera nazwę przedmiotu w języku japońskim (zapisaną hiraganą albo katakaną) a także jej wymowę (w transkrypcji łacińskiej), a także nazwę przedmiotu w języku polskim.

Szczegóły
Tytuł Klejki. Język japoński
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Cztery Głowy
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Klejki. Język japoński w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Klejki. Język japoński PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Super sprawa dla początkujących. Jak fiszki tylko można je przyklejać, nie zostawiają śladów na przedmiotach, polecam!

  • Nashiyo

    Klej na klejkach trzyma się bardzo dobrze, jednak bez problemu można je odkleić i przykleić znowu w inne miejsce. Dobór słów też jest bardzo dobry, jednak w pewnym momencie zaczyna brakować znaków kanji, gdyż wszystkie klejki zapisane są hiraganą, oprócz tych, których nazwy przedmiotów są zapożyczone z języka obcego, te są pisane w katakanie. Czekam na więcej klejek, dla tych bardziej zaawansowanych! :)

  • koszmarek

    Dobór słów taki trochę szkolny, lecz element przydała się na wycieczce (nawet takie niespodziewane jak pralka i ściana). Klej trzyma dobrze, lecz na szczęcie w większości wpadków po odklejeniu nie zostaje na powierzchni.

  • Marek Patecki

    Znakomite na prezent, mogą służyć zarówno jak fiszki do zapamiętywania słów a jeśli Twój współlokator nie ma nic przeciwko by były przyklejone w różnorakich miejscach w Twoim mieszkaniu to pozwalają na szybkie przyswajanie słówek.

  • Vireda

    Dom cały porozklejany. Z natury jestem wzrokowcem,tak więc mijanie Klejek i rzucenie okiem daje efekty. Zapewnia to szybką i skuteczną naukę. Zastanawiałam się tylko jak rozdzielić sypialnie od przedpokoju,bo ma on fatalne ściany do przyklejenia-farba na gipsowych zacierach,i wymyśliłam:słowo przedpokój jest na drzwiach od strony sypialni, a sypialnia na drzwiach od strony przedpokoju. Ponad zapisem muszę jeszcze popracować, lecz tak sama wymowa względnie ogarnięta. Gorąco zalecam

  • Akanusia

    Klejki to innymi słowy naklejki zawierającą zaproponowaną przez wydawnictwo leksykę, związaną z naszym najbliższym otoczeniem, które możemy przyczepić do dowolnej powierzchni. Ich kolorystyka jest dość przyjemna dla oka, gdyż ogranicza się jedynie do dwóch barw: niebieskiej i białej. Na każdej naklejce dane słowo zostało zapisane w trzech wersjach: po japońsku (w jednym z alfabetów), w romaji (czyli przy pomocy alfabetu łacińskiego) i po polsku. Paseczki mają wymiary 2,4cmx 7cm, czyli są nie duże, lecz jednocześnie czytelne. Cały pakiet zawiera 96 naklejek. Klejki są dobrą metodą, gdyż pozwalają nam łączyć słowo z konkretnym przedmiotem, co szczególnie nieźle sprawdza się przy osobach określanych mianem wzrokowców. Każda domowa czynność, czy nawet w zwykłe poruszanie się po mieszkaniu zamieniają się dzięki naklejkom w naukę, gdyż nasz wzrok zatrzymuje się na nich, dzięki czemu mamy okazję wielokrotnie powtórzyć nowe słówka. Przyswajamy więc materiał "przy okazji". POLECAM!