Czytaj więcej:
Klasycy dzieciom okładka

Średnia Ocena:Klasycy dzieciom

W zbiorze „Klasycy dzieciom” znajdziemy utwory wybitnych polskich poetów i prozaików: Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego a także Marii Konopnickiej. Nie wszystkie były tworzone z myślą o dzieciach, jednak jako fragment polskiej tradycji powinny się znaleźć wśród lektur młodych czytelników. Ciężko sobie bowiem wyobrazić, że kolejne pokolenie nie pozna takich cytatów jak: „Miłe złego początki”, „Już był w ogródku, już witał się z gąską”, „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”, „Wolnoć Tomku w swoim domku”, „Osiołkowi w żłoby dano”, czy… „Hu, hu, ha, nasza zima zła”. Wszystkie pochodzą z utworów tworzących niniejszy zbiór. Doskonałe, nowoczesne ilustracje Emilii Dziubak podkreślają, że nie są to nudne lektury szkolne, lecz uniwersalne, ponadczasowe teksty, które mogą się spodobać współczesnym dzieciom.

Szczegóły
Tytuł Klasycy dzieciom
Autor: Krasicki Ignacy, Mickiewicz Adam, Słowacki Juliusz, Fredro Aleksander, Jachowicz Stanisław, Kraszewski Józef Ignacy, Konopnicka Maria
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Klasycy dzieciom pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Klasycy dzieciom Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Klasycy dzieciom PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • konsia

  Namietnie kolekcjonuje wszystkie wydania "...dzieciom" urocze ilustracje, piekne wiersze-to kazdy już wie. Nasze dzieci rownie pokochaja ta pozycje! Zalecam

 • anonymous

  Zestaw najlepszych z najlepszymi ich wierszami, a do tego ładnie wydane, ilustracje też podobają się synkowi, a to najlepszy recenzent

 • Optymista

  Na samym początku tej recenzji chciałbym dać upust mojemu zadowoleni i radości z powodu stworzenia tegoż zbioru bajek. Wśród młodych ludzi znajomość klasyki z każdym rokiem maleje. Już teraz jest ona znikoma, więc strach pomyśleć, co to będzie za lat kilka, bądź kilkanaście. W zbiorze stykamy się z słynnymi bajkami. niektóre są proste w odbiorze, a inne kryją w własnej treści aluzje, ponad którymi warto się zastanowić. Wprowadzenie tych trudniejszych i dłuższych bajek oczywiście jest pomysłem godnym pochwały, ponieważ warto zaciekawić młodych czytelników też taką formą bajek."Klasycy dzieciom" to książka, którą najmłodsi czytelnicy powinni znać chociażby z racji wielu genialnych myśli i zasad jakimi powinniśmy się w swoim życiu kierować. Zdecydowana element utworów jakie spotykamy w zbiorze mają na celu zaciekawienie czytelnika (niekoniecznie tylko tego młodszego), a także jego edukowanie. Wiadomo, że najlepiej zapamiętujemy to, co ciekawe, dlatego również przeczytanie tej książki wniesie w życie młodych czytelników dużo świeżych wartości. Rzecz jasna, jeśli sami tego zapragną."Klasycy dzieciom" to zestaw niesamowitych bajek, które pobudzą fantacje zarówno młodszego czytelnika, jak i tego starszego. Jest to zestaw najciekawszych, najmądrzejszych i łatwych w odbiorze bajek, które jednocześnie cieszą i uczą. Nawet jeżeli posiadacie już na własnych półkach inne wydania utworów, któregoś z autorów, musicie sprawić sobie i waszym pociechom tę właśnie książkę. Tak pięknego wydania nie znajdziecie nigdzie indziej,a treść przecież stale jest ta sama. Gorąco zachęcam was do zapoznania się z tym zbiorem.

 • Ania mama Alicji

  Sztywne oprawa, śliskie strony, piękne kolorowe ilustracje! A na dodatek taki idealny zestaw typowych wierszy i opowieści dla dzieci. Czegoż pragnąć więcej :) ? My z Nikodemem jesteśmy bardzo zadowoleni. Choć na Nikusiowych półkach znajduje się już dużo ebooków z wierszami to każda następna jest równie wielbiona jak poprzednie, każda czytana po kilka razy i z tą było oczywiście tak samo :) Jeśli więc chcecie, żeby i Wasze dzieciaczki zapoznały się z twórczością takich świetnych klasyków to jak najbardziej zalecam :)

 • Aloysia

  Klasycy dzieciakom to książka, którą warto mieć w swoim domu! W dobie współczesnych bajek zalewających rynek, mało które dzidziuś zna polską klasykę, a naprawdę warto! Ta książka ebook to zestaw świetnych bajek największych polskich pisarzy, z barwnymi ilustracjami, które zachęcą milusińskich do sięgnięcia po klasykę :) Zalecam serdecznie :)

 • Dominika

  "Klasycy dzieciom" to cudowny zestaw bajek i wierszy. Znajdziemy tutaj utwory wybitnych polskich poetów i prozaików: Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego a także Marii Konopnickiej. Warto jednak wiedzieć, że ani Krasicki, ani Mickiewicz, czy również Słowacki - nigdy nie tworzyli dla dzieci. Dopiero po latach zaczęto dostrzegać w ich tekstach wartość dydaktyczną i umieszczać je w wydaniach kierowanych do młodego odbiorcy. "Klasycy dzieciom" to książka ebook dla mniejszych i dla większych dzieci, choć uważam, że nie tylko, ponieważ ja też z miłą chęcią je czytałam. Z perspektywy czasu zauważam, że te cudowne bajki, nierzadko spotkane po raz pierwszy w podręcznikach do języka polskiego, mają naprawdę olbrzymią wartość i dają do myślenia, a krytykowane w nich wady, takie jak: kłamstwo, obłuda, skąpstwo, dewocja, czy czcze pochlebstwo, mają charakter ponadczasowy i uczą do dziś. Tylko od nas zależy co i w jaki sposób przekażemy młodym umysłom - oczywiście wyjątkowo kluczowe jest, aby były to treści mądre i aby zachwycały pięknym polskim językiem, lecz jeżeli dodatkowo - będą to treści, które nam, przekazali nasi rodzice i wychowawcy - będziemy mieli własny niebagatelny wkład w rozwój narodowej kultury. Ta antologia to ponadczasowe kompendium życiowej mądrości, które jako fragment polskiej tradycji powinno się znaleźć wśród lektur młodych czytelników, idealnie zwraca uwagę, że ludzie stale mają i to raczej pewne, że stale będą mieli - cechy "opisanych" zwierząt. Twarda, przecudnej urody oprawa, kryje w sobie równie zachwycającą treść, wydrukowaną na papierze dobrej jakości. Z pewnym przerażeniem przyglądam się dzisiejszym ebookom dla dzieci, których ilustracje nierzadko przedstawiają coś, co właściwie nie wiadomo czym jest... Z każdej strony dzidziuś zasypywane jest komputerowymi, zniekształconymi bohaterami i nierzadko rażącą przemocą - na szczęście w "Klasykach..." jest zupełnie inaczej. Doskonałe i trafne, nowoczesne ilustracje Emilii Dziubak tylko doskonale podkreślają, że zawarte w tej książce pdf treści absolutnie nie są nudnymi lekturami szkolnymi - a uniwersalnymi i pełnymi mądrości tekstami, które dzięki nowej szacie graficznej z powodzeniem przypadną do gustu współczesnym dzieciom.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!