Kazachstan Polska. Wybrane zagadnienia ustrojowe, społeczne i edukacyjne okładka

Średnia Ocena:


Kazachstan Polska. Wybrane zagadnienia ustrojowe, społeczne i edukacyjne

Andrzej Bisztyga – doktor habilitowany nauk prawnych, prawnik konstytucjonalista, profesor i kierownik Zakładu Praw i Wolności Jednostki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, profesor i kierownik Katedry Prawa i Administracji w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Twórca około 170 naukowych publikacji z zakresu polskiego i porównawczego prawa konstytucyjnego, ochrony praw człowieka, a także ekspertyz i opinii prawnych dla organów władzy publicznej. Ekspert komisji parlamentarnych, uczestnik kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. W kręgu jego naukowych zainteresowań mieści się pomiędzy innymi ustrój konstytucyjny Republiki Kazachstanu – jest redaktorem naukowym i autorem publikacji z tego zakresu a także gościnnym wykładowcą na kazachstańskich uniwersytetach w Pawłodarze i Tałdy Korganie. Piotr Benedykt Zientarski – lekar nauk prawnych, adwokat. W latach osiemdziesiątych XX wieku obrońca w procesach działaczy opozycyjnych, w 2006 roku Instytut Pamięci Narodowej nadał mu status pokrzywdzonego. Senator Rzeczypospolitej Polskiej, w VI kadencji Senatu wiceprzewodniczący Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich, w VII i VIII kadencji przewodniczący Komisji Ustawodawczej, w IX kadencji przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. W latach 2007–2015 reprezentant Senatu RP w Krajowej Radzie Sądownictwa. Aktywny uczestnik postępowań legislacyjnych, twórca kilkuset legislacyjnych poprawek do prawa materialnego i procesowego, przyczynił się pomiędzy innymi do powstania regulacji umożliwiających niezwłoczne wykonywanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Twórca publikacji a także redaktor naukowy prac z zakresu prawa konstytucyjnego, w tym współredaktor naukowy (wraz z Andrzejem Bisztygą) książek: Kierunki zmian pozycji ustrojowej Senatu (Warszawa 2014) a także Doświadczenia ustawodawcze Polski i Kazachstanu w zakresie polityki samorządowej i mniejszości narodowych (Toruń 2015). Członek kolegium redakcyjnego „Palestry”, organizator konferencji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego. Wiceprzewodniczący Polsko-Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej w VII i VIII kadencji, przedstawiciel polskiego parlamentu na międzynarodowych konferencjach konstytucyjnych, w tym na konferencji Kazachstan’s Constitution Day (Astana 2014). Doctor honoris causa Uniwersytetu Al-Farabi w Ałma Acie.

Szczegóły
Tytuł Kazachstan Polska. Wybrane zagadnienia ustrojowe, społeczne i edukacyjne
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Kazachstan Polska. Wybrane zagadnienia ustrojowe, społeczne i edukacyjne w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Kazachstan Polska. Wybrane zagadnienia ustrojowe, społeczne i edukacyjne PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.