Czytaj więcej:
Kawa, zanim zginiesz okładka

Średnia Ocena:Kawa, zanim zginiesz

Maksymilian Czarny, trzydziestoletni barista, zostaje oddelegowany na weekendowe szkolenie do Malinowego Boru – zlokalizowanej z dala od miejskiego zgiełku, otoczonej lasem, leżącej ponad pięknym jeziorem osady. Goście pensjonatu organizują imprezę, która dla jednej z uczestniczących w niej osób kończy się tragicznie. O świcie w jeziorze zostają znalezione zwłoki. Czy był to nieszczęśliwy wpadek, samobójstwo, czy być może zaplanowane morderstwo? Jakie sekrety skrywają Malinowy Bór i jego mieszkańcy? Czy spokojny i malowniczy zakątek może w kilkanaście godzin przemienić się w mroczne, odcięte od świata miejsce, z którego nie ma ucieczki? Odpowiedzi na wszystkie zapytania pozna Maksymilian Czarny, który wraz z nowym, wyjątkowo ekscentrycznym kolegą rzuci się w wir mrożących krew w żyłach i wywołujących dreszcze wydarzeń. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Kawa, zanim zginiesz
Autor: Brewczyński Tomasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kawa, zanim zginiesz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kawa, zanim zginiesz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kawa, zanim zginiesz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • moni_sad

    Kawa zbliża ludzi. Pasja rozkoszy i dobrego smaku. Pobudza i daje chwile zapomnienia. Używka, która wzrasta do rangi rytuału. Zgubny przysmak ludzkości, który może stać się przyczyną dramatu, szczególnie gdy jest zakrapiany alkoholem i żądzą odwetu. Prowadzi do zbrodni, więc zanim umrzesz, żyj. W kawowej egzystencji wszystko może się zdarzyć, dlatego rozkoszuj się zapachem eliksiru, ponieważ możesz nie zdążyć. Wszystko ma własny czas. Zwłaszcza śmierć. Maksymilian Czarny, by być najlepszym z najlepszych baristów, na polecenie szefowej wyjeżdża na szkolenie do Malinowego Boru. W leśnej głuszy, z daleka od zgiełku odbywa się wieczorna impreza, zakrapiana alkoholem. Kończy się tragicznie. O świcie zostają znalezione zwłoki jednej z uczestniczek. Wyjazd niczym pobudzająca kawa dostarczy wielu wrażeń, nie tylko smakowych. Czarny bierze sprawy w własne ręce i z pomocą ekscentrycznego kolegi, prowadzi prywatne śledztwo. Dochodzi do komedii pomyłek i wywołujących dreszcze zdarzeń. Historia kryminalna z nutą humoru i zapachem kawy w tle. "Kawa, zanim zginiesz" rozpoczyna cykl Burgund Cafe. Bariści zaserwują najlepsze espresso i mnóstwo emocji. Kawa jako antidotum na kłopoty, wszak przed nami śmierć. Twórca stworzył przestrzeń, w której każdy poczuje się swobodnie i się odnajdzie. Latte, macchiatto czy cappuccino. Tu mamy wszystkiego po trochu. Na granicy gatunku. I kryminał i komedia i nuta thrillera. Otuli Was i zaskoczy nieprzewidywalnością. Zanurzycie się w klimat grozy i humoru. Idealnie skonstruowani bohaterowie z wachlarzem emocji i bagażem doświadczeń. Barwne osobowości. Relacje międzyludzkie i tęsknoty a także dylematy. Ludzie zagubieni przez brak bliskości, jak też przez tę bliskość. Czarny i Klose tworzą nieszablonowy duet, pragną zdemaskować otaczające zło. Szukają, krążą, błądzą, by dotrzeć do prawdy. Natłok myśli przeraża i nie pozwala zaznać spokoju. Lekka, przyjemna, momentami prześmiewcza opowieść. Doskonała na zimowe wieczory. Zapraszam Was do Burgund Cafe. Gorąco polecam. Czytajcie!

  • asia gębicz

    Maksymilian Czarny pracuje jako barista. Nie jest zbyt zadowolony, kiedy szefowa oddelegowała go na weekendowe szkolenie, w dodatku gdzieś na zadupiu. Malinowy Bór- a co to za nazwa? Dobrze, że chociaż kobiety mają tu ładne. Po bliższym zapoznaniu się z terenem okazuje się, że nie jest aż tak źle. Miejsce jest z dala od zgiełku, otoczone lasem, a niedaleko błyszczy tafla jeziora. Można na spokojnie się integrować. I tak właśnie się dzieje. Wieczorna imprezka była naprawdę świetna. Tylko ranek jakiś taki..trupiasto blady. Czy to było samobójstwo? Nieszczęśliwy wypadek? A może zaplanowane morderstwo? Maksymilian niczym rasowy inspektor ,,Gadget" wyrusza ze własną lupą na poszukiwania tropów. Razem z nowo poznanym kolegą postanawiają przeprowadzić swoje śledztwo, by odkryć, co takiego kryje w sobie zagadkowy Malinowy Bór. To jest zupełnie inna wersja naszego autora, który tym razem postanowił troszkę nas przestraszyć..i troszkę rozbawić. Książka ebook jest lekka i chociaż mamy tu kryminał, to czyta się ją z uśmiechem na twarzy. Ja nieźle się przy niej bawiłam, Maksymilian kupił mnie własnymi pomysłami na rozwiązanie zagadki, więc bardzo chętnie przeczytam, co tam ponownie wymyśli. Wy zaś, jeśli lubicie zabawę w detektywa, przy której miło można spędzić czas, to zapraszam do czytania!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!