Czytaj więcej:
Katyń. Zbrodnia i kłamstwo okładka

Średnia Ocena:Katyń. Zbrodnia i kłamstwo

Najbardziej aktualne i wszechstronne kompendium wiedzy o masakrze polskich jeńców wojennych w 1940 roku i o trwających do dzisiaj konsekwencjach tych zbrodni.

Szczegóły
Tytuł Katyń. Zbrodnia i kłamstwo
Autor: Kisielewski Tadeusz A.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2008

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Katyń. Zbrodnia i kłamstwo pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Katyń. Zbrodnia i kłamstwo Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Katyń. Zbrodnia i kłamstwo PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • 123

  sam tytuł juz objaśnia doczego się posuneli sowieci z elitą II Rzeczpospolitej ijak to póżniej fałszowali' sowitów możesz podziwiać lecz im nie ufaj" zalecam

 • ZaQu

  O zbrodni na polskich oficerach popełnionej przez sowietów w Katyniu i w innych miejscowościach z okresu wiosny 1940 roku napisano już wiele, wydano dużo publikacji, a także powstał głośny film w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wątpliwości więc mogła budzić zasadność pojawienia się kolejnej książki o Katyniu, tym razem autorstwa doktora Tadeusza A. Kisielewskiego, ponieważ można zadać sobie pytanie: co odkrywczego mogła owa książka ebook przynieść? Po jej przeczytaniu stwierdzam, że dużo oraz, że powinna znaleźć się w zbiorze każdego, kto tym tematem się interesuje. Tadeusz A. Kisielewski w owej książce pdf pt. "Katyń. Zbrodnia i kłamstwo" podszedł do tematu w zupełnie inny sposób niż było to przedstawiane dotychczas. Nie chodzi mi bynajmniej o szereg świeżych udokumentowanych faktów, ani o dużą liczbę przetaczanych, utajnionych przez lata dokumentów, lecz o sam styl pisania książki. Twórca podchodzi do tematu w sposób inny niż robił to choćby Allen Paul, twórca jednej z najsłynniejszych ebooków o Katyniu i zbrodniach wojennych sowietów, która to była nacechowana dużą emocjonalnością w przekazywaniu faktów i wywoływała empatię. Z kolei Tadeusz A. Kisielewski przedstawia poszczególne aspekty zbrodni sowieckiej w sposób surowy, jedynie oparty na liczbach i dokumentach bez grama wlewania w to własnych emocji czy żalów. Takiego spojrzenia na zbrodnię katyńską jeszcze nie doświadczyłem! Owa książka ebook stanowi bardziej pracę naukową o zbrodniach sowieckich na polskich oficerach niż bolesne wspomnienie, co jest jej niewątpliwym atutem. Twórca nie boi się stawiać niełatwych pytań, a także odpowiadać na nie, podpierając się faktami i swoimi wnioskami wyciąganymi z innych ebooków o Katyniu. "Katyń. Zbrodnia i kłamstwo" przedstawia zbrodnię w Katyniu z zupełnie innej, powiedziałbym bardziej rzeczowej strony. Warto się zapoznać z tą pozycją właśnie przez wzgląd na jej unikatowe podejście do sprawy, które powinno uciszyć raz na zawsze wszelkie rosyjskie media haniebnie sugerujące, że sowieci ze zbrodnią katyńską (i innymi z wiosny 1940 roku) nie mieli nic wspólnego.

 • Maria Rojek

  Za wiele informacji odnoszących się do art. z Czasopisma Wyborczej

 • jagna1980

  POLECAM. CIEKAWIE NAPISANA KSIĄŻKA

 • matysbb

  Bardzo niezła książka. Zalecam ją wszystkim tym, którzy prawdę o Katyniu znają tylko powierzchownie (np. tylko z TV); książka ebook Kisielewskiego naprawdę bogata jest w dużo faktów, które są poparte wieloma dokumentami, ponadto książka ebook ta nie zajmuje się tylko samą zbrodnią popełnioną przez ZSRR na polskich oficerach, lecz też opowiada o intrygach, i różnorakich nieczystych zagrywkach nie tylko ze strony ZSRR, lecz i sojuszników Polski - USA i UK. Z czystym sumieniem zalecam lekturę tej książki wszystkim Polakom!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!