Czytaj więcej:
Katarzyna Wielka. Gra o władzę okładka

Średnia Ocena:Katarzyna Wielka. Gra o władzę

„Katarzyna Wielka. Gra o władzę” Ewy Stachniak to portret jednej z najbardziej bezwzględnych dziewczyn w historii. Caryca Elżbieta wzywa do Pałacu Zimowego młodziutką księżniczkę Katarzynę, by ta została żoną Piotra, następcy rosyjskiego tronu. Jednak nie wszyscy na dworze podzielają wybór kandydatki na żonę. Katarzyna, by przetrwać, musi dynamicznie nauczyć się reguł, jakie panują na dworze i pamiętać o jednym: że nikomu nie można ufać...

Szczegóły
Tytuł Katarzyna Wielka. Gra o władzę
Autor: Stachniak Ewa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Katarzyna Wielka. Gra o władzę pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Katarzyna Wielka. Gra o władzę Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Katarzyna Wielka. Gra o władzę PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Piotr Pepke

  Zalecam

 • veroniq

  Czyta sie szybko. Bardzo wciąga

 • luxus

  Kiedyś sama ją czytała, a teraz kupiłam na upominek dla mamy. Wiedziałam, że się ej spodoba, ponieważ lubi takie klimaty.

 • Edyta Martin

  Bardzo fajnie napisana ksiazka z watkami historycznymi. Przeczytalam bardzo dynamicznie - interesujace historia

 • Izabela Łęcka

  Recenzję dedykuję mojemu dziadkowiJeśli ktoś sądzi, że historia jest nudna, to jeszcze nie czytał książki Ewy Stachniak o Katarzynie Wielkiej. O tej postaci każdy mniej więcej rozgarnięty Polak powinien poczytać, ponieważ to ona wykopała grób dla Polski.Jest to wspaniała, soczysta, pełna namiętności i intryg opowieść pisana z punktu widzenia dwórki na dworze carycy Elżbiety. Kobieta jest Polką, córką polskiego introligatora, który jedzie do Petersburga, by tam dorobić się oprawiając książki Piotra Wielkiego. Czy się dorobi? W każdym razie miał nadzieje, a dwór go oszałamiał. Te nadzieje miała również jego córka. Warwara, po polsku Barbara. Kobieta sprytem, bezwzględnością i uległością pnie się po szczeblach kariery i z tego punktu obserwuje przyjazd młodziutkiej Zofii, jej pobyt na dworze, staje się świadkiem jej cierpień, upokorzeń i w końcu zostania carycą Katarzyną.Książka to losy życia kobiet: Elżbiety, Katarzyny i Warwary. Można zastanowić się czytając gdzie jest lepiej, czy na tronie, czy za kulisami? Ich wybory życiowe nie były dyktowane wolnym wyborem, lecz siłą przetrwania, pragnieniem władzy i zemsty. Warwara miała własną szansę na miłość i spokojne życie u boku męża. Czy skorzystała? Czy nie żałowała?W książce pdf pojawiają się książki, w tym Tacyt. Literatura, która może przemienić bieg historii, szczególnie naszej, polskiej.Postać Katarzyny pokazana jest ciekawie, misternie, z punktu widzenia dwórki zapatrzonej w nią jak w obraz. Czytelnik może sam zdecydować, czy chce jej współczuć, czy się bać, czy pogardzać. Autorka nie komentuje. Pozostawia głos bohaterom. To najlepsza fabularyzowana biografia jaką czytałam. Tutaj losy się tyle, że czytelnik jest ciągle zaciekawiony, lecz na tyle dyskretnie, że autorka nie narzuca nam własnej interpretacji. Widzimy, czytamy i sami wyciągamy wnioski.Dwór Cara i Rosja, przedstawione w książce, są godne własnego głównego pisarza Dostojewskiego. To czyste szaleństwo, ubrane w lśniące szaty dla jednych, a w łachmany dla drugich. Gdy zmienia się król 'Car i Boh', jak mawiano kiedyś w moich stronach, to co było niezwykłymi kreacjami, jest rozkradane i wyprzedawane przez gawiedź, a garderoby zapełniane kolejnymi bezcennymi strojami. Umarł król, niech żyje król.Nie można przetrwać w Rosji carskiej nie stosując się do tych zasad. Tam nie ma miejsca na sentymenty. Jest miejsce na kochanków, na doraźnie korzyści, lecz nie na miłość, ani tę macierzyńską, ani przyjacielską, ani żadną inną.I prawdopodobnie prędko to zrozumiała młodziutka Zofia Anhalt-Zerbst, przywieziona jako czternastolatka na dwór Elżbiety do poślubienia ekscentrycznemu Piotrowi. Twarda kobieta, która w sytuacjach, które przerosłyby większość z nas kobiet, przetrwała, zachowała własny kark, aż w końcu została imperatorową.Ale czy coś takiego jak kobieca przyjaźń przerwa?Wspaniała powieść.

 • karolina.komosa

  PORYWAJĄCA I WCIĄGAJĄCA LEKTURA DLA WIELBICIELI LITERATURY OPARTEJ NA HISTORYCZNEJ KANWIE

 • MadameE

  Książka ebook Ewy Stachniak jest ciekawą wizją tego jak mogła wyglądać droga Katarzyny do roli Carycy Katarzyny. Lektura jest wyjątkowo wciągająca. Fabuła losy się w Pałacu Zimowym, do którego Katarzyna zostaje sprowadzona, jako przyszła kandydatka na męża Piotra. Nie każdy jednak z otoczenia następcy rosyjskiego tronu wita Katarzynę z otwartymi rękoma. Bohaterka musi nauczyć się przetrwać w bardzo groźnym środowisku, w którym nie ma wielu przyjaciół. Z czasem jej charakter się zmienia i powoli staje się władczynią, którą Rosja zapamiętała na długo. Idealna książka ebook na nadchodzącą jesień. Polecam!

 • Ekspert Empiku

  Katarzyna wydaje się czasem tylko tłem dla innych wydarzeń, które dzieją się w przepastnym Pałacu Zimowym. Każda alkowa, komnata czy zwykły z pozoru zakamarek ma własną tajemnicę, wszędzie kryją się szpiedzy. Nikomu nie można zaufać, z nikim nie można być do końca szczerym. Tu toczy się gra o wszystko: o władzę, uznanie, pieniądze, a nawet życie. Aby przetrwać, trzeba być bardziej przebiegłym od innych. Przegrany musi odejść, zniknąć, nie ma dla niego litości. "Katarzyna Wielka" to dla mnie przede wszystkim pasjonująca opowieść historyczna, barwna i intrygująca.Przemysław Mularczyk, empik Warszawa

 • Alexandra

  Opowieść Ewy Stachniak wprowadza czytelników w świat carskiego dworu w Sankt Petersburgu, w splątaną sieć pałacowych intryg i sprzecznych interesów. Na zaproszenie carycy Elżbiety na dwór przybywa zaledwie 14-letnia księżniczka Zofia Anhalt-Zerbst, cudzoziemska arystokratka z pomniejszego rodu. Młoda księżniczka ma zostać narzeczoną następcy tronu Piotra, siostrzeńca carycy. Pobyt młodej księżniczki na carskim dworze możemy obserwować z perspektywy Polki Barbary, zwanej z rosyjska Warwarą, zausznicy carycy Elżbiety i kanclerza Bestużewa. Barbara pozbawiona rodziny, przyjaciół i majątku, walczy o przetrwanie jako szpieg, śledząc, podsłuchując i poznając cudze tajemnice. Zalecam dla fanów powieści historycznych, ponieważ książka ebook jest warta przeczytania. Uwagę zwraca wiedza i oko do szczegółów autorki.

 • Ksantia

  Ta książka ebook to POWIEŚĆ historyczna i tego w niej również poszukiwałam - klimatu dużego dworu, misternie snutych intryg, pełnokrwistych postaci. Jednym słowem - nie zawiodłam się! Książkę się łyka i daje naprawdę olbrzymią przyjemność. Po trudnym dniu w pracy można przenieść się w zupełnie inny świat. Polecam!

 • jo

  Ksiazka bardzo plytka i nudna. Faktow histrorycznych w niej niewiele jak i niewiele w niej interesujących autentycznych watkow z zycia Katarzyny. Jestem mocno zawiedziona...Nie zalecam kupna tego kiepskiego romansidla.

 • Agata

  Niestety ksiązka nie jest tak interesująca jakby się wydawało ...

 • madziaq

  Skuszona pochlebnymi recenzjami sięgnęłam po tę pozycję ze sporymi oczekiwaniami. Chciałam, aby książka ebook była ekscytująca, tak jak postać tytułowa. Chciałam znaleźć w niej Katarzynę Wielką, Kobietę nad miarę jej czasów, Kobietę z piosenki Kaczmarskiego. Kobietę twardą i silną. Carycę! Znalazłam romansidło o niczym. Byłam i stale jestem rozczarowana potraktowaniem tak interesującego tematu w taki banalny sposób. Niestety.

 • Anna Ronkiewicz

  Widać jednak nie zbyt starannie,bo w książce pdf jest trochę błędów historycznych.Wyszło romansidło,w którym,jak już ktoś zauważył,samej Katarzyny jest za mało.A jej postać jest ciekawiej omówiona na wikipedii.

 • natalie_77

  Tytuł oryginału, czyli "Pałac Zimowy" bardziej oddaje fabułę książki. Sama Katarzyna Wielka z tytułu polskiego nie jest główną postacią i z pewnością jej pojawienie się na okładce miało spowodować liczniejszy "odbiór. Książkę można nazwać romansem i można również dodać, że dynamicznie się ją czyta. Samej Katarzyny o dużo w niej za mało.

 • t.tulinska

  Idealna książka, wyjątkowo ciekawie przedstawiona historia okrutnej carycy w przypadku której nic nie wskazywało na to, że rzeczywiście kiedyś obejmie władzę. Stachniak skłania do refleksji ponad przeznaczeniem i dziwacznymi kolejami losu, nawet jeśli bohaterowie się kierować nimi za pomocą intryg. Więcej o tej książce pdf a także o historii Coco Chanel na moim blogu, zapraszam.

 • Aneta Wawrzyniak

  gdyby nie Barbara (Warwara) być może Katarzyna nigdy nie wstąpiłaby na tron? Warto przeczytać, aby dowiedzieć jak przypadek sparwił że 14 letnia zagubiona Prusaczka któa pojawiła sie na dworze Elzbiety, została jedną z najpotężniejszych dziewczyn w historii.

 • Małgorzata G.

  „Katarzyna Wielka. Gra o władzę” to opowieść o wyjątkowo ciekawym środowisku, o elicie rządzącej Rosją w XVIII wieku. Autorka kreśli obraz dworu, który przeżywa upadek moralności, miejsca gdzie króluje egoizm i potyczka o władzę, a litość i empatia praktycznie nie istnieją. Opowieść dotyczy jednak przede wszystkim Katarzyny, młodej dziewczyny, która nieświadoma tego, gdzie przyjdzie jej żyć wkracza w intryganckie, wyrafinowane środowisko pałacowe, jako przyszła małżonka Piotra III. Obserwatorką koszmaru, który przeżywa Katarzyna jest Barbara Nikołajewna, dworka-szpieg, która zna niemalże wszystkie tajemnice najistotniejszych w Rosji osób, to właśnie ona jest w książce pdf narratorką, opowiadaczką wyjątkowych historii, nierzadko budzących niedowierzanie i przerażenie, to ona przybliża nam sferę o której się milczy, brutalne szczegóły życia na carskim dworze. Czy jednak Barbara nieźle oceniła sytuację i opowiedziała się po słusznej stronie? Warto przeczytać. Bardzo polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!