Kapitulacje w dziejach wojen. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej okładka

Średnia Ocena:


Kapitulacje w dziejach wojen. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej

W dziejach wojen nierzadko zdarzały się sytuacje, w których jedna ze stron walczących podejmowała niekorzystną dla siebie decyzję o przerwaniu potyczki zbrojnej. Zazwyczaj dokonywała tego w obliczu miażdżącej przewagi przeciwnika, nie mając nadziei na wygrana w orężnych zmaganiach, po wyczerpaniu wszelkich możliwości dalszego prowadzenia działań bojowych, gdy ich przedłużanie mogłoby grozić zagładą armii i całkowitym wyniszczeniem ludności cywilnej. Słynne są również przypadki zaniechania dalszych zmagań z innych powodów – na przykład na skutek zdrady, jakiej dopuszczało się wojsko albo jego dowódcy, ich tchórzostwa, małoduszności, lub błędnej oceny sytuacji. Konsekwencją przerwania działań zbrojnych w takich okolicznościach było zazwyczaj zdanie się na łaskę i niełaskę wroga, a następnie złożenie broni i niewola.

Szczegóły
Tytuł Kapitulacje w dziejach wojen. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V
Rok wydania: 2018
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Kapitulacje w dziejach wojen. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Kapitulacje w dziejach wojen. Z dziejów wojskowości polskiej i powszechnej PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.