Czytaj więcej:
Kamienny manuskrypt okładka

Średnia Ocena:Kamienny manuskrypt

Opowieść detektywistyczna Kamienny manuskrypt uhonorowana została V Międzynarodową Nagrodą Ciudad de Zaragoza za najlepszą opowieść historyczną 2009 roku. Salamanka, rok 1497. Fernando de Rojas, student prawa, bada sprawę zabójstwa profesora teologii. Wkrótce ofiarą morderstwa pada następca tronu, a kilka dni potem uliczna dziewka. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni dokonał ten sam sprawca. Prowadzenie dochodzenia w gąszczu intryg politycznych, rozgrywek pomiędzy Inkwizycją a władzami kościelnymi i nieokiełznanych namiętności wymaga nie lada inteligencji i sprytu. Najmniejszy popełniony błąd może zrujnować karierę młodzieńca, a nawet pozbawić go życia.

Szczegóły
Tytuł Kamienny manuskrypt
Autor: Jambrina Luis Garcia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kamienny manuskrypt pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kamienny manuskrypt Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kamienny manuskrypt PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • anetapzn

    Bohaterem jest student prawa Fernando de Rojas, który wraca po krótkim pobycie w rodzinnym domu do Salamanki. Mieszka w tym mieście od paru lat,a Kolegium Św. Bartłomieja jest dla niego drugim domem, zdecydowanie czymś więcej niż tylko miejscem zdobywania wiedzy.Fernando zostaje wezwany do pałacu biskupiego. Tam dowiaduje się, że fray Tomas został w niezwykle okrutny i wyrachowany sposób zamordowany, zasztyletowano go przed główną bramą katedry. W ustach zamordowanego odnaleziono monetę. Fernando dostaje zadanie wyjaśnienia dlaczego ofiara zginęła i co oznacza zagadkowa moneta. Fernando rozpoczyna śledztwo, lecz w najśmielszych przypuszczeniach nie domyśla się nawet, co go czeka. Książkę czyta się doskonale, głównie za sprawą lekkiego pióra, które jest cechą charakterystyczną Jambrina. Liczne fakty historyczne, jakie nam serwuje w książce pdf są tak opisane, że ich lektura nie sprawi kłopotu, ani nie znudzi nawet najbardziej zagorzałych przeciwników powieści historycznych.Polecam.

  • kasandra

    Z reguły nie sięgam po książki obfitujące w rozbudowane tło historyczne, lecz od czasu do czasu robię wyjątki. Tak również było w przypadku „Kamiennego manuskryptu”. Książka ebook choć nie w moim typie, to jednak wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Twórca ma wyjątkowo lekkie pióro i niezły styl, dzięki czemu historyczne fakty, które zawsze wydawały mi się zawiłe i trudne do ogarnięciu, w tym przypadku nie sprawiały mi problemu. Co więcej, intryga kryminalna została tu ciekawie nakreślona, misternie powiązana z licznymi politycznymi i religijnymi wątkami tworząc intrygującą sieć kłamstw, tajemnic, spisków i niedomówień. Wszystko to opisywane żywym, plastycznym językiem, z dodatkiem dreszczyku emocji i zaskakujących zdarzeń. Myślę, że nikt nudzić się nie będzie. „Kamienny manuskrypt” to opowieść detektywistyczna z bogatym wątkiem historycznym. Z pewnością zadowoli fanów kryminałów w zamierzchłym stylu a także wszystkich czytelników ceniących serię Labirynty. Zalecam i pozdrawiam!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!